Klederdrachtmuseum ging roemloos ten onder Vuurwerkvrije zones lijken effect te hebben WALCHEREN 33 E Een nieuw hoofdstuk in de lange en bewogen geschiedenis ervan. Decennia lang was het de timmer werkplaats van de familie Janse. Daarna runde Piet Melis er zo'n zeventien jaar zijn klederdracht museum. Tot hem begin 2002 de huur werd opgezegd door de nieu we eigenaar van het Hofje, project ontwikkelaar Piet Juten uit Ber gen op Zoom. Die had grootste plannen voor nieuwbouw, maar tot realisatie kwam het nooit. De kostelijke collectie van Melis ging een ongewisse toekomst te gemoet. Hij sloeg zijn schatten tij delijk op in een deel van een Kam- perlandse boerenschuur. Daar moest het na een jaar ook weer weg om, ongeconserveerd, in een container en trailer op Schouwen Duiveland te belanden. De in 2010 overleden Melis sprak in 2004 nog de hoop uit dat zijn col lectie, in vijftig jaar bijeen ge bracht, 'ergens op Walcheren weer als museum opgebouwd zou worden'. Die droom kwam nooit uit. Ruim 1000 kilo, met na me Walchers boerengoed, kwam uiteindelijk halverwege 2005 on der de hamer. Een aantal objecten bleef in de familie. Henk Melis uit Zoutelande, één van de broers van Piet, herinnert zich het einde van het museum van zijn broer nog. „Het is triest dat het zo afgelopen is. Hij moest toen op stel en sprong het mu seum uit. Voor plannen die nooit gelukt zijn. Dat is toch wel erg. Ja ren en jaren is daar niets gebeurd. Hij had er nog een tijd kunnen blijven zitten." Het hofje verloederde hand over hand, tot grote ergenis van het dorp. De dorpsraad luidde in 2011 de noodklok over de 'verkrotte zooi' en 'de verloedering' en plaatste vraagtekens bij de veilig heid. Dat er nu eindelijk iets gaat gebeuren, stemt dan ook tot tevre denheid in de dorpsraad. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR KOOPZONDAG 4 JANUARI GEOPEND Lezing over de Bijbel en actualiteit Frank Ouweneel houdt maandag een lezing over de nauwkeurigheid waarmee de Bijbel de actuele gebeur tenissen in de wereld om schrijft. De lezing begint om 19.30 uur in het Good Times Cen trum aan de Voltaweg 3 in Vlissingen. De toegang is gratis, tijdens de lezing gaat er een collec te rond. Cursus over slimme etenskeuze Muriël Hendrikx organi seert in samenwerking met voedingsdeskundige Meijke van Herwijnen een stoom cursus van een maand voor mensen die willen afvallen. De cursus richt zich op de etenskeuzes. De cursus kost 57 euro, dan krijgt de deelnemer een workshop, een intensieve e-mailcursus en drie com pacte workshops via inter net. Geïnteresseerden kun nen voor meer info naar www.wegmetdeweeg- schaal.nl/etenkiezen Expositie relatie tussen mens en dier In het Erasmuspark in Goes staat vanaf donderdag een expositie over de relatie tus sen mens en dier. In de expo sitie staat kunst zoals foto grafie, keramiek en beelden. Om 19.30 uur opent Jan Roe land, voorzitter van de Buurtvereniging de Goese Polder, de expositie. De ten toonstelling is tussen 10.00 uur en 17.00 uur te zien. Het Goese gemeentebestuur had de zones, voornamelijk rond ver- zorgings- en verpleeghuizen, inge steld op initiatief van de Groen- Links-fractie. Bij Ter Valcke aan de Louise de Colignylaan hebben ze dat ge merkt, zegt een medewerkster. „We hebben heus wel wat ge hoord, maar ik heb niet het idee dat we er last van hebben gehad." Ook bij zorgcentrum Rehoboth aan de Bergweg was volgens be woners rustig. „In de straat was er geen vuurwerk." Bij Randhof aan de 's-Heer Els- dorpweg heeft men echter niks van de vuurwerkvrije zone ge merkt. „Vooral 's nachts klonken er enorm harde knallen in de om geving, bewoners schrokken daar behoorlijk van en werden er on rustig van." De Goese burgemeester René Ver hulst kijkt vooralsnog tevreden te rug op de jaarwisseling en de vuurwerkvrije zones. „Bijzonder heden waren er niet echt. Nog niet alles is binnen, maar als het niet goed zou zijn verlopen, dan hadden we wel meldingen ge had." Voor zowel het afsteken van vuurwerk vóór 18.00 uur, wat af gelopen jaarwisseling voor het eerst verboden was, als in de vuur werkvrije zones zijn geen bekeu ringen uitgedeeld, zegt Verhulst. „Er is echt op gelet, maar je moet het op dat moment constateren." Verhulst denkt dat de relatief rus tige jaarwisseling een 'optelsom' is geweest van enerzijds het gewij zigde tijdstip waarop vuurwerk mocht worden afgestoken en an derzijds het gezonde(re) verstand. „Er is natuurlijk best wat aan- dacht voor geweest in de media, mensen gaan er dan wellicht toch wat anders over denken." Ook op Walcheren was het rustig rond de vuurwerkvrije zones die waren ingesteld rond verzorgings huizen. Bij WVO Zorg, waaron der Ter Reede in Vlissingen, de Gouwe Tuin en Nieuw Bachten- poorte in Souburg en Sint Willi- brord in Middelburg vallen, zijn volgens thuiszorgmanager Tanja Speijer geen klachten geweest over geknal. „Ook de technische dienst heeft geen vernielingen hoeven repareren." Bij het Admirael De Ruyter- ziekenhuis, zowel op de locatie in Goes als in Vlissingen, zijn vol gens woordvoerder Dick Bosscher 'geen bijzonderheden' gemeld. Ontvangtu al voordeel met de Zorgstroom X-tra pas ZATERDAG 3 JANUARI 2015 door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Het Hofje van Janse gaat, waarschijnlijk na de zomer dit jaar, tegen de vlakte om plaats te maken voor appartementen. Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl VLISSINGEN MIDDELBURG GOES door Luc Oggel en Wendy Wagenmakers GOES/VLISSINGEN - De vuurwerk- vrije zones tijdens de jaarwisseling die gemeenten hadden ingesteld, lijken voor het grootste deel effect te hebben gehad. In slechts een enkel verzor gingshuis hadden bewoners last van harde knallen. Ver der was het overal rustig Zorgstroom Dichtbij mensen Youri Kambier en Michel van Dis bij het Hofje van Janse, waar Residentie Soutelande moet komen, foto Lex de Meester Meld u aan en krijg bij meer dan 600 bedrijven korting! Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/voordeelpas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33