'Hele dag bij bord staan niet zo aantrekkelijk' WALCHEREN 25 Open repetitie Badeendjes bouwput Politie IS aan het van Nederland worden kunstwerk GroenLinks wil overgangstijd huishoudzorg grootste koor verkeerde adres Meezingen in Hart van Middelburg Morgenavond, woensdag, kan vanaf 20.00 uur in café Het Hart van Middelburg in de Zusterstraat worden mee gezongen tijdens de maande lijkse Liederentafel. Er wor den voornamelijk Neder landstalige liedjes gezongen onder begeleiding van een accordeonist De leiding ligt in handen van Jopie Joosse. Muziek van Handel uit Sint Jacobstoren Vanaf morgen zal van de beiaard van de Sint Jacobsto ren van Vlissingen op de kwartieren nieuwe muziek klinken. Stadsbeiaardier Jos Vogel heeft gekozen voor muziek van G.F. Handel, een Menuet en een Gavotte. Op de kwartieren klinken korte fragmenten van een Tambu- rino. De muziek is afkom stig uit de opera Alcina. Verbranden kerstbomen Stichting Speelhof Hooger- zael houdt zaterdag om 19.00 uur samen met Stich ting Griffioen 'De Wijk' de jaarlijkse kerstbomenver branding op het terrein van het Speelhof Hoogerzael aan het Seispark 2a. Bomen inle veren vanaf 13.00 uur op het Speelhof aan Seispark 2a. GOES - Wat nou precies de oorza ken zijn van minder schade als ge volg van het afsteken van vuur werk tijdens de jaarwisseling kon den betrokkenen gisteren nog niet vertellen. „Mijn gevoel zegt dat het te ma ken kan hebben met het later mo gen afsteken van het vuurwerk", zegt een woordvoerster van water schap Scheldestromen. „Kinderen hadden er blijkbaar niet zo'n zin in in het buitengebied de hele dag bij een afvalbak of verkeersbord te staan." Het waterschap noteerde zelfs he lemaal geen noemenswaardige schade aan haar eigendommen. „Er was wel eens een rotje in de rand van een verkeersbord gelegd maar daar bleef het eigenlijk wel bij. Gelukkig maar. Ons gevoel is ook dat tijdens de afgelopen jaar wisseling meer siervuurwerk is af gestoken dan knallers. Dat blijkt ook uit landelijke cijfers." Bij de autoschadeherstelbedrijven in de regio bleef het ook rustig. Er zijn bijna geen auto's met vuur- werkschade voor reparatie aange boden. „We hebben drie auto's met vuur- werkschade binnen gekregen", zegt Peter Sinke van autoschade team Baarends in Goes. „En dan gaat het alleen om wat schade aan de lak, rijdbare schade zoals wij zeggen. Die auto's worden volgen de week gerepareerd." Baarends kreeg vorig jaar meer au to's met vuurwerkschade binnen. „Ik onderschrijf het gevoel dat het komt door het later mogen afste ken van het vuurwerk. Ook heb ben automobilisten hun voor zorgsmaatregelen genomen door hun voertuig tijdens de jaarwisse ling elders te parkeren op plekken waar het wat rustiger was." Medewerkers van aannemers en klusbedrijven hoefden de afgelo pen dagen niet extra uit te rukken om schade aan woningen of tui nen te repareren. „Wij hebben helemaal geen mel dingen over vuurwerkschade ge kregen", vertelden diverse woord voerders gisteren. Brandje op eerste verdieping woning Op de eerste verdieping van een woning aan de Oost straat in Arnemuiden is gis termiddag brand ontstaan in een wasdroger. De brand weer had de situatie snel on der controle. Vanwege het inademen van rook werd ie mand voor controle naar het ziekenhuis gebracht. GOES - Het zevenhonderd leden tellende Holland Koor houdt ko mende zaterdag een open repeti tie in de Maranathakerk aan de Bergweg 43a in Goes. Deze repetitie begint om 10.00 uur, deuren staan open vanaf 9.30 uur. Het grootste koor van Nederland bereidt vanwege het 25-jarig be staan een jubileumreis voor naar Israël. Deze staat gepland voor ok tober aanstaande. Tijdens diverse repetities in het land kunnen mensen kennis ma ken met het koor en overwegen om mee te gaan met de jubileum reis. De badeendjes werden door Mid delburgers losgelaten in de bouw put voor het theater, die jarenlang vol water stond. Met de actie werd nog eens aandacht gevraagd voor een oplossing voor deze schandvlek in de stad. Bouwbedrijf Heijmans, eigenaar van de bouwput, is in november vorig jaar begonnen met het vul len van de put. De badeendjes zijn niet begraven onder het zand, maar eruit gehaald. SVRZ greep een oproep op Facebook aan ('wat doen we met de bad eendjes') om van de badeendjes een kunstwerk te maken. Kunste nares Liesbeth Labeur heeft mee gedacht en zij zal van een aantal badeendjes wat bloemen maken die rondom de getimmerde bad- eend geplaatst zullen worden. Die eend van pallethout wordt ge maakt door cliënten en medewer kers, met hulp van waterscouts. GOES - Een bewoner van de Sleu- telkenswei in de Goese wijk Noordhoek trof zondagavond bij thuiskomst de poitie aan. Die had zijn woning doorzocht. Bij een 112-melding was een fout adres doorgegeven. Een woordvoerder zei daarover: „We kregen door dat op dat adres vermoedelijk een zelf doding aan de gang was. Dat ver klaart het geweld waarmee het huis is geopend." Op het goede adres, waar de politie naar enig speurwerk terecht kwam, bleek het niet om een poging tot zelfdo ding te gaan maar om een medi sche kwestie, die werd opgelost. De politie heeft de geschrokken bewoner van het verkeerde pand excuses aangeboden. Alex Soplantila (GL) stelt dat in een brief aan het college. Hij zegt geschrokken te zijn van berichten over mensen die zonder zorg, en alfahulpen die zonder werkroos- ter bleken te zitten op 2 januari. Kort voor kerst protesteerde de PvdA-fractie tegen de stopzetting van de hulpvergoeding per janua ri naar aanleiding van een recht bankoordeel in Groningen. De Vereniging Nederlandse Gemeen ten gaat de handelswijze van Vlis singen onderzoeken. Volgens wet houder Albert Vader zijn dinsdag 30 december alsnog brieven ver stuurd naar WMO-cliënten dat zij vanaf 2015 zelf de huishoudelij ke hulp moeten regelen, even tueel met steun via Orionis. MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG Door het later afsteken van vuurwerk en gecontroleerde vreugdevuren, zoals in Krabbendijke, bleef de schade beperkt, foto Johan van der Heijden door Frank van Cooten ARNEMUIDEN DINSDAG 6 JANUARI 2015 door Maurits Sep MIDDELBURG - De badeendjes die als ludieke acties waren vrijgelaten in de bouwput in Middelburg, krij gen een nieuw leven als kunst werk. Dat wordt gemaakt door wa terscouts van de Paul Kruger Groep en cliënten van 't Gasthuis van SVRZ. VLISSINGEN - GroenLinks in de raad Vlissingen wil dat de gemeente zich alsnog aansluit bij Veere en Middelburg en de huishoudelijke zorgvergoedingen voortzet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25