Verzet tegen truc zorgwet groeit Nu 6 maanden korting op Alles-in-1. «si if J Sfeervol Delftl De PostcodeKanjer van 43,7 miljoen valt in Bijlmer kpn BINNENLAND 7 kpn.com West "ord Het kabinet dreigt een aantal maatregelen uit de zorgwet, die kort voor het kerstreces sneuvelde in de Eerste Kamer, desnoods met een algemene maatregel van be stuur in te voeren. Dit betekent dat het parlement er geen toe stemming voor hoeft te geven, en dus buiten spel komt te staan. De fractievoorzitters van PvdA en WD lieten tijdens het debat over de gesneuvelde zorgwet weten te overwegen dit wapen in te zetten als de politieke steun voor de aan gepaste wet van Schippers op nieuw onvoldoende blijkt te zijn. Een algemene maatregel van be stuur wordt normaal gesproken al leen gebruikt als bestaand beleid meer in detail uitgewerkt moet worden. Volgens Broekers-Knol is zo'n maatregel niet bedoeld om 'het hart van een wet te verande ren'. Zij meent dat het parlemen taire systeem van wetgeving wordt 'omzeild'. Ze zei dat in het radioprogramma De Ochtenden. Haar partijgenoot en oud-Twee de-Kamervoorzitter Frans Weis glas riep huidige Kamervoorzitter Anouchka van Miltenburg (WD) op om ook stelling te nemen te gen de sluiproute. Een andere WD-coryfee Hans Wiegel noem de de door staatssecretaris Martin van Rijn (VWS, PvdA) bedachte noodoplossing een doodlopend pad. Drie PvdA-senatoren blokkeer den half december onverwachts de zorgverzekereringswet van Schippers. Zij hebben principiële bezwaren hebben tegen de inper king van de vrije artsenkeuze bij de goedkoopste zorgverzekerin gen. Het leidde tot enkele dagen hoogspanning in de coalitie. Schippers eiste dat de PvdA'ers alsnog akkoord zouden gaan met haar voorstel, omdat hierover di verse afspraken waren gemaakt. Maar de senatoren wilden niet op voorhand 'ja' zeggen tegen even tuele aanpassing van de wet. Zij voelen zich niet gebonden aan af spraken die in de Tweede Kamer zijn gemaakt tussen de coalitiepar tijen. Hoe de aanpassingen er precies uit zullen zien, is nog niet be kend. Daags voor het kerstreces liet het kabinet weten enkele extra waarborgen in te bouwen voor de keuze van zorgverleners. 2,4 miljoen kijkers voor conference Youp De oudejaarsconference van Youp van 't Hek heeft woens dag 2,4 miljoen kijkers getrok ken. De show eindigde tweede in de lijst van 25 best bekeken tv-programma's van oudejaars dag. Dat meldt de stichting Kijkonderzoek. Het nationaal aftelmoment was het best beke ken, met 2,9 miljoen mensen. Ttoee man opgepakt na moord in Panama Sinds de moord zaterdag op een Nederlander in Pana ma-Stad zijn in Panama twee verdachten aangehouden, een Colombiaan en een Fransman. De moord houdt volgens de po litie verband met georgani seerde misdaad. De Nederlan der werd onder vuur genomen toen hij een nachtclub verliet. De twee arrestanten worden er van verdacht 'op een of andere manier deel te hebben geno men aan de aanslag'. Het nieuwe jaar begint goed voor de inwoners van de Bijl mer in Amsterdam in postcode- gebied 1107. Tijdens een uitzen ding van het televisieprogram ma Koffietijd is gisteren bekend gemaakt dat in de wijk Gaasper- dam in de Bijlmer de Postcode- Kanjer van 43,7 miljoen euro is gevallen. De helft van de prijs komt te recht bij zeven mensen die mee doen en wonen in de Steende- renstraat in Amsterdam-Zuid oost. Zij hebben allemaal de winnen de postcode 1107 LA. De overige 21,85 miljoen euro gaat naar alle andere deelnemers die meespe len met de postcode die begint met de cijfers 1107. Ambtswoning Eberhard van der Laan beklad Tijdens de jaarwisseling in Am sterdam is de ambtswoning van burgemeester Eberhard van der Laan beklad. Dat zei hij tijdens de nieuwjaarsontvangst van de ge meente. „Naast een grote hoofdlet ter A met een cirkel erom stond onder andere: you're an asshole. Ik wist niet dat de onvrede van de ambtenaren over de scheurkalen der als kerstpakket zo diep zit." Eerder dit jaar werden ramen van de ambtswoning beklad met verf en werden ramen ingegooid. De zeven grote winnaars ontvin gen gisteravond cheques van Postcode Loterij-ambassadeurs Quinty Trustfiill, Caroline Ten- sen, Martijn Krabbé, Gaston Star- reveld en Nicolette van Dam. Komende dinsdag horen de an dere winnaars uit de wijk Gaas- perdam welk bedrag zij per lot winnen. Dit maakt de Postcode Loterij dan bekend op een feest dat wordt georganiseerd in de wijk. De Postcodekanjer is de grootste prijs die de Postcodeloterij jaar lijks uitkeert. Vorig jaar viel de prijs in Vrouwenpolder. De helft van het bedrag was toen op 1 ja nuari al uitgedeeld aan alle loten- bezitters met de winnende post code. Fatale schietpartij was liquidatie De 44-jarige man die op oudejaarsdag werd neergescho ten in Amsterdam-Noord, is een bekende van de politie. Het gaat om een liquidatie, al dus de politie gisteren. Het slachtoffer werd zittend in zijn auto diverse keren beschoten. De dader of daders schoten de Amsterdammer in zijn hoofd en wisten vervolgens te ontko men. Rechercheurs van het Team Grootschalige Opsporing doen onderzoek. kpn MÊ M' 2x inclusief uitgebreid ontbijtbuffet, warmer chocolademelk met slagroom en J eji tot 17:00 uur. 3 DAGEN VOOR www.westcordhotels.nl/wegener-winter-delft of bel: 015-88 89010 o.v.v. Wegener Winter Delft VRIJDAG 2 JANUARI 2015 AMSTERDAM door Sandra Donker DEN HAAG - De weerstand tegen de sluiproute die het kabinet heeft be dacht om de omstreden zorgwet van WD- minister Edith Schippers (Volksgezondheid) door te voeren neemt toe. De voorzitter van de Eerste Kamer, WD'er Ankie Broe- kers-Knol, noemt de noodoplos sing in strijd met de Grondwet. HILVERSUM Youp van 't Hek. foto HH PANAMA-STAD AMSTERDAM AMSTERDAM I rZ~ programma (5 GEMIST lTv Online Dl Kijk vooT beschikbaarheid en voofwaafderi op kpri.com HOTELS w w 1 !\y 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7