Payrollers ontslaan, kan minder snel. Payrolling biedt werkgevers echter nog meer voordelen. f 44 Omdat ik van 44 Payroll is een veel zekerder vorm van uitzendwerk, waarbij alles netjes wordt geregeld www.autotrack.nl/win (§)AutoTracl< ECONOMIE 13 FLEXIBELE ARBEID DEN HAAG - Ontslag van personeel dat via een payrollbedrijf werkt, wordt moeilijker. Payrollwerkne- mers - ook degenen die al langere tijd via deze constructie werken - krijgen vanaf juli exact dezelfde ontslagbescherming als hun colle ga's die wél in dienst zijn bij een bedrijf. Toch verwacht de branche dat payrolling blijft groeien. „De behoefte aan payrol lers neemt toe", aldus Jeroen Driessen uit Helmond, die 12.000 payrollers in dienst heeft. Payrolling neemt de laatste jaren een vogelvlucht, tot ongenoegen van minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft geen harde cijfers, maar vermoedt dat zo'n 200.000 mensen in Ne derland via payrolling werken. Hans de Boer, voorman van werk geversorganisatie VNO-NCW: ,„Deze sector speelt ondernemers vrij en neemt hun zorgen weg, zo dat de ondernemer kan onderne men. En 200.000 payrollers is maar 3 procent van de totale Ne derlandse arbeidsmarkt. Het zijn misschien wel de 3 procent die er toe doen." Payrollers werken vooral in secto ren als onderwijs en ambtenarij, maar ook in de horeca en retail. Piet Vessies, beleidsmedewerker van werkgeversorganisatie AWVN, noemt als voorbeeld een parfumwinkelier die twaalf ver koopsters heeft die gemiddeld tien uur per week werken. „De ad ministratie daarvan is heel inge wikkeld en vreet kostbare tijd van die ondernemer." Als een contract is afgelopen, hoeft het payrollbedrijf zich tot nu toe alleen bij het UWV te mel den. Daarop werd ontslag ver leend om bedrijfseconomische re denen. Dat geldt nu al niet meer voor nieuwe en vanaf juli niet meer voor alle contracten. Toch zullen bedrijven gebruik blij ven maken van payrolling, denkt arbeidseconoom Ronald Dekker van Tilburg Universiteit. „Veel on dernemingen zijn net te klein voor een echte HR-afdeling en be steden dat deel van het werkgever schap graag uit. Daar is op zich niets mis mee, als alles netjes vol gens de regels gebeurt." Voor Natasja Vaassen uit Venlo, die als manager gemeentes helpt bij grote veranderingen, is payroll een uitkomst. Die gemeenten zijn vaak klein en kunnen haar niet in WAT IS PAYROLLING? vaste dienst nemen. Nu werkt ze voor Peel en Maas en Venlo, via een payrollbedrijf. „Ik maak deel uit van de staf, maar kan, omdat ik van buiten kom, de veranderin gen gemakkelijker helpen uitvoe ren. Bewoners en de ambtenaren zien zo'n verandering vaak als een bedreiging." Trainer/coach Guus Scholten uit Goor noemt payroll een Veel ze kerder vorm van uitzendwerk, waarbij alles netjes voor me wordt geregeld'. Jeroen Driessen werkt met zijn payrollbedrijf vooral voor de non-profitsector. Volgens hem blijft payroll, ondanks de ingewik kelder ontslagregels, groeien om dat scholen, thuiszorgorganisa ties, ziekenhuizen, en de jeugd zorg steeds meer bedrijfsmatig moeten denken. „Een school wordt bijvoorbeeld afgerekend op het aantal leerlingen, maar over vijf jaar worden misschien heel andere competenties verlangd. Wij verwachten dat de flexibele schil bij de overheid en instellin gen de komende jaren groeit van zo'n 20 procent nu naar 30 pro cent. Een deel wordt ingevuld met zzp'ers, via detachering of uit zendwerk. Een ander belangrijk deel komt vanuit payrollmedewer- kers. Dat moet je goed regelen, zo dat iedereen weet waar hij aan toe is. Ook bij het midden- en kleinbedrijf zie je de behoefte aan payrollers groeien." Payrolling is volgens hem louter dienstverlening. „De opdrachtge ver werft zelf zijn medewerker en brengt dan het werkgeverschap en de administratieve verwerking onder bij bedrijven als het onze. Die zijn goed in werkgeverschap." Hans de Boer van VNO-NCW: „Minister Asscher maakt het ar beidsrecht zo ingewikkeld, dat er nog een mooie toekomst is voor payrollbedrijven." buiten kom, kan ik de veranderingen gemakkelijker helpen uitvoeren Duitse inflatie daalt naar 0,1 procent De inflatie in Duitsland is vori ge maand gedaald tot 0,1 pro cent op jaarbasis. Dat is het laagste niveau sinds 2009, bleek gisteren uit een eerste schatting. In november steeg het prijspeil in Europa's groot ste economie nog met gemid deld 0,5 procent. De prijsont wikkeling in Duitsland is een belangrijke graadmeter voor de inflatie in de eurozone. Terreurscreening mag onder voorwaarden Nederlandse bedrijven en orga nisaties mogen onder strikte voorwaarden controleren of hun werknemers voorkomen op Europese en Amerikaanse lijsten van terreurverdachten. Zij moeten dan wel kunnen aantonen dat hun actie een wettelijke basis heeft en pro portioneel is, aldus een woord voerder van het College be scherming persoonsgegevens. 'Groei van vraag naar tabiets blijft laag' De vraag naar tabiets zal dit jaar in een laag tempo toene men. Dat voorspelt de gere nommeerde marktonderzoe ker Gartner. Het bedrijf rekent wereldwijd op de verkoop van 233 miljoen stuks, 8 procent meer dan vorig jaar. De ver koop van alle tablets, pc's, note books en smartphones stijgt dit jaar naar schatting met 3,9 procent tot 2,5 miljard stuks. Haskoning beschermt kust van Bangladesh Royal HaskoningDHV ont werpt de komende zes jaar honderden kilometers aan dij ken in Bangladesh. De klus heeft een waarde van 10,5 mil joen euro. De dijken moeten ze ventien kustpolders bescher men tegen natuurrampen en de gevolgen van klimaatveran dering. Het totale projectge- bied heeft een omvang van zo'n 1000 vierkante kilometer. Koop nu een auto en wie weet wint u uw aankoopbedrag retour! DINSDAG 6 JANUARI 2015 Payroller wordt meer 'gewone' werknemer door Wilko Voordouw Het systeem werkt als volgt: een werkgever neemt iemand aan, maar de hele administratie van de werknemer wordt ondergebracht bij een payrollbedrijf. Daarvoor betaalt de werkgever een opslag op het salaris, maar is hij wel van een boel administratie ve rompslomp af. Natasja Vaassen, payroller Guus Scholten, payroller WIESBADEN DEN HAAG EGHAM AMERSFOORT Auto ekocht? Actie loopt van I december 2014 t/m 31 januari 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13