Bad Hair Day 'Naam klopt: Zeeland houdt van schaatsen' Stichting OKD houdt zeggenschap over spullen voor jeugd Dreischor SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Kennismaken met ouderenbond PCOB De Protestants christelijke ouderenbond afdeling Schou wen en Duiveland (PCOB) houdt morgenwoensdag, de nieuwjaarsvergadering. Men sen die kennis willen maken met het werk van de PCOB zijn vanaf 14.15 uur welkom in het Hervormd kerkcentrum van de Gasthuiskerk te Zierik- zee. De PCOB komt op voor de belangen van alle senioren en in het bijzonder van haar le den. Restaurant d'Ouwe Smis se te Zonnemaire geeft die mid dag informatie over het aan huis bezorgen van kant en klaar maaltijden. Verbranden van kerstbomen De kerstboomverbranding in Scharendijke is aanstaande vrij dag om 19.00 uur. 's Ochtends worden de bomen opgehaald en naar het veldje tegenover camping de Strandloper ge bracht. Anbo houdt nieuwjaarsbingo De Anbo afdeling Zierikzee houdt vanmiddag een nieuw jaarsbingo voor haar leden. De bingo begint om 14.00 uur en is in het Kerkcentrum aan het Havenplein. Holland Koor houdt open repetitie Het zevenhonderd leden tellen de Holland Koor houdt komen de zaterdag een open repetitie in de Maranathakerk aan de Bergweg 43a in Goes. Deze repetitie begint om 10.00 uur, deuren staan open vanaf 9.30 uur. Het grootste koor van Neder land bereidt vanwege het 25-ja- rig bestaan een jubileumreis voor naar Israël. Deze staat ge pland voor oktober aanstaande. Tijdens diverse repetities in het land kunnen mensen ken nis maken met het koor en overwegen om mee te gaan met de jubileumreis. Nieuwjaarsborrel Poortambacht Het Netwerk Hart van Poort ambacht houdt vrijdag voor de wijk een nieuwjaarsborrel in het leescafé van de Campus Cultura bij Pontes Pieter Zee man. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. Nieuwjaarsreceptie Vrouwen Schouwen De Vrouwen van Schouwen houden vanmiddag hun nieuw- j aarsbij eenkomst. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in De Schutse in Haamstede. NIEUWJAARSPARTY Coverband Bad Hair Day T-shirt en spijkerbroek geweerd zullen worden, maar de bandle den zouden het wel zeer op prijs stellen als iedereen zich dit keer juist wat extra opdoft. „Verder vragen we onze gasten met hun mobiele telefoons ook zelf filmpjes te maken tijdens ons optreden en het resultaat op te sturen naar een speciaal mail adres: filmpje@badhairday.nl Dat mogen filmpjes van de band zijn, maar ook selfies of opnames van het publiek dat vol overgave staat mee te zingen." Bad Hair Day heeft zelf ook een cameraploeg rondlopen. Dat ge- Het gaat om spullen die bij elkaar zijn gebracht door de dorpsge meenschap van Dreischor; ge schonken door ouders, familie, be drijven en dorpsgenoten. Onder meer de betonnen tafelten nistafel op het schoolplein en de kinderboekenseries op school zijn bekostigd via allerlei op het dorp gehouden acties. beurt onder leiding van Mikey Mollink, een vriend van de band die audiovisuele techniek stu deert aan het Grafisch Lyceum in Rotterdam. Hij zal de verschillen de opnames verwerken tot een zo geheten aftermovie mix/mashup. „Het resultaat hopen wij zo spoe dig mogelijk op onze vernieuwde website te presenteren", laat Jan sen weten. De nieuwjaarsparty van Bad Hair Day trekt jaarlijks ook een grote schare fans uit Zuid-Beveland. Meesterkapper William Hoondert heeft gezorgd voor busvervoer vanuit Heinkenszand en Goes. Door de dreigende sluiting - later overname - van de peuterspeel zaal in Dreischor een paar jaar ge leden werd een clubje ouders ge confronteerd met het feit dat ze opeens niets meer over al die door de jaren heen vergaarde spul len te zeggen hadden. „We gaan er vanuit dat de school in Dreischor gewoon lekker blijft bestaan", benadrukt Marianne van den Hoek van de stichting. „Maar mocht er ooit iets verande ren dan zijn we nu voorbereid. Dan is de stichting eigenaar en dan kunnen we zelf beslissen of spulletjes naar bijvoorbeeld kerk of dorpshuis worden gebracht." Ondersteuning Kinderen Drei schor is tevens organisator van de kerstboomverbranding die zater dag 10 januari bij Wijnhoeve De Kleine Schorre wordt gehouden, vanaf 27.30 uur. De kerstbomen worden vrijdag tussen 18.30 en 21.00 uur voor een symbolisch bedrag bij mensen thuis opgehaald. Zaterdag worden ze door de brandweer aangestoken. De op brengst (er worden onder meer soep en broodjes worst verkocht) wordt gebruikt voor duurzaam speelplezier (bijvoorbeeld een zandbak) voor kinderen op het dorp. De ijsbaan stond tot en met zon dag op de Markt in Middelburg en is daar gisteren afgebroken. Van 30 januari tot en met 22 fe bruari staat de baan in Zierikzee. Dat is voor het tweede jaar en Gabriëlse verwacht meer dan de zesduizend bezoekers van vorig jaar. „Tienduizend zou heel mooi zijn, maar niet helemaal reëel. Achtduizend is goed." Gabriëlse heeft vertrouwen in Zie rikzee, vooral ook omdat de loca tie goed is. „Rond het Havenplein staan histo rische huizen. Het is vergelijkbaar met Middelburg. Ook daar klopt het helemaal: het plaatje, de perio de in het jaar. Voor Middelburg hoeven we niks aan promotie voor de ijsbaan te doen. We stonden er nu ook al voor het negende jaar. Het eerste weekeinde zien we meteen beken de gezichten. En positief is de sa menwerking met de horeca. Die ziet ons niet als bedreiging maar als aanvulling." Waar de goede resultaten in Mid delburg het gevolg zijn van 'een proces van jaren', is het Gabriëlse de eerste keer in Goes ook met een goed bevallen. Daar stond de ijsbaan bij het Omnium, waar ook de sportopleiding CIOS zit. „Ik zie wel potentie op die plek voor volgend jaar. Zo'n eerste jaar is altijd lastig en toch is het in Goes goed gegaan met vier- tot zesduizend bezoekers. Dat is niet top, wel een goede start." De ervaringen van deze winter in Vlissingen zijn Gabriëlse juist te gengevallen. Nou was de ijsbaan daar ook niet in de winter geo pend, maar al in oktober, vanwe ge de herfstvakantie. Bovendien wilde de stichting voorkomen dat de ijsbaan twee maanden achtereen op Walche ren zou staan. Nu stond de baan in november in Goes en in decem ber in Middelburg. „Het was in ok tober echter veel te mooi weer om te gaan schaatsen, soms 19 gra den." Daar komt bij dat de ijsbaan niet meer in de Zware Plaatwerkerij stond, zoals voorgaande jaren, maar in de Machinefabriek. „Die is veel groter en daardoor minder knus. De looproute vanuit de bin nenstad is ook minder gunstig dan naar de Zware Plaatwerkerij." Wisselen van periode en van loca tie is nooit handig en dat blijkt ook uit de bezoekersaantallen, zegt hij. „Die zijn gehalveerd. Ik weet niet of we volgende winter weer in Vlissingen staan en waar dan. Daar gaan we binnenkort met de gemeente over praten." Alles overziend klopt de naam van de stichting, vindt Gabriëlse: „Zeeland houdt van schaatsen." DINSDAG 6 JANUARI 2015 Zaterdagavond staat het festijn in het teken van film en glitter en glamour, foto Bad Hair Day ZIERIKZEE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE GOES ZIERIKZEE HAAMSTEDE DREISCHOR - Om grip te houden op financiële tegoeden en materiële zaken die bedoeld zijn voor de jeugd (van 0 tot en met 18 jaar) in Dreischor is de stichting Ondersteu ning Kinderen Dreischor (OKD) op gericht. houdt za terdagavond 10 januari voor de 11e keer een Nieuwjaarsparty. Het festijn wordt gehouden in Po dium Brogum in Zierikzee. De zaal gaat om 21.00 uur open. De toegangsprijs is 10 euro. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij diverse adressen die vermeld staan op de website: www.badhairday.nl William Hoondert heeft het initia tief genomen vanuit Heinkens zand en Goes een bus te laten rij den voor de fans vanuit Zuid-Beve land. De Nieuwjaarsparty staat in het te ken van film en alle glitter en gla mour daar omheen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Vlissingen, Goes en Middelburg zijn weer voor een jaar tje uitgeschaatst, Zierikzee mag eind januari de ijzers onderbinden. Dan komt de ijsbaan van Stichting Zeeland Houdt van Schaatsen voor een maandje naar het Havenplein. „Het gaat door, de vergunning is weer rond", zegt Patrick Gabriëlse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46