Veel ongelukken door winterweer Europa Aangifte tegen dreigementen Kras Kortingsdagen "O Indoorvoetbal toernooi 36 en 37 Verwarring is de prijs van vrijheid 38 en 39 Moslimorganisaties doen aangifte na dreigement om moskeeën in brand te steken. PW neemt afstand van oproep. Korting op alle reizen! Laatste zoektocht in Panama PVV neemt afstand van brandoproepen 'PVV niet verantwoordelijk voor wat haar achterban roept' MAANDAG 5 januari 2015 AMSTERDAM - Na dagenlange op hef over oproepen op een Face- bookpagina van PVV-aanhangers om brand te stichten in moskee ën, heeft de PW daar gisteren af stand van genomen. „Wij zijn al tijd tegen geweld en tegen oproe pen tot geweld", zei PVV-Kamer- lid Machiel de Graaf. De pagina 'Steun de PW' is niet verbonden aan de partij. De beheerders dis tantieerden zich gistermiddag ook van de oproep. „Iedereen is zelf verantwoordelijk voor zijn uitspraken, we nemen als beheer ders afstand van serieuze bedrei gingen." En: „De PW is niet ver antwoordelijk voor wat haar ach terban roept." Het ministerie van Veiligheid en Justitie neemt zo nodig extra maatregelen om moskeeën te be schermen. „We houden nu alleen een vinger aan de pols. Als het no dig is, nemen we maatregelen", zegt een woordvoerder. Marokkaanse belangenorganisa ties hebben zaterdag aangifte ge daan na de dreigementen. Het Openbaar Ministerie zegt de aan giften serieus te nemen. „De angst zit er stevig in", zegt Aïssa Zanzen van de Raad van Ma rokkaanse Moskeeën. Volgens hem hebben moskeeën hun bewa king verscherpt. „Er hangen came ra's of mensen komen naar de moskee om er te posten." PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch noemt de bedreigingen onaccepta bel en wil dat het Openbaar Mi nisterie optreedt. „Dit mag je niet gewoon gaan vinden. De impact van bedreigingen is vaak groot, mensen zijn ongerust."De oproep op Facebook was een reactie op aanvallen op moskeeën in Zwe den. Daar is recentelijk in drie moskeeën brand gesticht. Daarbij zijn gewonden gevallen. In de Selimiyemoskee in Ensche de is de beveiliging opgevoerd. „Er hangen camera's en we zijn zelf tot middernacht aanwezig", aldus het bestuur. Die maatrege len zijn genomen nadat met vuur werk een raam uit het moskeege bouw werd geblazen. Dat gebeur de nog voor de recente bedreigin gen, op 14 december. Niet bij alle moskeeën is er sprake van paniek. „We voelen geen drei ging", klinkt het vanuit de Arrah- mamoskee in Den Bosch. „De buren houden een oogje in het zeil en we vertrouwen op Al lah", zegt een woordvoerder van de Assoenamoskee in Zwolle. Ook in Amersfoort en Maastricht is men niet echt ongerust. „We kijken wel wat vaker om ons heen." Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-969715^ HAMBURG - Storm, ijs en sneeuw: in een aantal Europese landen heeft het winterse weer in het eer ste weekend van 2015 al tot ver schillende ongelukken geleid. Vooral in Duitsland zijn de we gen spekglad. Een 23-jarige vrouw overleed bij Rostock in het noor den toen haar auto tegen een an dere auto botste. In het zuiden van Duitsland glibberden de au to's ook over de wegen. Alleen al in Beieren waren er meer dan tweehonderd ongelukken vanwe ge sneeuw, ijs en harde wind. Ook in België was het glad op de wegen. Een 22-jarige vrouw raak te lichtgewond toen ze in Kapel len (net over de grens) over een stuk ijs reed en in een slip raakte. De auto belandde op zijn kop in het water. De Selimiyemoskee in Enschede wordt extra beveiligd Op de foto voorzitter Abdurrahman Bigci (rechts) en bestuurslid Sezgin Akman. foto Eric Brinkhorst/HH Editie: Walcheren Zonnig en droog Jan Boskamp vindt kunstgras niks. 'Als je voetbalt, moet je gras ruiken. Ik ruik nu alleen maar rubber.' 257e jaargang nr. 3 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Oproep zaait angst in moskee door Nadia Berkelder en Niels Klaassen DE STELLING Reageeroppzc.nl Handen af van de moskeeën UW MENING 548 reacties Problemen in de zorg zijn van tijdelijke aard EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1