35,95 6,95 Dane en Latuheru nieuw in bestuur JVOZ Bestuur Kloetinge mist afslag naar koninklijke weg in kwestie Hiensch SPORT 47 Anti condensspray Hotel Zum Bockshahn Ontdek de Eifel, 3 dagen inclusief ontbijt en meer! De beroemde Casa Safra, 6 flessen NIJ?0O 74t88 49% korting -1-2t95 46% korting Spessart, Eifel VLISSINGEN - De Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) heeft twee nieuwe bestuursleden. John Dane wordt de nieuwe voorzitter, terwijl Roel Latuheru als secreta ris gaat functioneren. Dane is lid van het college van be stuur van de Hogeschool Zeeland en is voetballend actief bij GPC Vlissingen. Latuheru is in zijn da gelijks leven general manager bij C-Port BV en speelt nog bij Oost- kapelle. Jon Herselman blijft pen ningmeester en is belast met tech nische zaken. De afgelopen weken zijn er bin nen de JVOZ gesprekken gevoerd over de terugkeer van Wim Ovaa. Hij zou het bestuur moeten onder steunen. Ovaa was al eerder werk zaam bij de JVOZ, maar vertrok na een conflict. De intentie is ver der om de oprichters van de JVOZ, Dolf Roks, Gérard en Den nis de Nooijer, weer volledig als trainer in te zetten. John Dane en Roel Latuheru nemen zitting in het be stuur van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. KLOETINGE - Bij voetbalvereniging Kloetinge gaan ze er prat op dat er altijd binnen de lijntjes wordt gekleurd. En als er al eens gekra keel is, wordt dat binnenskamers gehouden. Het heeft de club in het Zeeuwse amateurvoetbal een ietwat saai, maar tegelijkertijd ook een keurig imago opgeleverd. Vlak voor de kerstdagen verloor de club echter veel van zijn waar digheid door trainer Diederik Hiensch op een weinig chique en respectvolle manier de wacht aan te zeggen. Hiensch is een kind van de club. Hij groeide er als voetballer op, be gon er zijn loopbaan als trainer, maakte wel eens een uitstapje, maar keerde altijd weer terug op het vertrouwde Wesselopark. Zo ook januari 2013, toen Kloetinge na het ontslag van Cees Houte pen met de handen in het haar zat. Hiensch was op dat moment werkzaam bij zondag-eersteklas ser Terneuzen, werd gezien als de redder in nood en werd benaderd. Hiensch kon de lokroep van zijn club niet weerstaan. En toen de Zeeuws-Vlaamse vereniging de constructie van een duobaan (op zaterdag Kloetinge en zondag Ter- neuzen) niet zag zitten, trok Hiensch 'gewoon' naar Kloetinge. Bijna twee jaar later, op een mo ment dat de Bevelandse club nog altijd in de hoofdklasse van het za terdagvoetbal uitkomt, moet hij plots aan het eind van dit seizoen verdwijnen. 'Terwijl mijn werk er nog niet op zit', zei Hiensch vori- sten voor de club heeft gehad en dat het nu tijd is voor een frisse wind. Nu kreeg de boodschap een vreemde lading. Geheimzinnig heid om niks overigens. Het was vooral bedoeld om kritische vra gen te vermijden. Alsof een club aan haar leden, supporters en sponsors geen verantwoording hoeft af te leggen. Het bestuur mag het dan na ruim twee seizoe nen welletjes vinden, niemand weet waarop dat is gebaseerd. In elk geval niet op functioneringsge sprekken. Elke maand was er wel een evaluatie met Veldhof en Hiensch aan tafel, maar het per soonlijk functioneren van de trai ner was nooit een issue. Waren er dan soms signalen vanuit de selec tie gekomen? Nou, de spelers wer den vooraf in elk geval niet ge raadpleegd, zelfs aanvoerder Jaap Esser niet. De spelers krijgen later tekst en uitleg, op een moment dat de scherpe kantjes er waar schijnlijk af zijn. De actie van het bestuur heeft veel weg van emotie-manage- ment, mede door de inmenging van enkele sponsoren. Mensen die blijven volhouden dat ze zich niet met het technische beleid be moeien, maar het ondertussen wel gewoon doen. Vorig seizoen werd er al eens gezaagd aan de stoelpoten van Hiensch en werd hij verantwoordelijk gehouden voor het vertrek van tien spelers. Het bestuur van Kloetinge kijkt er naar en laat het allemaal gebeu ren, bang als men is de ego's te gen de haren in te strijken en fi nanciële armslag te verliezen. Nee, dan kun je beter op een kille manier afscheid nemen van een kind van de club. ge week in de PZC. Natuurlijk heeft elke club het recht om van trainer te wisselen. Zelfs de houdbaarheidsdatum van Hiensch verstrijkt. En natuur lijk heeft ook Hiensch zijn valkui len en is ook niet alles wat hij doet goed. Maar in dit geval gaat het om de manier waarop en de beweegredenen. Iemand die bij Kloetinge al meer dan 400 offi ciële wedstrijden op de bank heeft gezeten en zijn sporen als opleider en visionair heeft ver diend, had in elk geval een fat soenlijke uitleg en behandeling verdiend. 'Het hoe en waarom is me niet duidelijk gemaakt', was de alleszeggende reactie van Hiensch vorige week na het on derhoud met het bestuur. Dirk Veldhof, bestuurslid techni sche zaken, had het later over overwegingen die de buitenwe reld niets aangingen. Dat was niet slim. Hij had de koninklijke weg kunnen bewandelen. Gewoon zeggen dat Hiensch grote verdien- Het magazijn moet leeg! GRATIS DECEMBERCADEAU VOOR IEDEREEN! Koop nu een van onze aanbiedingen en ontvang 100% GEGARANDEERD een GRATIS TOPCADEAU! Ga dus snel naar www.sweetdeal.nl en profiteer voordat het te laat is! ZATERDAG 3 JANUARI 2015 De genomineerden bij de vrouwen: tennisster Lesley Kerkhove (boven), ki- tesurfster Katja Roose (midden) en motorcrossster Nancy van de Ven (on der). foto's Lex de Meester en Hollandse Hoogte Gratis verzending BESCHOUWING door Jan Dagevos Diederik Hiensch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91