Zeilend en fietsend over Zeeuws water en land nieuwbouw Pieper waar muziek in zit SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Mercedesdealer in Renesse is failliet verklaard Basiscursus gebruik tablet VolsÊiidc fase supermarkt Ondernemersplein RENESSE - Mercedesdealer Louwer- se in Renesse is sinds 1 januari ge sloten. Het bedrijf is failliet ver klaard. Volgens een woordvoerder van de directie bekijkt de curator wat de mogelijkheden zijn na afwikke ling van het faillissement. Moge lijk gaat Louwerse elders in afge slankte vorm verder. „Daar den ken we nog over na." Bij het bedrijf aan de Duinzoom werkten twaalf mensen. ZIERIKZEE - SMWO Welzijn be gint met het geven van een basis cursus voor senioren, die een ta blet in het bezit hebben, maar meer willen leren over het ge bruik ervan. De cursus bestaat uit twee bijeen komsten in het MFC in Zierikzee. Voor Androidtablets zijn die ge pland op de vrijdagen 23 en 30 ja nuari. Voor i-pads kan men terecht op de vrijdagen 6 en 13 februari. Aanmelden is mogelijk via om-453444- Van Geest werkt al een paar jaar - als chefkok en matroos - bij Floa ting Hotel; een organisatie die luxe fiets-vaarvakanties aanbiedt. Tijdens deze vakanties varen sche pen als een varend hotel achter hun fietsende gasten aan. Iets soortgelijks, maar dan kleinschali ger en met de haven van Kamper- land als vast vertrekpunt, bieden Van Geest en Bom vanaf juni in Zeeland aan. Door de combinatie van varen en fietsen kunnen mensen de omge ving optimaal ontdekken, schetst Bom. „Het gevoel van het eiland, de vlakte hier en het omringd zijn door water. Met de Ooster- schelde aan de ene kant en het Veerse Meer aan de andere kant. We kunnen vanuit Kamperland onder meer Veere aandoen, Mid delburg maar ook Zierikzee. Er zijn zoveel mogelijkheden." Op dit moment zijn Van Geest en Bom - die in het voorjaar naar Noord-Beveland verhuizen - druk doende tochten samen te stellen, zodat er voor gasten straks wat te kiezen valt. Met maximaal acht passagiers aan boord kan de omgeving via het water worden verkend. Een perso- nenbus met aanhanger vervoert e-bikes voor de passagiers naar plekken waar de tocht via land wordt voortgezet. De van oorsprong Noord-Beve- landse Bom gidst de gasten over Zeeuwse bodem. Van Geest zorgt voor culinair genot, waarbij de na druk zal liggen op Zeeuwse pro ducten. De nachten worden door gebracht in een B&B. „Wat we ook willen is back to basic. Mane schijn zien, naar vogeltjes luiste ren, je bewust zijn van de elemen ten." In het voorjaar meert Noor derlicht in de nieuwe thuishaven Kamperland aan. Deze zomer al wil het tweetal vakanties en toch ten aanbieden. Eind deze maand gaat de website van het bedrijf www.homesailandbike.com in de lucht. SCHARENDIJKE - De procedures voor de nieuwbouw van de super markt Scharendijke met bloemen winkel en de cadeau- en huis- houdwinkel worden gelijktijdig gevoerd met de procedures die no dig zijn voor de herontwikkeling van de leegkomende panden in de Dorpsstraat. Daarmee wordt het voor de inwo ners inzichtelijker wat er allemaal gaat gebeuren. Het gaat om het ge lijktijdig voeren van de procedu res van de bestemmingsplan en de omgevingsvergunningen. Hier door kan ook sneller worden ge werkt. Als de bloemenwinkel een maal is verhuisd, wordt het pand weer woonhuis. Voor Kuijpers, enthousiast twitte- raar, het sein om zijn 1600 volgers op te roepen een selfie te maken als ze een zak Mozart met de naam van agrariër Kuijpers uit Os- senisse scoren bij de grootgrutter. De makers van de eerste vijf selfies die bij hem binnenkomen, krijgen de prijs van de zak aardap pels van hem terug. „Gewoon een geintje natuurlijk. En ik krijg een hoop publiciteit. Want ook vak blad Nieuwe Oogst besteedde al aandacht aan mijn initiatief." Hoe de Mozart aan zijn naam komt, is Kuijpers onbekend. Het afgelopen jaar zat er ook weinig muziek in de pieper, want de boe ren kregen er een stuk minder voor dan het telen hen kostte. Kuijpers heeft er echter wel ver trouwen in dat de Mozart een mooie toekomst voor zich heeft. Zeker nu Nederlanders steeds ge voeliger worden voor culinaire trends. „De Mozart is een rood- schillige aardappel en binnenland se consumenten kiezen toch nog steeds vaak voor knollen met blan ke schil. Maar het feit dat mensen de Mozart alleen hoeven te was sen om hem vervolgens met schil en een beetje olijfolie in de oven te zetten, kan zijn populariteit doen stijgen." Dat de Mozart een 'mooi, rond aardappeltje' is met een doorsnee van vier tot zeven centimeter helpt ook. „Ik rooi wel eens wat grotere exemplaren, maar die gaan weg als veevoer." Kuijpers had maandagmiddag nog geen meldingen over 'Mozart uit Osse- nisse' gehad. „Ik heb ze ook nog niet zien liggen in de Hulster ves tiging van Albert Heijn. Mis schien elders in de regio wel." DINSDAG 6 JANUARI 2015 rVï'>V|; Noorderlicht is weliswaar geen oude houten vrachtvaarder, maar mag zich wel aansluiten bij de Kamperlandse bruine vloot. door Esme Soesman KAMPERLAND - Zeilend, fietsend en proevend over Zeeuws water en land. Dat is het uitgangspunt van Peter van Geest en Ivonne Bom, die met hun klassieke schip Noor derlicht vanaf komende zomer va kanties zullen aanbieden vanuit de Bruine Vloothaven in Kamperland. door René Hoonhorst OSSENISSE - Frank Kuijpers levert, via zijn groothandelsafnemer, al lan ger aardappelen aan Albert Heijn. Maar voor het eerst is nu op een zak Mozart ook te zien van welk boerenbedrijf de pieper afkomstig is. Frank Kuijpers in een berg Mozart-aardappelen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48