Femke is met stadstuinwinkel terug in het groen Kraan (pov) wil cijfers pieper waar muziek in zit en feiten Panta Rhei WALCHEREN 27 RTV Vlissingen in bibliotheek Advies voor slechtzienden Gezonde start 2015 bij LIJV Ondernemersplein Van 2000 tot 2005 had ze een soortgelijke winkel in Goes: Plant aardig Verantwoord. „Ik wilde graag terug in het groen", vertelt de bloemiste. De vraag was al leen: met welke formule? Het ant woord vond ze in het concept stadstuinwinkel. Ze verkoopt planten: kamerplanten, moestuin planten, cactussen, vetplanten, stekjes, én gereedschappen (die ook geslepen kunnen worden in de winkel). Buitenplanten - wat je misschien zou verwachten bij een stadstuinwinkel - verkoopt ze niet; dat laat ze over aan de tuin centra. Net als de heel gangbare plantensoorten. „Ik pik de moeilij kere soorten eruit. Ik wil hele maal niet opboksen tegen de tuin centra." De naam stadstuinwinkel duidt vooral op het bredere assortiment van planten en gereedschappen, in een winkel in de stad. Een paar deuren verwijderd van bloemen winkel Pluk de Dag. „Ideaal", vindt Femke. „Ik verkoop geen bloemen en Pluk de Dag geen planten. We sturen klanten ge woon naar elkaar door. We vullen elkaar mooi aan." Het pand in de Zusterstraat had ze al langer op het oog, maar de uitstraling sprak haar aanvanke lijk niet zo aan. Toch bleef het trekken, vanwege de locatie en juist omdat het zo'n afwijkend pand is. Binnen heeft het door de tl-verlichting, lichtkoepels in het dak en inrichting wel iets van een kas. Ze is opgetogen over de obser vatie. „Daar word ik blij van." Waar een bloemenwinkel een bonte verzameling kleuren biedt, domineert bij PLANTaardig die ene kleur groen, zij het in veel schakeringen. En waar bloemen winkels het mede door de hoge prijzen moeilijk hebben, ziet Fem ke volop kansen voor haar plan tenwinkel. „Voor 25 euro heb je Voor mij zijn het geen vergeten planten, maar voor veel mensen wel een mooie bos bloemen, maar die zijn na een week dood. Voor het zelfde geld kun je drie mooie gro te planten kopen die veel langer leven. En planten zijn weer hip." Sommige mensen herontdekten zaterdag tijdens de opening van de zaak planten die ze al jaren niet meer hadden gezien. „Voor mij zijn het geen vergeten plan ten, maar voor veel mensen wel", lacht ze. 'Even snel een plantje kopen' is er bij PLANTaardig niet bij. Femke Vos de Wael geeft niet alleen ad vies over de plant zelf, maar denkt ook mee over waar die komt te staan en of de plant daar een goed leven zal hebben. Zo vraagt ze zonder blikken of blo zen hoe hoog de kamer is waar de plant moet staan. Te laag? Dan be stelt ze een kleinere plant. „Het gaat mij echt om die plant." VLISSINGEN - Lokale internetzen der RTV Vlissingen opereert sinds gisteren vanuit het gebouw van de Bibliotheek Vlissingen. De zender heeft op de bovenste ver dieping een studio ingericht. RTV Vlissingen is onderdeel van Mul- traNet Broadcasting van Ben Bos- selaar, dat diverse website's en so ciale media exploiteert. MIDDELBURG - Koninklijke Visio geeft woensdag 14 januari advies aan mensen met een visuele be perking, van 14 tot 16 uur in de Ouderwinkel aan de Kalverstraat te Middelburg. Visio ondersteunt kinderen, jongeren en volwasse nen bij het verwezenlijken van de wens om zelfstandig te leven. Ook persoonlijk en professioneel betrokkenen zijn ook welkom. MIDDELBURG - LIJV-beweegcoach Peter van Lit uit Middelburg geeft zaterdag de presentatie 'Happy LIJV 2015' met als thema 'Op weg naar Goud met ons dagelijks LIJV'. Dat gebeurt van 11.00 tot 13.00 uur bij Healthclub Zeeland Ge zond, Schenge 4, te Middelburg. De bedoeling is de kiem te leggen voor voor een gezonde start van 2015. „Zo u wilt in vertrouwelijkheid", schrijft hij aan het college. Kraan eist per direct inzage in alle corres pondentie tussen gemeente en on dernemer, beginnend met de overeenkomst uit 2010 waarin is afgesproken dat Buijs zou bou wen en de gemeente van hem zou huren. Kraan vraagt ook waar om de gemeente een tegenvaller had aan de hogere bouwkosten door aanvullende eisen van het Waterschap. De strandpost Nolle- hoofd 3 staat voor een 'stevig be drag' in de gemeentelijke accom modatielij st, noteert Kraan. Maar de toren is eigendom van Buijs; waarom heeft de gemeente als huurder dan een tegenvaller? Het vorige college, met burgemeester Letty Demmers, was op de hoog te van het geschil, stelt Kraan. Hij vraagt hoe het huidige college er niet van kan hebben geweten. Voor Kuijpers, enthousiast twitte- raar, het sein om zijn 1600 volgers op te roepen een selfie te maken als ze een zak Mozart met de naam van agrariër Kuijpers uit Os- senisse scoren bij de grootgrutter. De makers van de eerste vijf selfies die bij hem binnenkomen, krijgen de prijs van de zak aardap pels van hem terug. „Gewoon een geintje natuurlijk. En ik krijg een hoop publiciteit. Want ook vak blad Nieuwe Oogst besteedde al aandacht aan mijn initiatief." Hoe de Mozart aan zijn naam komt, is Kuijpers onbekend. Het afgelopen jaar zat er ook weinig muziek in de pieper, want de boe ren kregen er een stuk minder voor dan het telen hen kostte. Kuijpers heeft er echter wel ver trouwen in dat de Mozart een mooie toekomst voor zich heeft. Zeker nu Nederlanders steeds ge voeliger worden voor culinaire trends. „De Mozart is een rood- schillige aardappel en binnenland se consumenten kiezen toch nog steeds vaak voor knollen met blan ke schil. Maar het feit dat mensen de Mozart alleen hoeven te was sen om hem vervolgens met schil en een beetje olijfolie in de oven te zetten, kan zijn populariteit doen stijgen." Dat de Mozart een 'mooi, rond aardappeltje' is met een doorsnee van vier tot zeven centimeter helpt ook. „Ik rooi wel eens wat grotere exemplaren, maar die gaan weg als veevoer." Kuijpers had maandagmiddag nog geen meldingen over 'Mozart uit Osse- nisse' gehad. „Ik heb ze ook nog niet zien liggen in de Hulster ves tiging van Albert Heijn. Mis schien elders in de regio wel." DINSDAG 6 JANUARI 2015 Femke Vos de Wael in haar stadstuinwinkel PLANTaardig in Middelburg: „Ik heb twee dromen tegelijk kunnen verwezenlijken." foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Femke Vos de Wael is terug in het groen. Zaterdag opende ze in het centrum van Mid delburg haar stadstuinwinkel, waar ze planten verkoopt (en ruilt) én handvaardigheidslessen, work shops en lezingen zal verzorgen. „Ik heb twee dromen tegelijk kun nen verwezenlijken." Femke Vos de Wael www.rtwlissingen.nl door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Welk financieel risico loopt Vlissingen door het conflict met Panta Rhei-eigenaar Buijs over de huur van de strandwachttoren bij het strandpaviljoen op het Nolle- strand? Namens de POV wil raads lid Pim Kraan klaarheid over het ge schil over de huur die de gemeente aan Buijs schuldig zou zijn. door René Hoonhorst OSSENISSE - Frank Kuijpers levert, via zijn groothandelsafnemer, al lan ger aardappelen aan Albert Heijn. Maar voor het eerst is nu op een zak Mozart ook te zien van welk boerenbedrijf de pieper afkomstig is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27