Kraan wil POV uitbouwen tot 'brede volkspartij' mm Raadsfracties twisten om 'sociaal gezicht' 32 WALCHEREN HERONTWIKKELING HOFJE VAN JANSE ZOUTELAND Van het desolate Hofje van Janse naar Residentie Soutelande. Drie Zoutelanders gaan de uitdaging aan. Op kraamvisite bij de schapen in de stal Kraan is gevraagd door de POV en voelde daar wel voor. „Het par tijprogramma had ik geschreven kunnen hebben. De partij ver schilt niet veel van de LPV. Ze zijn alleen progressiever en dat is nodig ook in Vlissingen. Er ge beurt nu te weinig. De stad zou meer voor zichzelf moeten opko men: we hebben prachtige stuk ken bouwgrond waar niets van de grond komt. Maar ook de organisa tie op het stadhuis dient danig te veranderen." Van de grootste fractie in de coali tie naar een van de kleinste par tijen in de oppositie, dat zal even wennen zijn. „Het zal vooral hard werken zijn", zegt Kraan. „Je moet je onderwerpen kiezen. Op sociaal vlak zal ik me vaak confor meren aan de SP, waar ik vertrou wen in heb. Zelf wil ik me met na me gaan bezighouden met de leef- woon- en werkomgeving van de Vlissingers, vooral als het gaat om ontwikkelingen in de stad. Zolang je maar met goede ideeën komt, dan ga ik er vanuit dat de raadsleden zo verstandig zijn daarmee aan de slag te gaan." Tenzij die niet meer met Kraan willen samenwerken. „Dat kan, maar dat zegt dan meer over hen dan over mij. Ik ben mensen aan het verzamelen die met mij de POV willen uitbouwen tot een brede lokale volkspartij waar elke Vlissinger zich bij thuisvoelt." Die POV is deze week uit de coali tie gezet middels een e-mail van LPV-voorman Mark Weug. Kraan: „Als ze denken daarmee beter af te zijn, prima. Dat accepteer ik." Kraan is niet de eerste POV'er met een ander politiek verleden: Geoffrey Sips kwam zelf bij de WD vandaan, evenals Tobias Meijers, Henk de Haas en Ellen Lubig waren voorheen raadslid voor de PvdA. Overigens is Henk de Haas nu lid van de LPV. De enige voorwaarde die Kraan stelde aan de POV, was een ande re samenstelling van het bestuur. „Daar zaten te veel mensen die te maken hebben met de gemeente. Dat werkt niet." Daarom zijn Bart Eckhardt en Leendert van Nieuwenhuizen uit dat bestuur gestapt. Chris Mc- Evoy blijft en krijgt bijstand van twee nog te benoemen bestuursle den. McEvoy heeft ontdekt dat ju ridisch niets valt te doen tegen de onaangekondigde overstap van Geoffrey Sips, waar die volgens Pim Kraan al sinds september met de LPV over praat. „Het blijft een moreel verhaal. Het is ge woon kiezersbedrog. Maar goed, wij zijn nu meer dan tevreden. We kunnen nu doen wat we wil den, met een goed raadslid." Kraan: „De POV verschilt niet veel van de LPV. Ze zijn alleen progressiever en dat is nodig ook in Vlissingen." ZOUTELANDE - Het recente plan voor het verkommerde Hofje van Janse moet eindelijk de rotte ap pel uit het dorp verwijderen. Uit de as van het hofje verrijst een fonkelnieuw gebouw. Met de aan koop van het hofje werd de her ontwikkeling van het gebied werd in 2012 in gang gezet door drie inwoners van Zoutelande: Il se en Benno Groeneweg en Mi chel van Dis. Het trio heeft het volste vertrou wen in de toekomst. Ondanks alle plannen die het laatste decen nium de revue passeerden en strandden. „Wij geloven heilig in die plek", zegt Benno Groeneweg enthousiast. „Linksom of rechts om, het komt goed. Er is al belang stelling voor zowel appartemen ten als commerciële ruimte. We hopen na de zomer te beginnen." Groeneweg en van Dis kochten het hofje begin 2012 op een vei ling met de intentie 'er iets moois te maken'. Dat 'iets' kreeg uitein delijk vorm in Residentie Soute lande. Een complex met negen tien appartementen, 1100 vierkan te meter commerciële ruimte op de begane grond en een 'parkeer- tuin'. Het Veerse college van B en W stemde medio december in met de herontwikkeling van de lo catie Duinweg/Langedam. Bouwbedrijf van der Poel haakte inmiddels aan. Van Dis: „Het pro ject werd gaandeweg groter. De slager naast het hofje wilde verko pen en ook met de friteszaak rechts hebben we een overeen komst gesloten. Het gaat nu om ruim 4400 vierkante meter. Daar om hebben we contact gezocht met Van der Poel. We kenden Yoe- ri Kambier van dat bedrijf al goed, dus dat werkt prima." De groep stak veel energie in de ontwikkelingen van een 'gedra gen' plan. Niet eenvoudig gezien de beperkende kaders van de dorpsvisie Zoutelande. Kambier: „Zoutelande is ruwweg twee woonlagen, rode baksteen en ro de dakpannen. Niet spannend. Een fris en fruitig ontwerp in wit te steen haalde het dus niet. Dit is een mooi, speels gebouw. Mét ro de steen en rode dakpannen..." Blikvanger wordt de hoek Duin weg - Langendam, met onder meer vijf appartementen voor per manente bewoning. Het ronde dak 'verzacht' daar de hoogte van dertien meter. Die hoogte loopt naar rechts en links af. De nieuw bouw moet de aandacht afleiden van de 'bunker', het bestaande ap- partementenblok aan de over kant. Het doortrekken van de be strating richting nieuwbouw moet zorgen voor een visuele ver lenging van het dorpscentrum. Van Dis: „De tijd is rijp voor ver nieuwing. Er is de laatste veertig jaar weinig gebeurd. Zoutelande is kleinschalig, maar dat mag niet als excuus gebruikt worden om niets te doen. Wij hopen dat dit het begin is van meer moois." Met name PvdA-fractielid Frances Oreel heeft het laten struikelen van het college als 'verborgen agenda', meent SP-fractievoor- man Sjaak Rijkse. De fracties ruzi ën schriftelijk middels artikel 34-vragen en de beantwoording daarvan. De PvdA opende de schermutseling met vragen aan het college over de stopzetting van de vergoeding voor huishoud hulp in het nieuwe WMO-beleid en de aansporing van staatssecre taris Martin van Rijn (PvdA) om daar 'grote zorgvuldigheid' bij te betrachten. De PvdA vindt dat het college daarin tekortschiet en verwijt de SP dat die haar 'sociale gezicht' niet toont vanwege de SP-wethouder in het college. Als reactie verwijt de SP in schriftelij ke vragen de PvdA dat hun steun aan Van Rijns beleid hun 'sociale gezicht' tot wassen neus maakt. Rijkse geeft de 'partij voor de an deren' mee „dat de omschakeling van deelname in een college naar oppositie moeilijk is. Het omge keerde valt ons soms ook zwaar." MELISKERKE - Kaasboerderij Marie- kerke in Meliskerke had gisteren flink veel aanloop tijdens de eer ste van twee Lammetjesdagen. Bezoekers konden een kijkje ne men bij de melkschapen, die op het moment veel lammetjes heb ben, en de vleesrunderen. De hele dag liepen bezoekers binnen. Op het programma stond onder meer een demonstratie schapen sche ren. Voor de kinderen is er een knuffel- en een speelhoek. Van daag is de tweede Lammetjesdag, van 10.00 tot 16.00 uur. Cathelij- ne, Casper en Violet, vlnr. op de foto, vonden in ieder geval een knuffelmaatje, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Pim Kraan gaat voor Progressief Ondernemend Vlissin- gen (POV) de Vlissingse raad in. Daarmee heeft hij van positie ge ruild met Geoffrey Sips, die vorige maand overstapte naar Kraans voormalige partij, LPV. 'Wij geloven gewoon heilig in die plek' door Annemarie Zevenbergen Ontwerp hoek Langstraat-Duinweg Zoutelande. illustratie Architecten Alliantie door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De PvdA in de Vlis singse raad probeert het college te ondermijnen door voortdurend coa litiepartij SP te bekritiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32