Agenten van Rome laten het massaal afweten Boze Indiase reizigers leggen treinverkeer plat cruisewinkel.nl BUITENLAND 11 I €1.280,- Ze vertolken de hoofdrollen van bijna elke Italiaanse filmkomedie: de vigili urbani. Stoïcijns en ogen schijnlijk zonder systeem probe ren ze op een verhoginkje de verkeerschaos van Rome te beteu gelen, of ze zien met een vette knipoog een overtreding van een vriend of hoogwaardigheidsbekle der door de vingers. Ze worden steevast in de maling genomen, maar nu hebben de agenten het wel heel bont ge maakt en de toorn van de rege ring en het land over zich afgeroe pen. Meer dan acht op de tien agenten meldden zich ziek of af om bloed te doneren op oudjaars dag. Een stad van drie miljoen mensen met een nieuwjaarscon cert dat door 600.000 mensen werd bezocht, moest het doen met slechts honderd vigili. De veel geplaagde burgemeester Ignazio Marino, die probeert enigszins orde op zaken te stellen in een gemeente die feitelijk fail liet is, bracht zelf het nieuws in omloop door die honderd een groot compliment te maken. Premier Renzi maakte hierop via Twitter zijn walging duidelijk. „Als je mij vraagt of je ambtena ren die niet op hun werk komen, moet kunnen ontslaan, zeg ik ja", aldus de jonge strijdlustige pre mier die wil moderniseren. Renzi krijgt het druk. Behalve de gemeenteagenten bleken ook de chauffeurs van tram, bus en me tro zich massaal te hebben afge meld. Vervoersbedrijf Atac, een van de veroorzakers van het bank roet en centraal in een schandaal over maffia, liet 's avonds weten dat van de 150 chauffeurs er zeven bereid waren te werken. „Houd re kening met een half uur wach ten", stond op de site. Het levert munitie op voor een re gering die de oorlog heeft ver klaard aan de vakbonden omdat die vasthouden aan privileges. Stefano Giannini van politiebond Sulpl ontkent het hoge aantal ziekmeldingen: „De mensen die zich hebben ziek gemeld, waren echt ziek. Daarbij hebben de meesten zich niet ziek gemeld, maar vakantie opgenomen. De or ganisatie bij de gemeente faalt." Van 150 buschauffeurs waren er zeven bereid in Rome te werken met oud en nieuw Boze reizigers hebben gister ochtend het treinverkeer in de Indiase stad Mumbai plat gelegd. Tijdens spitsuur wer den de twee belangrijkste treinlijnen geblokkeerd doordat reizigers op het spoor gingen staan. Door een techni sche storing liep eerder die och tend een aantal treinen vertra ging op, iets wat zelden voor komt in Mumbai. Dit bracht on vrede teweeg bij wachtende reizigers op de perrons in buitenwijken van de stad. In dia heeft het drukste treinnet- werk ter wereld. In Mumbai al leen al reizen dagelijks zeven Recordaantal neushoorns gedood In Zuid-Afrika zijn in 2014 ze ker 1020 neushoorns gedood om hun horens. Dat is een triest stropersrecord, blijkens de officiële statistieken. In 2010 werden 333 neushoorns door stropers gedood en in 2013 1004. Gevreesd wordt dat het record dit jaar opnieuw wordt gebroken en meer dan 1200 neushoorns worden gedood. miljoen mensen met de trein. In de loop van de ochtend wer den de protesten steeds grim miger. Demonstranten gooi den stenen naar treinen, auto's werden in brand gestoken en op sommige plekken werden kaartjesautomaten op het spoor gegooid. De politie moest met bamboestokken de menigte in bedwang houden. Als reactie op het buitenspori ge geweld besloten treinmachi nisten tijdelijk het werk neer te leggen. Aan het einde van de ochtend pakten zij, onder poli tiebegeleiding, hun werk weer op en stopten de protesten. Ratten en schimmel in Duitse kazernes Duitse kazernes zijn onbe woonbaar. Er moeten ratten en muizenvallen worden opge steld. Ramen zijn niet dicht, er zit schimmel op muren. Dit zei de rapporteur van de Bondsdag voor militaire aangelegenhe den, Hellmut Königshaus, giste ren in een interview. Hij eist dat miljarden worden geïnves teerd om te saneren. LAAGSTE PRIJSGARANTIE BIJ CRUISEWINKEL Middellandse Zee Norwegian Spirit i 863,- Canansche Eilanden vanuit Rotterdam ms Rotterdam Noorse Fjorden Costa Fortuna Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 ZATERDAG 3 JANUARI 2015 door onze correspondent Eelco van der Linden ker dertig lichamen van mensen die omkwamen bij de crash, waren gebor gen. Daarvan zijn er tien al terugge bracht naar Surabaya, waar het toe stel zondag begon aan zijn fatale vlucht. In totaal waren 162 mensen aan boord van het vliegtuig dat in de Javazee stortte. Slecht weer hindert het zoeken naar lichamen en brok stukken. Schepen met sonar en vlieg tuigen met metaaldetectoren zoeken naar het vliegtuig. Volgens een Singa porese krant is een object gezien, waarvan wordt gedacht dat het de staart is. foto Agoes Rudianto/HH ROME - Ongeveer 85 procent van de Romeinse gemeente-ambtena ren is met oud en nieuw niet ko men opdagen. Het deert vakbonds man Franco Cerrulli niet. „Ook met oudjaar is er bloed nodig", rea geert hij. „De cao voorziet erin dat je vrij krijgt voor een bezoek aan de bloedbank." MUMBAI JOHANNESBURG BERLIJN 13 dagen nu al vanaf VENICE Florence - TOULON ILIVORN \>%Ron.^ BARCELONA .maPLES CIVITAVECCHIA Pompen ISTANB Athens KUSADASI IRAEU ,Ephesus mykonos 1 Cruise waarbij u door de Oostelijke en Westelijke Middellandse zee vaart Vanuit Barcelona naar o.a. Athene, Istanbul en Venetië Vertrek: div. data van 25 april t/m 24 oktober - inclusief vlucht 10 dagen vanaf Geniet van de voorjaarszon! Bezoek o.a. Madeira, Tenerife, Casablanca en Lissabon Vertrek: 21 april Vertrek en aankomst in Amsterdam Geniet van de prachtige natuur in o.a. Andalsnes, Geirangeren Flam Vertrek: 2, 11 juni, 5 augustus Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen per hut en o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11