Hoogste Speurhond gaat op zoek Politie doorzoekt verkeerde huis almanak Bankkluisje raakt uit de tijd 28 en 29 Zo slecht hoor ik toch niet? Gezond Dennis recordjager de surfplank 32 ZEEUWS-VLAANDEREN ING Economisch Bureau voorspelt groei van 0,8 procent voor Zeeuws-Vlaanderen, iets minder dan in de afgelopen jaren. DINSDAG 6 januari 2015 21 TERNEUZEN - Was Zeeuws-Vlaan- deren de afgelopen drie jaar de motor van de Zeeuws economie, dit jaar blijft de groei beperkt tot o,8 procent. Vorig jaar was dat nog 1 procent. Dat blijkt uit een regionale voor uitblik van ING Economisch Bu reau. Toch zal de Zeeuwse econo mie meer groeien dan in voor gaande jaren. Dat is te danken aan herstel in Midden- en Noord-Zee land. Vorig jaar kromp daar de eco nomie nog met o,8 procent. Voor 2015 voorspelt ING een stijging van 1,1 procent. Die is vooral te danken aan exporterende secto ren zoals de industrie en de land bouw (agrofood). Beide sectoren helpen ook Zeeuws-Vlaanderen aan groei. Het verschil is dat de in de regio sterk vertegenwoordigde chemie een pas op de plaats zal maken. Oorzaak: harde concurren tie van chemiebedrijven buiten Europa. Dat de Zeeuws-Vlaamse econo mie blijft groeien, is mede te dan ken aan herstel van andere secto ren zoals de bouw, detailhandel en de zakelijke dienstverlening. De laatste is echter relatief klein in Zeeuws-Vlaanderen, waardoor de regio slecht een graantje mee pikt van de sterke opleving in de ze sector. Naar verwachting groeit de Bel gische economie dit jaar met 1,1 procent. Dat is goed nieuws voor Zeeuws-Vlaanderen, stelt ING. De regio zal daardoor blijven pro fiteren van bestedingen door Bel gische toeristen en dagjesmen sen. Zij zorgen er ook voor dat er relatief veel (seizoens)banen in de toeristische sector voorhanden blijven. Zeeuws-Vlaanderen telt een klei ne beroepsbevolking van 48.000 mensen. De werkloosheid is al ja ren de laagste van het land. Dat was 5 procent en zal dalen naar 4,8 procent. Dat zijn cijfers om te in te lijsten, al helpen de vergrij zing en bevolkingskrimp een handje. Niettemin was het aantal werkzoekenden vorig jaar met 13 procent tot 3300 gestegen ten op zichte van 2013. Hoewel Antwer pen, Gent en Brugge dichtbij lig gen, werken er relatief weinig mensen over de grens. Dat komt deels door fiscale en arbeidsvoor waardelijke drempels. Ook valt op dat het aantal startende onderne mers in Zeeuws-Vlaanderen hard terugloopt (-7 procent in 2014). ING meldt niet of die trend zich doorzet, maar door massa-ontsla gen in de zorg kan het aantal zorg-zzp'ers en daarmee starten de ondernemers weer toenemen. BRAND KERK GOES - Een bewoner van de Sleu- telkenswei in Goes keek zondag vreemd op toen hij thuis kwam. De politie had zijn voordeur gefor ceerd en was bezig zijn huis te doorzoeken. Bij een 112-melding bleek een verkeerd adres te zijn doorgegeven. „Het ging om een spoedmelding", verklaart een politiewoordvoerder de vergissing. „Er was sprake van een zelfdoding." Al snel bleek dat het verkeerde nummer was door gegeven. Op het juiste adres bleek het niet om een poging tot zelfdo ding te gaan, maar om een medi sche kwestie. Twee Vlissingse kleuters speelden op school met een dobbelsteen. Ze wis ten dat degene die het hoogste gooi de de winnaar was. De juf zag het tevreden aan totdat de twee 'woorden' kregen. Ze ging kijken wat er aan de hand was. De vraag was wie er nu eigen lijk gewonnen had. De ene kleuter zei tegen de andere: „Ik gooide echt het hoogste." De andere hield stug vol dat hij de winnaar was. „Echt niet", was het weerwoord: „Ik heb gewonnen want ik gooide een zes!" Toen bleek dat de twee het niet hele maal eens waren over de uitleg van de spelregels: „Zes? Nou én Ik gooide vééééél ho ger. Bijna tegen het plafond!" Het kan nog. Een bankkluisje huren. Maar zowel bij banken als bij klanten neemt de animo af. Economische groei stagneert door Frank Balkenende HOEK - Was het vuurwerk of toch iets anders? Die vraag staat de komende dagen centraal bij het onderzoek dat de technische recherche en vertegenwoordigers van de verzekering doen in de door brand verwoeste kerk aan de Langestraat in Hoek. Gisteren speurde een hond van de Landelijke Eenheid Speur- en Specialistische Dieren naar sporen van brandversnellende middelen. Over de bevin dingen van het dier werden gisteren geen mededelingen gedaan. De komende dagen heeft de kerkenraad overleg met bouwkundigen over wat er nog te redden valt. De buitenmuren staan nog overeind, maar binnen is het een grote ravage, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21