Maaskant keert vol vertrouwen terug bij NAC SPORT 45 keiijker. Ik geloof in Michaels aan pak. Hij heeft er vroeger zelf ook veel aan gehad." Het seizoen van Hoogerland be gint met de Ster van Bessèges, van 4 tot en met 8 februari in Zuid- Frankrijk. Brian van Goethem maakt in die etappekoers zijn de buut als wielerprof. Voor de Zeeuws-Vlaming kwam een droom uit toen hij eind vorig jaar een profcontract tekende. Maar nu staat hij weer met beide benen op de grond. „Ik ben geen dromer. Ik ben een realist", sprak hij tijdens de teampresentatie. „Ik maak me niet druk over mijn carrière, want dat heeft geen enkele zin. Ik ga mijn stinkende best doen en zie wel wat ervan komt." „Het zou mooi zijn als ik een keer Parijs-Roubaix zou kunnen rij den, of een Vlaamse klassieker. Toen ik drie was, stond ik met m'n ouders al langs de kant van de weg bij die wedstrijden. Als ik straks in Brugge aan de start van de Ronde van Vlaanderen mag staan, dan zorgt dat wel voor kip penvel. En ik weet zeker, bij mijn ouders ook. Aan hen heb ik veel te danken. Vanaf m'n achtste heb ben ze me door heel Nederland naar wedstrijden gereden." De Ronde van Vlaanderen zit in het programma van Team Room pot, net als alle andere grote Vlaamse voorjaarsklassiekers en de Amstel Gold Race. Die wedstrij den zijn een mooi mikpunt, maar Erik Breukink vindt de kleinere koersen even belangrijk. „We moe ten meteen een goede indruk ma ken. We hebben een mooi pro gramma voor het voorjaar, maar al les wat daarna gebeurt, moeten we nog verdienen. Dat kan alleen als je je laat zien, en de kans daar op is het grootst in de wat kleine re koersen." Hoogerland denkt dat dat kan. „We hebben veel jonge talenten. Omdat alle renners gelijk zijn, kunnen ze zich eerder laten zien. Iedereen mag aanvallen." En Hoogerland zelf? Die wil er dolgraag invliegen. „Het heilige vuur is nooit weggeweest", bena drukte hij. Toch wil hij extra graag laten zien dat hij het nog kan. „Revanchegevoelens? Die mogen geen drijfVeer zijn. Maar ik ga niet ontkennen dat ik ze heb." Hij liet zijn stem direct gelden toen hij de troepen voor het eerst toesprak. Het was overduidelijk: er is iemand met bravoure neerge streken bij NAC. Iemand die niet wil praten over degradatie, maar naar boven wil kijken. Vandaar ook zijn uitspraak dat hij met NAC twaalfde wil worden. Vrees dat het niet lukt om de ploeg op de rails te krijgen, heeft hij niet. „Als trainer ben je een voortrek ker. En ik denk dat NAC te veel heeft om het niet te redden. Al moeten er nog een aantal voor waarden ingevuld worden." Daarbij gaat het uiteraard om spe lers die de selectie kunnen verster ken. Begin november, in de perio de dat Maaskant voor de eerste keer sprak met de Bredase club, repte hij erover dat hij via zijn net werk enkele spelers zou kunnen meebrengen. Die uitspraak was iets te ambitieus. „Dat NAC in ca tegorie zit maakt het lastig. Maar we zijn druk bezig." De oefenmeester zal zelf een flin ke vinger in de pap hebben bij het We gaan realistisch voetbal spelen, maar het moet wel bij NAC passen op orde krijgen van de spelers groep. Hij zal potentiële verster kingen zeker wijzen op het specia le gevoel van de club. „Dat helpt ons om spelers hier naar toe te krijgen. Wij hebben een stadion dat in vuur en vlam staat, een fan tastische sfeer." Dat speciale gevoel heeft Maas kant ook bij de club waar hij eer der tussen 2008 en 2010 de scepter zwaaide. In november bedankte hij nog voor de eer omdat 'de di rectie op dat moment niet slag vaardig genoeg was'. Amper twee maanden later tekende hij alsnog een contract tot het einde van dit seizoen. „Het is altijd blijven sud deren, al had ik NAC zelf eerlijk gezegd al uit mijn hoofd gezet. Maar er is een verzoeningspoging gedaan en deze keer hebben we een veel beter gesprek gehad dan de eerste keer. De kou is uit de lucht en alles is uitgesproken." De focus ligt nu dan ook volledig op het voetballende aspect. „De kwaliteit is er. Ik hoop er wat aan toe te voegen. En ik moet zeggen dat Eric (Hellemons) al een goede aanzet heeft gegeven. Hij heeft niet veel punten gepakt, maar het wel goed gedaan in een heel moei lijke periode." Het is aan de nieuwe man om nu ook de broodnodige punten te gaan pakken. Maaskant wilde nog niet uitgebreid toelichten hoe hij dat denkt te kunnen bewerkstelli gen. Er gaat in elk geval wat veran deren op voetballend gebied. „Ik heb een duidelijk tactisch idee. We gaan realistisch voetbal spe len, maar het moet wel bij NAC passen. Ik ga wel wat anders doen dan dat wat Gudelj en Hellemons hebben gedaan." Wat Maaskant betreft, gaat hij de uitdaging in elk geval aan met de huidige spelersgroep, aangevuld met versterkingen. Van hem hoe ven er geen spelers te vertrekken. „Het is ook mijn werk om spelers beter te maken." Duarte op zijspoor geraakt bij Ajax Lerin Duarte mag vertrek ken bij Ajax. Trainer Frank de Boer neemt de midden velder morgen niet mee op trainingskamp naar Qatar. De 24-jarige Duarte verruil de anderhalfjaar geleden Heracles Almelo voor Ajax. Hij tekende een contract voor vier seizoenen in Am sterdam. Dit seizoen kwam hij nauwelijks nog voor in de plannen van trainer De Boer. De middenvelder speelde voornamelijk voor Jong Ajax. Hoeness overdag gevangenis uit Uli Hoeness mag na zeven maanden gevangenschap weer naar buiten. De voor malige preses van Bayern München mag overdag bui ten de gevangenismuren aan het werk, maar hij moet zich 's avonds weer melden. Hoeness (62) werd in juni vorig jaar tot 42 maanden cel veroordeeld vanwege be lastingontduiking. De oud-prof was met Kerstmis en op oudejaarsavond al voorwaardelijk vrij. Van der Voort geeft voorsprong weg Vincent van der Voort is er gisteren niet in geslaagd de halve finale van het WK darts te bereiken. De Neder lander was in het Alexandra Palace van Londen niet opge wassen tegen zestienvoudig wereldkampioen Phil Taylor (3-5)- Van der Voort kwam nog wel met 3-2 voor. De kwartfinale tussen Ray mond van Barneveld en de Engelsman Stephen Bunting was gisteravond laat nog be zig. Colours by the Sea is al volgeboekt Colours by the Sea zit vol. Gisteren kwam de zevendui zendste inschrijving binnen. Meer aanmeldingen zijn niet mogelijk. De inschrij ving ging pas op 1 januari open. De derde editie van Colours by the Sea is op 13 juni. Bij het sportevenement lopen de deelnemers vijf kilome ter. Na elke kilometer wor den ze besproeid met ge kleurd poeder. ZATERDAG 3 JANUARI 2015 Johnny Hoogerland voelt zich na een minder succesvol jaar bij Androni Giocattoli thuis bij Team Roompot. „Revanchegevoelens? Die mogen geen drijfveer zijn", zegt hij. „Maar ik ga niet ontkennen dat ik ze heb." foto Hollandse Hoogte door André Trompers ZUNDERT - Onder applaus betrad Robert Maaskant gistermiddag rond de klok van half 3 het trai ningsveld van Bredanello. „Het is vertrouwd. Ik heb destijds verzon nen om hier in Zundert te gaan trainen met NAC. Het is mooi om te zien wat er hier nu is gereali seerd. Ik ben blij dat ik hier weer ben. NAC heeft een speciale plaats in mijn hart", zei de hoofdrolspeler na afloop van zijn eerste training in zijn tweede periode als hoofdver antwoordelijke in Breda. Robert Maaskant AMSTERDAM MÜNCHEN LONDEN Vincent van der Voort VLISSINGEBN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45