Vuurwerkverkopers boeken records 58% korting! ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Brand in woning met hennepkwekerij De 6o-jarige bewoner van een huis aan de Spoorstraat in Sluiskil is oudejaarsavond aangehouden, nadat een hen nepkwekerij met 700 plan ten in zijn woning waren ontdekt. In de kwekerij was brand ontstaan. Zo liep de man tegen de lamp. De elek triciteit voor de plantage werd buitenom de meter af getapt. De Kleine Deugniet opent nieuwe locatie Kinderopvang De Kleine Deugniet opent morgen, za terdag, op het terrein van De Blaauwe Hoeve een nieu we vestiging tegenover huis artsenpraktijk Pallion. Kin deren laten om 13.30 uur bal lonnen op. Het feest gaat daarna verder in de Brasse rie met 'ballonnenfromme- laar' Deco Dees, schminken en wie dat wil, kan ook een glittertattoo laten zetten. Kaarting bieden en jokeren in De Hoeve Buurthuis De Hoeve aan de Edvard Grieghof 113 in de Terneuzense wijk Oudeland- se Hoeve pakt morgen, de eerste zaterdag van het nieu we jaar, de draad weer op met een kaartwedstrijd joke ren en bieden. De deelne mers maken kans op vlees- prijzen. Ook is er een loterij. De prijskaarting begint mor gen om 14.00 uur. Iedereen die graag kaart, is welkom. Leegstaande woning door brand verwoest Aan de Kanaalpolderweg bij Philippine is een leegstaan de woning gistermiddag door brand verwoest. De wo ning was al deels ontman teld. De eerste melding van de brand kwam om 13.40 uur, toen de brandweer nog volop bezig was met de brand in de kerk in Hoek. De oorzaak van de brand aan de Kanaalpolderweg is niet bekend gemaakt. Eddy Musson, bedrijfsleider van de Boerenbond in Terneuzen, zag het vorige week nog sombertjes in. „We zaten op een index van zestig procent, maar", vertelt hij woensdagmiddag, „het is de laat ste dagen hier een gekkenhuis. We komen ruim boven de hon derd procent uit." Het was zelfs zo druk dat Musson woensdag middag een extra lading moest la ten komen, met name siervuur werk. Eric Buysse van feestwinkel Party Max Hulst verkoopt vuurwerk in een loods in Vogelwaarde. Ook hij is op de laatste verkoopdag super enthousiast „We knallen alles er uit!" Buysse merkt net als Mus son dat rotjes minder hard lopen, maar het siervuurwerk maakt dat We hebben inder knallers verkocht, maar siervuur werk maakt dat goed 'verlies' meer dan goed. „Verkoop van siervuurwerk wordt elk jaar meer en meer. Je moet er wel je best voor doen." Zo hield Party Max dit jaar als opwarmertje een vuurwerkshow op het sportpark van Vogelwaarde. Maarten Koster in Axel en een ver koopster van Het Feestbeest in Sas van Gent melden 'absoluut niks te klagen te hebben'. Zelf vuurwerk afsteken met oud en nieuw blijft kortom een tradi tie, ondanks de tegencampagnes. Het dagverbod leek wel te wer ken. Er werd minder geknald. Musson hoorde nog veel knallen bij zijn zaak. „Als je regels maakt, moet je die handhaven. Schaf ze anders af. En pak gasten aan die vervelend doen." Nu tot wel woonconcept VRIJDAG 2 JANUARI 2015 SLUISKIL HULST TERNEUZEN PHILIPPINE Terneuzen was top Mare de Haas uit Hoek en Wendy van Maren en Thirza Jansen uit Koewacht (vooraan vlnr) glimlachen 2015 in op New Years Xperience. foto's Peter Nicolai Ook Millie zorgt voor huiselijke sfeertje op oudejaarsavond in cultuurpavil- De New Year Party XXL van YaowlEvents en Joy in Dè Sporthal in Cadzand- joen De Perk. foto Peter Nicolai Bad was minder druk dan verwacht/gehoopt. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Vuurwerkverkopers in Zeeuws-Vlaanderen hebben ab solute topdagen beleefd, ondanks dat op oudejaarsdag acht uur later dan in andere jaren vuurwerk afge schoten mocht worden. Knalvuur werk, waarmee veel kinderen vaak al overdag op 31 december in de weer waren, ging wel wat minder over de toonbank. Eddy Musson, Boerenbond Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78