DermaTeam na fusie grootste aanbieder Meeste vrijgezelle boeren van Zeeland wonen in gemeente Sluis Gestopt GOEDE VOORNEMENS 22 ZEELAND Sportscholen spinnen garen bij goede voornemens. Veel nieuwe leden melden zich aan om de feestkilo's weg te werken. dinsdag Bent u ook even poten tieel miljonair ge weest? Wij ook. Het wordt wel ieder jaar moeilijker om onze miljoenen te besteden. Tweede huis? Nee dank u, te veel gedoe. Spaarreke ning? Dat kost tegenwoordig geld. Trektocht door de Himala ya of zeiltocht rond de wereld? Na de knieoperatie ook niet echt wijs. Wij haalden dan ook opgelucht adem toen de hoofd prijs niet op ons lotnummer viel. Gelukkig mag een ander zijn of haar hoofd breken over zinvol beleggen en besteden. Ik hou sowieso geld over dit jaar, omdat ik afscheid heb ge nomen van mijn jarenlange kwelgeest, de sigaret. Het was niet eens zozeer een goed voor nemen als wel een hardnekki ge infectie van mijn luchtwe gen, die zich rond de jaarwisse ling richting bronchitis ontwik kelde. Opeens was ik er klaar mee. Alle rookattributen weg, opruimen en poetsen, asbak ken achter slot en grendel. En rokers het huis uit. Dat mijn echtgenoot nog rookte, was wel jammer. Maar helaas, zero- tolerance-beleid. Afijn, het wa ren twintig mooie jaren. De wet dat het eerst slechter moet gaan, wil het beter wor den, was ook hier van toepas sing. Gelukkig had ik nog wat vrije dagen zodat de misère zich beperkte tot het gezinsver band. Inmiddels zijn we een weekje verder en hebben de eerste voordelen zich reeds ge manifesteerd. Ik ruik stukken beter. Dat is heel fijn als mijn hond weer eens een scheet laat. Mijn smaak is beter. Waar door ik nu weet dat er zoiets is als hele vieze witte rijst. Ik heb tijd over. Waardoor mijn huis genoten tureluurs worden van alle klusjes die opeens nü on dernomen moeten worden. Ik ben ook totaal niet driftig. De komkommer die in duizend stukjes werd gehakt, nadat ik er de folie niet vanaf kreeg, was een incident. Het geld dat ik be spaar, heb ik inmiddels al drie maal uitgegeven aan snacks en cadeautjes voor mijzelf die ik totaal niet nodig had. De waar heid is dat ik nu rood sta, ge scheiden ben, steeds zwaarder word en een draak voor mijn omgeving ben. Maar hé, ik ben gestopt. Goed he? VLISSINGEN - „Laat ik het zo zeg gen, wanneer je 's avonds op de bank zit en je krijgt spierpijn van het niets doen, dan is het tijd om te beginnen." Annemarie de Jonge (49) loopt dit jaar voor de zevende keer de Vierdaagse van Nijmegen en toch beschouwt de Zierikzeese zich zelf als ongetraind. „Daar begin ik zo rond maart eens voor te oefe nen. Maar wanneer dat klaar is, doe ik verder ook gelijk weer hele maal niks meer aan sport." Ze was maandagmiddag onder weg naar haar moeder en hakte op de fiets de knoop door om zich in te schrijven bij het Laco Sportblok Zierikzee. „Een echte Annemarie beslissing, zeg maar. Ik was nu toch in de buurt en dacht, waarom niet? Ik moet me zelf echt een schop onder de kont geven, anders komt het er nooit van! Het voordeel van zo'n fit nesscentrum is dat je altijd iets kan doen. Als het buiten met bak ken uit de hemel komt, ga ik echt geen stukje lopen. Maar hier kan je dan ook op de loopband je kilo meters pakken." Annemarie heeft een duidelijk doel voor ogen: „Op 4 september trouwt onze dochter. Het zou mooi zijn als ik dan een beetje in shape ben. Vijftien kilo moet er af, sowieso." Ze heeft gelijk een abonnement genomen dat toe gang geeft tot onbeperkt sporten. „Drie keer in de week wil ik hier toch wel aan de slag gaan. Ik be gin eerst met fitness en als ik weer een beetje in m'n badpak pas, ga ik ook lekker zwemmen. Dat is het voordeel van dit abon nement. Heb je een keer geen zin in het één, dan kan je ook iets an ders doen. Dat helpt denk ik wel om het vol te houden." Variatie in het trainingsprogram ma, begeleiding tussendoor en vriendinnen die meegaan helpen het doorzettingsvermogen een handje, ervaart Jaimy Kort (22). Ze heeft er inmiddels een maand je opzitten bij Fitness Fitaal in Vlissingen. Ook in haar geval is gewichtsbeheersing de voornaam ste reden om zichzelf drie keer per week af te beulen. „Tot m'n ze ventiende heb ik aan wedstrijd- zwemmen gedaan. Toen kon ik al les doen en eten. Daarna werd het oppassen. En de laatste tijd ging het een beetje te hard omhoog met de kilo's. Ik wilde niet nog meer aankomen. Fitness is dan wel leuk. Maar ook weer niet iets wat voor m'n lol doe. Het is ge woon keihard werken." Hilde Hopmans (36) heeft zojuist haar kennismakingsabonnement bij Fitland XL in Goes omgezet in een tweejarig contract. „Ik had een tijdje niet gesport. Mijn kinde ren zijn inmiddels 2 en 5 jaar. Maar de zwangerschapskilo's zijn blijven hangen. Die moeten er vanaf." Het bijhorende weiness centrum met sauna is voor Hilde de extra stok achter de deur om vol te houden. „Dat is gewoon zo heerlijk ontspannend na al dat sporten." De fusiepartners gaan verder on der de naam dermaTeam BV. De nieuwe organisatie is meteen de grootste aanbieder van dermatolo gische zorg in Nederland. De nieuwe organisatie telt veer tien dermatologen, werkzaam op twaalf locaties. De zorg wordt in Zeeland, Oost-Brabant en Lim burg aangeboden in zelfstandige klinieken van dermaTeam. In West-Brabant zijn dermatolo gen van dermaTeam werkzaam in de vestigingen van het onlangs ge fuseerde Bravis ziekenhuis in Roosendaal en Bergen op Zoom. Eén van de doelen is de organisa tie van dermatologische zorg ver der te moderniseren. Door de schaalvergroting zijn bin nen dermaTeam verdergaande subspecialisaties mogelijk. Voor diverse deelgebieden is nu speci fieke expertise in huis, zoals voor Mohs operaties bij huidkanker, haarproblematiek, kinderdermato- logie, speciale eczeemspreekuren, proctologie en vulvaproblema- tiek, allergologie, chronische won den en auto-immuundermatolo- gie. DermaTeam kan deze zorg op aca demisch niveau aanbieden, waar door minder vaak verwijzing no dig is naar een academisch cen trum. Naast algemene dermatologische zorg biedt dermaTeam zogenaam de niet vergoede zorg aan, zoals spataderbehandelingen, laserbe handelingen en cosmetische in grepen. Op alle locaties wordt nauw samengewerkt met huidthe rapeuten. De dermatologen bieden hun ken nis en kunde ook aan buiten de zorg. Voor het geven van onder wijs is de dermaTeam Academy opgericht. De academie verzorgt nascholing en cursussen aan colle ga dermatologen (in opleiding), huisartsen (in opleiding) en on dersteunend personeel. Voor toegepast klinisch weten schappelijk onderzoek is de afde ling dermaTeam Research opge zet. DermaTeam richt zich daarnaast op goede voorlichting aan de pa tiënt, onder meer via de website www.huidconsult.nl. Via deze website kunnen mensen bijvoor beeld kosteloos vragen stellen aan de dermatologen. Dat kan ook door middel van de gratis te downloaden app voor mobiel of tablet van dermaTeam. Meer informatie is te vinden op de website www.dermateam.nl of op de app dermateam. De nieuwe organisatie dermaTeam telt veertien dermatologen, werkzaam op twaalf locaties. In Sluis hadden vorig jaar 50 tot 75 boeren geen partner. Dat gaat over agrariërs tussen de 20 en 65 jaar. In andere delen van Zeeland zijn boeren minder vaak single. Zo zijn in plattelandsgemeenten als Borsele, Hulst, Veere en Schou- wen-Duiveland 25 tot 50 boeren en boerinnen single. Dat cijfer geldt ook voor een gemeente als Terneuzen, dat naast industrie een flink landbouwareaal kent. Boeren in andere plattelandsge meenten hebben beduidend va ker een partner. Op Tholen, Noord-Beveland en in Reimers- waal zijn per gemeenten 10 tot 25 land- en tuinbouwers vrijgezel. Een verklaring (zoals bijvoor beeld vergrijzing) geeft het CBS hier niet voor. Het kan een demo grafische reden hebben, zoals een naar verhouding jonge bevolking (Tholen en Reimerswaal). Ook re ligie kan een rol spelen. Zo wor den singles binnen orthodox- christelijke kerkgemeenschappen aangespoord te trouwen. Maar ook in de gemeente Goes, die voor een groot deel uit akker bouwgebied bestaat, stellen 10 tot 25 boeren het zonder partner. De minste vrijgezelle Zeeuwse boeren zijn te vinden in de 'stede lijke' gemeenten met weinig land bouwgrond en dus procentueel weinig boeren. Dat zijn Vlissin gen en Middelburg, waar o tot 10 boeren (nog) niet onder de pan nen zijn. In Nederland zijn de meeste vrij gezelle boeren te vinden in de Noordoostpolder en de regio Zuid west-Friesland. Daar hebben 75 of meer boeren geen partner. Ook de regio Twente scoort relatief hoog. Anders dan het tv-programma Boer zoekt Vrouw doet vermoe den, is de doorsnee werkzame Ne derlander vaker single dan boe ren. In 2013 was 15 procent van de Nederlandse boeren single. Bij boerinnen was dat 9 procent. Van werknemers in andere sectoren was 26 procent alleenstaand. Boerin Bertie Steur uit Renesse gaat verder in het KRO-program- ma Boer zoekt Vrouw, bleek zon dagavond. Steur kreeg 175 brie ven, ruim voldoende om bij de vijf boeren te horen waarvoor het meeste belangstelling bestaat. De 40-jarige boerin zoekt een vrouw. Marleen Blommaert Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Niet voor je lol, door Marcel Modde door René Schrier MIDDELBURG - De dermatologen van dermaTeam BV (met vestigin gen in Zeeland en West-Brabant) zijn vanaf 1 januari 2015 gefuseerd met de dermatologen van MohsA klinieken (met vestigingen in Oost-Brabant en Noord-Limburg). door Frank Balkenende MIDDELBURG - De gemeente Sluis telt de meeste vrijgezelle boeren van Zeeland. Dat blijkt uit de jong ste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Angelique Baaij (m) legt Annemarie de Jonge (r) de mogelijkheden van de loopband uit. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22