Michiel de Ruyter inspireert Opoe Mieneke aan het hoofd van vijf generaties Minderhoud-vrouwen 24 SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWJAARSPARTY Ellemeet is uit de dienstregeling van Connexxion geschrapt. Het dorp voelt zich bedrogen door de provincie. ELLEMEET - De nieuwe dienstrege ling van Connexxion gaat in maart in. Streekbus lijn 134 rijdt in deze regeling van Scharendijke via de nieuwe rotonde in de Re- creatieverdeelweg naar Zierikzee. Ellemeet wordt niet meer aange daan. Het dorp wordt links voor bijgereden. Bij de aanleg van de Recreatiever- deelweg heeft de dorpsraad van Ellemeet veel contact gehad met de provincie. Daarbij is volgens de dorpsraad telkens verteld dat bij het benzinestation aan de Kuijerdamseweg een bushalte zou blijven. „De provincie heeft verwachtingen gewekt en komt die nu niet na. Dat is een serieuze zaak," zegt dorpsraadslid Frans Schouten. In een gisteren verstuurde boze brief aan de provincie herinnert de dorpsraad Gedeputeerde Sta ten aan hun brief van 27 april 2009, waarin zij letterlijk berich ten: 'Geen plannen te hebben om na de aanleg van de Recreatiever- deelweg de bushalte in de kern El lemeet te laten vervallen of te ver plaatsen.' Een ander citaat uit de bewuste brief: 'Bij de toekomstige inrich ting van de Kuijerdamseweg kan ons inziens rekening gehouden worden met de aanwezigheid van de bushalte.' De provincie, verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Zee land, beroept zich bij het alsnog laten vervallen van de halte op een verbod voor zwaar verkeer dat het waterschap op de Kuijer damseweg zou hebben afgekon digd. Maar toen de dorpsraad dit bij waterschap Scheldestromen ve rifieerde, luidde het antwoord dat het verbod niet voor bussen geldt. Schouten: „Met die informatie hebben we meteen Connexxion gebeld. We hebben ze ons alterna tief voorgelegd. Geen drie haltes meer in Ellemeet, maar één stop bij het benzinestation aan de Kuijerdamseweg. Het antwoord was negatief. Stoppen in Ellemeet kost vijf minuten. Daarmee komt de bus te laat aan in Zierikzee en mist dan aansluitingen. Boven dien, zei Connexxion, komt ons alternatief te laat. Er is geen tijd meer om de dienstregeling aan te passen." Vanuit Ellemeet gaan elke och tend twintig scholieren met de bus naar de Pieter Zeeman in Zie rikzee. Komende zomer sluit ba sisschool 't Mêêtje voorgoed de deuren. De meeste kinderen van deze school gaan dan naar Scha rendijke. Ook voor hen is vervoer nodig, zo meldt de dorpsraad in de brief. De raad vraagt GS dan ook om tenminste voor deze doel groepen de vaste busverbinding in stand te houden. Het wegbezuinigen van vaste lijn diensten uit woonkernen pro beert Connexxion goed te maken met de inzet van vrijwilligers op minibussen. Schouten: „Dat werkt misschien voor ouderen die een afspraak in het ziekenhuis hebben, maar niet voor twintig scholieren die in de vroege och tenduren naar Zierikzee moeten. Ik denk niet dat je daar voldoen den vrijwillige chauffeurs voor krijgt." Volgens Schouten is Elle meet de enige Schouwse woon kern die uit de dienstregeling is geschrapt. „Noordwelle behoudt zijn bushalte." Provincie en Connexxion maken morgen definitieve afspraken over de busroutes in Zeeland. Het is nu definitief: vanaf maart rijdt lijn 134 van Con nexxion het Schouwse dorp Ellemeet voorbij. Michiel de Ruyter bood Jansen op deze wijze inspiratie voor een leuk thema voor de jaarlijkse nieuwjaarsparty van zijn band. Dit festijn wordt zaterdag 10 ja nuari gehouden in Brogum Pop Cultura in Zierikzee. Bad Hair Day probeert elke keer weer met een leuk item te ko men. Zo was vorig jaar 'A-mee- zing Evening' de overkoepelende titel en kwamen in het verleden thema's als onder meer 'Neder pop', 'Elvis', 'A Girls Night' en 'Hits uit de 80-ties en 90-ties' voorbij. „Nou bleek de uitwer king van het thema film nog niet zo eenvoudig. We laten nummers horen die het tot de top-50 heb ben geschopt. Denk maar aan klas siekers als de Blues Brothers, Grea se, Saturday Night Fever en Fame. Ook komen er kaskrakers als Star Wars en Titanic voorbij. Maar we willen de hele avond in de sfeer van film laten verlopen. Daarom leggen we de nadruk op 'Glitter en Glamour', dus alles wat er voor al rondom film gebeurt", zegt Jan sen. Volgens hem kom je via het begrip 'filmpremières' immers snel uit bij de rode loper en gas ten die zich in de meest elegante kleding uitdossen. Wij vragen on ze gasten dat dit jaar tijdens de nieuwjaarsparty ook te doen." Jansen wil daar overigens niet mee zeggen dat bezoekers in Die vijf generaties vrouwen kwa men gisterochtend bijeen in ver zorgingscentrum Nieuw Sanden- burgh in Zanddijk, met mater fa- milias Jacomina Minderhoud als stralend middelpunt. Niet in dracht, maar 'op haar burgers' ver telt haar dochter Mieneke. „Ze wil de graag op haar boers, maar het is voor haar te moeilijk geworden om dat allemaal aan te krijgen. Ze heeft alles wel bewaard. Klein dochter Tonnie: „Ik geloof dat ze tot een of twee jaar geleden nog in dracht ging." Jacomina, bekend als opoe Miene, werd bijna 90 jaar geleden gebo ren in Arnemuiden. Ze woonde ruim veertig decennia aan de Langstraat. „Ze heeft er heel wat garnalen gepeld", vertelt Miene ke. „Wij trouwens ook". Twee jaar geleden verhuisde Jacomina naar Nieuw Sandenburgh. Daar heeft ze het erg naar haar zin. „Ze doet van alles. Ze zingt ook in het ouderenkoor. Het is wel grappig, vroeger was ze altijd thuis. Als we uit school kwamen, was ze nooit weg. Als we nu langs willen ko men, zegt ze vaak; nee dan ben ik er niet, ik heb het druk hoor", lacht haar dochter. Jacomina voedde zes kinderen op; vijf dochters en één zoon. Haar man voer bij Rijkswaterstaat. Hij overleed op 72-jarige leeftijd. Mie neke: „Heel Arnemuiden kende haar. Ze deed altijd alles voor ie dereen." Opoe Miene genoot giste ren volop. Ze vond alles 'gewel dig'. Zeker met haar achter-achter kleinkind in de armen. Ellemeet zonder bus door Ton van den Nouweland Coverband Bad Hair Day tijdens de tiende editie van de nieuwjaarsparty vorig jaar onder de titel 'A-Meezing Evening'. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Toetsenist Roel Jansen van de bekende coverband Bad Hair Day vond het wel mooi hoe Zierikzee vorig jaar voor even in historische sfeer werd terugge bracht voor opnamen van de film over het leven van Michiel de Ruy ter. „Mijn vrouw deed mee als figu rante en heeft er bijzonder leuke ervaringen mee opgedaan." door Annemarie Zevenbergen ZANDDIJK - Glunderend zit ze te midden van haar vrouwen. Opoe Miene (89) uit Arnemuiden straalt als ze haar jongste achter-achter- kleinkind Fleur vasthoudt. Met de geboorte van Fleur, drie weken ge leden, kwam de vijfde generatie Minderhoud tot leven. De vijf generaties moeders en dochters: vlnr Kimberley, Mieneke, Jacomi na (opoe Miene) met baby Fleur en Tonnie. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45