Achterhoedegevecht de Catalaanse club. voor trucker Hoondert Schaken weg bij Feyenoord Vangansbeke verlaat Hoek en doet stap terug 66 Ik heb in de eerste etappe een gaatje laten vallen en heb mijn gemak maar gehouden 30 SPORT VOETBAL Denswil tekent bij Club Brugge foto vi images Technisch directeur Zubizarreta is het eerste slachtoffer van onrust binnen De vrachtwagens werden giste ren over een ander parkoers ge stuurd dan de motoren, auto's en quads. De klassementsproef ging over 331 kilometer. Nikolajev, de winnaar van 2013, bleef in zijn Ka- maz de Wit-Rus Siarhej Viazo- vitsj (MAZ) en zijn landgenoot Ai- rat Mardejev (Kamaz) net voor. Het verschil was minder dan een minuut. Klassementsleider Hans Stacey werd vierde en gaf 1.27 toe. Martin van den Brink (Renault) kwam als zesde over de finish, Marcel van Vliet (MAN) als negen de. Gerard de Rooy viel na een goede start net buiten de top tien. Fons Jans (DAF) was de eerste trucker die de strijd moest staken. Adwin Hoondert was zondag rus tig aan zijn derde Dakar Rally be gonnen. Hij reed in de eerste etap pe van start tot finish van de 175 kilometer lange proef achter de truck van Gert Huzink aan, maar kon hem niet voorbij. Hoondert fi nishte als 33e. „Behalve het stof hebben we geen problemen ge had. Het liep ook wel lekker. Ik kon mooi aanschuiven. Ik kon er alleen niets mee. Ik kon toch niet langs Huzink en als ik er wel langs had gekund, had ik in het stof van de volgende gezeten. Dat schiet allemaal niet op. Dus ik heb een gaatje laten vallen en heb mijn gemak maar gehouden." Hoondert staat na twee etappes 42e, 2.17.17 achter klassementslei der Hans Stacey. Bij de auto's won Nasser Al-At- tiyah gisteren de tweede etappe. De Qatarese coureur werd na zijn zege in de ouverture door een tijd- straf teruggezet in het klasse ment, maar nam gisteren meteen wraak. De Zuid-Afrikaan Giniel de Villiers kwam op 8.30 als twee de over de finish, vóór de op nieuw sterk rijdende Nederlander Bernhard ten Brinke, eveneens aan het stuur van een Toyota. De Spanjaard Joan Barreda (Hon da) won bij de motoren. De Portu gezen Paulo Conceives en Ruben Faria bezetten de andere ereplaat sen. Beste Nederlander was Hans Vogels, 23e. Frans Verhoeven ein digde ook nog in de top dertig. BARCELONA - Zijn laatste 'daad' was het bekritiseren van Ajax, dat volgens Andoni Zubizarreta res pectloos had gehandeld met het aantrekken van de jeugdige keeper Andre Onana (18). Gister middag zette FC Barcelona de technisch directeur per direct op straat. Zonder opgaaf van reden, maar die zijn er voldoende. Want het rommelt in Barcelona. Dat is altijd zo als, zoals afgelopen seizoen, naast de landstitel wordt gegrepen. Maar de onrust houdt ook in de nieuwe jaargang aan. Zondagavond verloor Barcelona bij Real Sociedad (1-0) en profi teerde het dus niet van de zeldza me nederlaag die Real Madrid eer der op de dag leed bij Valencia. Trainer Luis Enrique waagde het bovendien om de grote sterren Messi en Neymar op de bank te ROTTERDAM - Feyenoord heeft gis teren afscheid genomen van Ru ben Schaken. De 32-jarige aanval ler kwam dit seizoen niet voor in de plannen van trainer Fred Rut ten en kreeg daardoor amper speel tijd. In overleg met de clubleiding heeft Schaken zijn contract dat tot de zomer doorliep laten ontbin den, waardoor hij op zoek kan naar een andere club. „Ik voel me nog hartstikke fit en zetten en dat kwam hem duur te staan. Messi zou, hoewel hij dat niet openlijk verklaarde, het wel hebben gehad met Luis Enrique. Al langer doet het gerucht de ron de dat Messi de club zou willen verlaten. Supporters vrezen die dag- De achterstand van één punt (vier verliespunten) op Real Ma drid kan Barcelona best nog goed maken. Maar het spel van de ploeg wijst daar niet op. Luis Enri que heeft in 25 wedstrijden dit sei zoen nog niet één keer dezelfde basiself gekozen als het duel er voor. Hij twijfelt, heeft ondanks het peperdure keurkorps de idea le samenstelling nog niet gevon den. Waarom dan juist Zubizarreta het veld moet ruimen? Allereerst is er de transferstraf van de FIFA. Die legde Barcelona een verbod op voor inkomende spelers in twee hoop op een mooie, nieuwe uitda ging", zei Schaken, die sinds 2010 voor Feyenoord speelde. Eerder kwam hij uit voor Cambuur, het voormalige BV Veendam en VW-Venlo. De Amsterdamse aanvaller groeide in dienst van de Rotterdamse club zelfs uit tot international. Schaken debuteerde in 2012 tegen Andorra in het Nederlands elftal en speelde in totaal zeven interlands. transferperioden. De club ging in beroep bij sporttribunaal CAS, maar verloor de zaak. De sanctie werd opgelegd omdat Barcelona de regels overtrad bij het vastleg gen van minderjarige, buitenland se talenten. Deze winter en ko mende zomer kan Barcelona daar door geen spelers kopen. De straf gold eigenlijk ook voor afgelopen zomer, maar de FIFA schortte die op toen de Catalanen in beroep gingen. Daardoor kon onder ande ren Luis Suarez worden aangetrok ken voor ruim tachtig miljoen eu ro. Die transfer was omstreden. Van wege de achtergrond van Suarez, die eerst een schorsing moest uit zitten voor bijtincident nummer drie, en het feit dat de club be paald niet verlegen zat om goede aanvallers. Twee andere nieuwe lingen, Thomas Vermaelen (12 miljoen) en Jérémy Mathieu (20 miljoen) worden als miskoop ge zien. Ook het aantrekken van Ney mar in 2013 leidde tot negatieve publiciteit, toen de vader (en ma nager) van de Braziliaan toegaf veertig miljoen euro te hebben ontvangen van FC Barcelona. Volgers van de club hopen dat het BRUGGE - Stefano Denswil heeft gisteren een contract voor 3,5 jaar ondertekend bij Club Brugge. De 21-jarige verdediger komt transfer vrij over van Ajax, waarbij de jeugdinternational te weinig aan spelen toekwam naar zijn zin. Denswil doorliep de medische keu ring en tekende daarna bij de club van trainer Michel Preud'homme. Vangansbeke werd dit seizoen na zijn overstap van Deinze naar Hoek geplaagd door blessures. Na dat hij eind november in het duel met Spakenburg als invaller het veld inkwam, moest hij voortijdig naar de kant met een kwetsuur aan zijn knie. Toen hij daar een maal van hersteld was en zijn ren tree maakte in het tweede elftal, viel hij opnieuw geblesseerd uit. Toch was het voornamelijk het ge brek aan speeltijd dat hem tot de ze beslissing noopte, zegt hij. „Ik wil eerst en vooral een meerwaar de kunnen zijn voor de ploeg", geeft Vangansbeke de voornaam ste reden voor zijn tussentijdse vertrek. „Dat gevoel had ik niet bij Hoek. Maar ik heb ook niet het gevoel dat ik écht een kans heb gekregen. Dat ik ook na een mindere wedstrijd opnieuw in de basis mocht beginnen, bijvoor beeld." Toen de oud-speler van Deinze en Zulte Waregem een aanbie ding kreeg van KW Laarne-Kal ken, hapte hij dan ook snel toe. Vangansbeke: „Ik kan me nu op een iets lager niveau weer gaan bewijzen en ik denk dat dat goed voor mij is. Gelukkig wilde Hoek, waar ik tot het einde van dit sei zoen vastlag, direct meewerken." Barcelona begint met schoonmaak Adwin Hoondert in actie tijdens de eerste etappe van de Dakar Rally 2015. m i_ i_ j* r/ i 1 SAN JUAN - Trucker Adwin Hoon dert is gisteravond in de tweede etappe van de Dakar Rally in de achterhoede geëindigd. De Zeeuw finishte in de 331 kilometer lange rit na 5.34.46 uur. Dat was 2.00.45 uur meer dan de winnaar, de Rus Edoeard Nikolajev. Adwin Hoondert door Rik Spekenbrink door Mitchell Minnaard HOEK - Pepijn Vangansbeke ver trekt per direct bij topklasser Hoek. De twintigjarige aanvaller speelt de rest van het seizoen voor het Belgische KW Laarne-Kalken, dat uitkomt in de Eerste Klasse Pro vinciaal. Vangansbeke kon in vijf optredens in de hoofdmacht trai ner Kenny Verhoene niet voldoen de van zijn kwaliteiten overtuigen. Gary Anderson is de eerste Schot die bij de PDC de wereldtitel verovert, foto VI Images MUONnBRT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49