Open podium met Cino Buysrogge in Absdale Verdachte schietpartij blijft langer in de cel Theo Rombout raadslid voor Hulst Anders 28 ZEEUWS-VLAANDEREN JAARWISSELING 2015 Van tevoren was er veel gedoe over, maar New Years Xperience heeft het waargemaakt, feesten zonder gedoe. Verbrandingen van kerstbomen overal in regio Dat duurt nog even, maar Gino and The Bulldoze Band is zich al wel aan het warmdraaien. Mor genavond, zaterdag 3 januari, staat de band in café De Koning in Lamswaarde. „Officieel beginnen we daar om negen uur 's avonds", laat hij blijken het niet zo nauw te nemen met de aanvangstijd. „Als het maar gezellig druk wordt en wij lekker muziek kunnen ma ken." Gino, die muziekleraar is op het Goese Lyceum in Goes, heeft het de laatste tijd nogal druk gehad met andere muzikale activiteiten. Het is tijd, vindt hij, om The Bull doze Band uit het vet te halen. De band bestaat al meer dan vijfen twintig jaar, in wisselende samen stelling. Naast Gino, zijn drum mer Jeroen Polderman en bassist Jef Bakker vaste spelers. „We willen wat meer in de streek gaan spelen", vertelt Gino, „en zo is het idee ontstaan in De Bour gondiër live-karaoke-sessies te houden, of noem het open po dium." Gino and The Bulldoze Band zal dan akoestisch spelen. Zangers, zangeressen en muzikan ten mogen zich bij de band aan sluiten met eigen verzoeknum mers. Het mag van alles zijn. Van blues, Top 2000-hits tot en met stevige rock en Nederlandstalig. „We wil len het wel een beetje structure ren. Wie mee wil doen, kan zich melden bij mij (via email buis@ zeelandnet.nl) en laten weten wat hij of zij wil. We gaan er samen iets moois van maken." De eerste sessie staat voor zondag middag 1 februari gepland. De vol gende zijn ook alvast vastgelegd: 1 maart en 5 april. Gino: „We zul len dan zien of het een beetje aan slaat. Ik denk dat er wel vraag naar is. In Goes hebben lang als huisband op zondag in een café gespeeld. Ook met allerlei soorten muziek en dat trok aardig wat volk." Gino and The Bulldoze Band treedt 'tussendoor' ook nog op in café De Drie Koningen in Groede (zaterdagavond 17 januari), in de avond op zaterdag 28 februari in De Bourgondiër in Absdale, in ca fé Du Commerce in Terneuzen (zaterdagavond 28 maart) en in bar De Klaroen in Kloosterzande (vrijdagavond 8 mei). er verder in Zeeland geen grote feesten waren. En we wilden het ook doen vanwege alle onrustge voelens. Achteraf kun je zeggen 'overdreven', maar stel dat er wel wat was gebeurd...." Terneuzen feestte redelijk rustig 2015 in. Dat deden de bezoekers van cultuurpaviljoen De Perk ook, in een huiselijke sfeer. See en Lenno Spaans vierden er hun laat ste oud en nieuw. Ze moeten weg voor Plan Perkpolder en openen zaterdag een 'nieuwe tent' in Os- senisse. Te rustig was het in dé Sporthal in Cadzand, op de New Year Par ty XXL, met zo'n 150 jongeren. Or ganisator Niels Fremouw: „Dit worden rode cijfers." Ralf Flemm, vroeger van disco Joy, zocht de oorzaak bij het alcoholverbod voor 16- en 17-jarigen. „In België mogen ze wel drinken en hiervan daan gaan bussen naar Belgische disco's." Jongeren in Hoek hebben daar geen behoefte aan. Dozen met ille gaal vuurwerk moeten ze ingesla gen hebben. Even na één uur ging van alles nog de lucht in op de Markt, met de nog overeind staan de kerk op de achtergrond TERNEUZEN - Ja, ze hebben er wel even over nagedacht om niet te gaan, drie vriendinnen die nieuw jaarsnacht tegen drie uur komen aanlopen op het Veerplein in Ter neuzen, richting de witte tent van New Years Xperience. Hun ouders waren er niet helemaal ge rust op. Maar ze mochten toch gaan. Ze hebben een goed verhaal waarom. „Weet je, die twee schiet partijen in Terneuzen zijn niet op ons gericht, maar spelen tussen een paar families. Dus waarom zouden we niet gewoon gaan fees ten?" Heavenly, Jamie en een vriendin die liever niet met naam in de krant komt, zijn er klaar voor, om 2015 in te luiden op de tweede editie van New Years Xperience. „En", geven ze verder aan, „we hebben gehoord dat ze veel veilig heidsmaatregelen zouden ne men." Dat is te merken, buiten én in de witte tent. Een bemande politieauto staat op het parkeerterrein. Op de weg voor het Scheldetheater, even ver derop, houden leden van de Mo biele Eenheid de wacht in een busje. Ze hebben eerder auto's la ten stoppen en de passagiers ge fouilleerd. „Weet je", zegt één van de gefouil- leerden, „dit is niet het moment om met vuurwapens rond te gaan lopen. Het is te druk. Als je ie mand iets wilt aandoen, zoek je daar een rustiger moment voor uit." Stoere praat of niet, er wordt niets gevonden. Zo gaat het ook bij de ingang van het nieuwjaars feest. Iedereen moet zijn zakken leegmaken en wordt gefouilleerd. En iedereen ondergaat het alsof het normaal is. Het hoort bij het nieuwe uitgaan. Om één uur is de witte tent nog vrijwel leeg, tegen drie uur is die vol. De organisatie, Events4U, is tevreden. De tweede editie van New Years Xperience is met ruim duizend bezoekers (nog) succes voller dan de eerste. En het be langrijkste, de sfeer is prima. Frank van Fraeyenhove: „Twee id-kaarten waren weg, die heb ben we nog teruggevonden. En twee jassen zijn verwisseld. Dat is alles." Jan Lonink, burgemeester van Ter neuzen, is opgelucht. „We kon den veel politie inzetten, omdat Weet je, die schietpartijen zijn niet op ons gericht, dus waarom zouden we niet gaan feesten? De Terneuzenaar werd een dag na een tweede schietpartij in de Ie penlaan in zijn woonplaats opge pakt door een arrestatieteam, dat hem aantrof op de Westwal in Goes. Een 25-jarige Terneuzenaar werd al eerder opgepakt, in Am sterdam, voor betrokkenheid bij het vuurgeweld in de Brouwerij straat, waarbij de 23-jarige Gideon Verhelst om het leven kwam. Zijn voorlopige hechtenis loopt ook nog tweeënhalve maand door. Een derde verdachte, een 27-jarige Terneuzenaar, werd op 16 decem ber door de rechter-commissaris vrijgelaten. Er was geen sterke ver denking dat hij het strafbare feit heeft gepleegd. Luttele uren na zijn vrijlating werd hij in de Ie penlaan neergeschoten. Hij raakte zwaargewond. Voor deze schiet partij zijn nog geen arrestaties ver richt. Alles wijst er op dat de scho ten in de Iepenlaan een wraakac tie waren voor het geweld in de Brouwerijstraat. HULST - De kerstboom mag nog een weekje blijven staan in onder meer Hulst, Koewacht en Vogel waarde. In alle drie plaatsen staat pas vrijdag 9 januari om 19.00 uur de traditionele kerstboomverbran ding op het programma. Koewacht combineert het in brand steken van de kerstbomen met de nieuwjaarsborrel van Cow- city voor alle dorpelingen. In Vo gelwaarde houdt het feestcomité voorafgaand een lampionnenop- tocht vanaf de brandweerkazerne, voordat de sparren in het wandel bos worden aangestoken. In Hulst worden de bomen verzameld op het terrein van Vestrock. Jonny van Goethem gaf er de voorkeur aan vaker bij zijn zieke vrouw te zijn en leverde daarom zijn zetel in. Het duurde vervol gens een tijdje voordat zijn opvol ger bekend kon worden gemaakt, omdat de fractie en het bestuur van Hulst Anders gesprekken voerden met drie, vier geïnteres seerden. Uiteindelijk is de keuze op Theo Rombout gevallen. Hij zal voor een half jaar de zetel van voorman Jan van Puyvelde warm- houden. Die is nog steeds voorne mens medio juni een woning in de gemeente Hulst te betrekken, om zodoende zijn plaats in de raad voor zich op te eisen. Hij woont nu nog in het Belgische De Klinge en mag daarom geen zit ting nemen in de Hulster raad. Theo Rombout is op dit moment al commissielid voor de eenmans fractie van Hulst Anders. Cino Buysrogge in actie, foto Jack van Dorresteijn door Harmen van der Werf KLOOSTERZANDE - Zeeuws-Vlaande ren krijgt er dit nieuwe jaar op zon dagmiddagen een aardig muzikaal uitje bij. Zanger-gitarist Gino Buys rogge uit Kloosterzande gaat met zijn Bulldoze Band live-karaoke-ses- sies houden in partycentrum-res taurant De Bourgondiër in Absdale. De eerste is zondag 1 februari. Nieuwjaarsfeest veel vuurwerk op de Markt, oorverdo- door Harmen van der Werf Bezoeksters New Years Xperience Viering Nieuwjaar op z'n Hoeks met vend én verblindend mooi. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een 37-jarige verdach te van de schietpartij in de Brouwe rijstraat in Terneuzen blijft nog ze ker negentig dagen in de cel. Dat heeft de rechter-commissaris in Middelburg bepaald. door Bob Maes HULST - Theo Rombout neemt tot en met juni 2015 zitting in de Huls ter gemeenteraad namens de partij Hulst Anders. Hij is de tijdelijke op volger van Jonny van Goethem, die eind november zijn raadszetel te ruggaf. Over een halfjaar neemt lijsttrekker Jan van Puyvelde Rom- bouts plek weer over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77