J 66 In de tweede aflevering lig ik al weer in bed met een knappe jongen uit de supermarkt MEDIA 21 Nee, het is zeker géén Cooische vrouwen-kloon. Miniserie Gouden bergen is van dezelfde makers, maar heel anders. En behoorlijk veelbelovend is het ook. Net nu Linda de Mol op het filmdoek definitief af scheid neemt van het kijk cijferkanon rondom de La- rense vriendinnenschare uit Gooische vrouwen, ko men de makers ervan met een nieuwe serie over stinkend rijke buur vrouwen bij SBS. Een miniserie net als de recente politiereeks Bureau Raampoort die vanwege de goede reacties een vervolg krijgt. Vermoedelijk gebeurt dat ook met Gouden bergen, want het ziet er allemaal be hoorlijk veelbelovend uit: scherpe dialo gen, aansprekende rollen en visueel om te zoenen. Het decor is deze keer het Noord-Holland se Bergen, waar de meeste inwoners door gaans óók al niet op een eurootje hoeven te kijken. Of het zestal dames uit de nieuwe serie het daarom gemakkelijk heeft, is ech ter zeer de vraag: ze worstelen stuk voor stuk met frauderend en overspelig man volk. En dat is zeker niet alles. Plien van Bennekom, Jelka van Houten, Eva Duijvestein, Margo Dames, Tina de Bruin en Fockeline Ouwerkerk spelen de zes buurvrouwen annex vriendinnen die hun bevoorrechte leventje in hun vette vil la's kwijt dreigen te raken. Dankzij de man nen in hun omgeving - rollen van Vincent Croiset, Viggo Waas, Diederik Ebbinge en Hajo Bruins - die er op alle fronten een pot je van maken. De één draait voor een tijdje de bak in voor fraude, de ander belandt in coma na een stoere off piste-afdaling in de Alpen. „En ik, wijnhandelaar Jaap, ga vreemd met de buurvrouw. Hoewel, ik geloof dat ik met alle vrouwen in de serie wel iets krijg. Punt is: ik had altijd nog een kind gewild, iets wat zij niet wilde", wijst acteur Die derik Ebbinge op tegenspeelster Plien van Bennekom, die de gefrustreerde schooljuf Myrna speelt. „Bovendien zit ze in de over gang. Echt geen land mee te bezeilen, met dat mens. Als ik dan mijn buurvrouw in één klap zwanger maak, zijn de rapen gaar." „De ontwikkelingen in de serie gaan wel snel, hoor", voegt Van Bennekom daar aan toe. „Want in de tweede aflevering lig ik al weer in bed met een knappe jongen uit de supermarkt. Jeetje, wat gebeurt hier allemaal..." Aan kwinkslagen en maffe scènes geen ge brek in de deze nieuwe light-dramaserie, zoals regisseur Idse Grotenhuis de produc tie bestempelt. „Er zit absoluut humor in zonder meteen dijenkletserige slapstick te zijn, maar er zit ook ontroering in. Gooische vrouwen is wat kolderieker, in Gouden ber gen is geprobeerd meer geloofwaardige ka rakters neer te zetten. Alles wat je ziet, is over de top. Maar tegelijkertijd wordt het serieus gebracht en dat maakt de grappen soms schurend pijnlijk." Hoewel Grotenhuis aanvankelijk dacht dat het onderwerp rijke dames nu wel even klaar was, vond hij het al snel zonde die set ting niet meer te gebruiken. „Dat milieu van mensen van wie je voetstoots aan neemt dat ze het beter hebben dan de ge middelde Nederlander, blijft prettig om naar te kijken", zegt hij. Diederik Ebbinge en Plien van Bennekom, die in Sinterklaasfilm Bennie Stout al eens een echtpaar speelden, vinden het overi gens net zo prettig samen het chique Ber gense milieu te verkennen. „Dat ze Die derik, die ik al ken vanaf de kleinkunstaca demie, bedacht hadden als mijn man, was wel een reden om 'ja' te zeggen tegen deze rol. Het is voor mij altijd héél belangrijk met wie ik speel. We kennen elkaar sowie so allemaal behoorlijk goed, het is een leu ke club", zegt de actrice annex cabaretière, die op dit moment hard werkt aan de thea terpremière van een nieuwe Plien Bian- ca-voorstelling. Het leuke van Gouden bergen volgens colle ga Hajo Bruins, in de serie ook al zo'n man die er een puinhoop van maakt? „Er zitten zó veel geestige en originele dingen in. Een vrouw die in haar nakie van haar man wil weten of het misschien aan haar tieten ligt dat hij een echtscheiding wil. Nou, zeg het dan... Gebeurt nóóit in werkelijkheid dat zo'n man dan onderkent dat het eigenlijk haar slapper wordende billen zijn. En zo'n Viggo Waas die in elke scène aan zijn lijf staat te werken... Alles is overtrokken, maar het raakt soms weer zo aan de realiteit! Een vrouw, nooit iets gedaan in haar leven, die moet gaan solliciteren omdat de geld kraan dichtgaat en op pad gaat in een kle- dingsetje van 2.300 euro. Hilarisch." Dat hij als zijn personage Roderick - 'wer kelijk een lül van een vent, zo'n leeghoofd dat zich verveelt' - een kind gaat krijgen met zijn veel jongere vriendin, is frappant genoeg een gegeven dat ook aan de realiteit raakt. Die van zijn eigen realiteit, ook nog. Bruins, komende tijd te zien in de nieuwe Michiel de Ruyter-avonturenfilm, speelt tot eind januari op het toneel van De La Mar ook al een man die er op latere leeftijd nog een spruit bij krijgt. Precies zoals bij hem thuis. „Ja, het komt wel erg dichtbij." ZATERDAG 3 JANUARI 2015 Solliciteren in designeroutfit Plien van Bennekom Phen van Bennekom. door Evelien Baks Hajo Bruins, foto's Elvin Boer/SBS Diederik Ebbinge. Gouden bergen. Op 7 en 14 januari op SBS 6, 20.30 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73