Ik vind het mooi als ik mensen blij kan maken WERKEN 21 DE UITDAGING In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werkWat geeft voldoening en waar ligt de uitdaging1 Vandaag: Welzijnswerker Eline van Mou- rik uit Nieuw- en Sint Joosland. foto Lex de Meester van alles wat er komt kijken bij het be denken en organiseren van activiteiten. Een hoogtepunt is het organiseren van de fair, dit jaar op 9 mei. Dat is een hele leuke dag op Nieuw Sandenburgh. De fair gaat gepaard met ringrijden en een kraampjesmarkt en er speelt altijd een muziekgroep. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Om het de bewoners naar de zin te ma ken. Het gaat erom mensen aandacht te geven die ze verdienen. Misschien moet je zelfs wel zeggen, waar ze recht op hebben. Het werk dat ik doe is een stukje waar de zorg niet aan toekomt. Het is er een hele mooie aanvulling op. Zorg en welzijn kunnen namelijk niet zonder elkaar. Waaruit bestaat uw werk? Het welzijnswerk voor ouderen dat ik doe, bestaat vooral uit het organiseren van leuke, zinvolle activiteiten. Anders gezegd, ik probeer de bewoners een goe de dagbesteding te bezorgen. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Dat kwam eigenlijk logisch voort uit de opleiding MBO-Activiteitenbegelei- ding. Die heb ik gevolgd op Ter Welle in Goes. Waar haalt u de meeste voldoening uit? De meeste voldoening heb ik als ik mensen blij kan maken. Heel basaal ei genlijk. Mensen genieten enorm van een stukje aandacht. Ze moeten zich ge zien weten. De een heeft vooral behoef te aan een zinvolle dagactiviteit, de an der juist aan een fijn gesprek. Ik ben enorm graag creatief bezig. Dat kan ik voor een groot deel kwijt in mijn werk. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Dat vind ik toch wel het organiseren HERDER combineerd met een vork, dus je kunt de be groeiing knippen en verplaatsen. „Hiervan ma ken we er elk jaar zo'n 250, dat is ongeveer een kilometer maaikorf per jaar", lacht Francke. In 1988 volgde weer een baanbrekende door braak, de Grenadier. Een hydraulische arm waaraan je verschillende werktuigen kunt be vestigen. De Grenadier wordt ingezet voor maaien, snoeien, zagen, frezen, baggeren en pompen. Om de Grenadier, Cavalier, Musketier en Kantonnier armen aan een voertuig te beves tigen vindt er een hele verbouwing plaats. On derdelen als de uitlaat, katalysator en de brand stoftank kunnen op een heel andere plaats te rechtkomen. Of het nu op een tractor of een vrachtwagen is, één arm of vier armen op het zelfde voertuig, Herder ziet het als een uitda- ging. „Zo lang er armen, gieken, hydraulische aandrijving en besturing ontwikkeld en ge bouwd moet worden zijn we in de markt." Op onderdelen innoveert Herder ook, bijvoorbeeld bediening met elektrische joysticks, een machi ne die de handelingen automatisch uitvoert, of een ingebouwd meetsysteem. Francke: „Daar om hebben we goede, jonge technische men sen nodig. Voorlopen met kennis is ons be staansrecht." De onderdelen vervaardigt Her der deels zelf, gewoon vanaf de platen staal tot het volwaardig onderdeel. ZATERDAG 3 JANUARI 2015 merk met allure Herder is in 1947 opgericht door Jo den Her der. Hij ging als loonbedrijf met een sproeikar de boer op. In 1963 werd de maaikorf uitgevonden en ge patenteerd, sindsdien zijn er ruim 10.500 ge maakt. Herder bouwde meer dan 4000 arm machines en ruim 3500 klepelmaaiers. In 2005 werd het bedrijf van familie Den Her der overgenomen door Kroymans Corpora tion. Eind 2010 naam de huidige eigenaar, Dutch Power Company het bedrijf over. De bedrijfsvorm is een B.V. Het bedrijf heeft 85 medewerkers. De omzet in 2014 was 12 miljoen euro. Herder koopt zo'n 450 ton staal op jaarbasis in om onderdelen te vervaardigen. De nieuwste ontwikkeling van Herder stamt uit 2011 met de overname van het pakket Fer- mex stobbefreezen (voor het verwijderen van boomstronken). Bron: Herder, Middelburg. „We zijn een echt maakbedrijf. We ontwikkelen, produceren en assembleren alles in Middelburg", zegt Roelof Francke. foto's Ruben Oreel www.herder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21