Wijziging declaratiefonds wekt woede bij PvG A Lokale COC-afdeling laat kwestie Schrappen hotel bij de weigerambtenaren nog niet rusten Zaete kan zomaar niet Steenkoud, maar wel lekker! 28 BEVELANDEN en THOLEN JAARWISSELING Goese horecagelegenheden goed gevuld door ontbreken groot feest in de Zeelandhallen. Fractievoorzitter Henk Hooger- land van de PvG las tot zijn verba zing woensdag in deze krant dat Goese minima voortaan geen voorschot van 200 euro per per soon meer krijgen en aan het eind van het jaar de uitgaven moe ten verantwoorden, maar dat zij uitstapjes en lidmaatschappen van bijvoorbeeld muziekvereni gingen eerst zelf moeten voor schieten en die uitgaven vervol gens kunnen declareren. Er geldt bovendien een minimumuitgave van 50 euro voordat er kan wor den teruggevraagd. „Eerst uitgaven zelf moeten beta len alvorens te declareren, terwijl je al te weinig geld hebt? Onrede lijk en onbegrijpelijk! Dit is geen sociaal beleid!", schrijft Hooger- land in een woensdag verstuurde e-mail aan alle raads- en collegele den. De verandering is het gevolg van de gemeenschappelijke regeling De Bevelanden die sinds 1 januari van kracht is. Goes, Borsele, Kapel- Ie, Noord-Beveland en Reimers- waal werken daarin samen op on der meer het gebied van werken, inkomen en zorg. Ook het mini mabeleid valt daaronder en dat is daarom in alle gemeenten gelijk getrokken. In de praktijk betekent het dat Goes het beleid ten aan zien van het declaratiefonds heeft aangepast aan de andere vier ge meenten, want die werkten al met het systeem van achteraf de clareren. Volgens Hoogerland is dat lijnrecht tegen de afspraken in. Goes zou haar eigen minima beleid blijven voeren en zich niet aanpassen aan de andere gemeen ten. „Dit betekent een verslechte ring van de situatie voor Goese minima." Hij laat het er niet bij zitten. „Nu kunnen we nog repa reren. Het college kan in principe nu al zeggen: we hebben ons ver- gallopeerd, we blijven het doen zoals we het deden." Hoogerland kondigde woensdag aan een open brief aan B en W te zullen gaan schrijven. GOES - Het nieuwe jaar is al dik an derhalf uur oud, maar op de Gro te Markt in Goes davert nog altijd de ene na de andere explosie. Het omgevelde plein geeft ze nog wat extra decibellen mee. Het klinkt niet helemaal legaal, zie je ook twee bikers van de politie den ken. Ze laten het gaan. De sfeer zit er even na half twee zowel binnen als buiten de hore cagelegenheden al best goed in. Veel mensen hebben de jaarwisse ling op de markt meegemaakt en maken zich op voor een nachtje plezier. Opvallend is de lange rij voor dis cotheek El Toro, waarin tientallen jongeren blauwbekkend, doch uit gelaten wachten totdat ze naar binnen kunnen. De discotheek lijkt garen te spin nen bij het feit dat dit jaar een groot (dance)feest in de Zeeland hallen ontbreekt. Vorig jaar liep dat uit op een deceptie, omdat de organisatie zich had verkeken op de massale toeloop. Horeca-exploi- tanten keken altijd al met argus ogen naar feesten in de Zeeland hallen, omdat die klandizie zou den weghouden uit het centrum. Dat is in elk geval verleden tijd, want de Zeelandhallen heeft dan- cefeesten na het gedoe van vorig jaar afgezworen en dat pakt dus met name voor El Toro goed uit. Dat is welkom, zeker in een tijd waarin het toch al afzien is voor horeca-ondernemers door onder meer aangescherpte regelgeving op het gebied van het schenken van alcohol en andere factoren die jongeren weghouden uit hun zaken. Net buiten de Markt, in café La Strada aan de Sint Jacobstraat, is het nog rustig. Eigenaar Eric van de Linde staat aan de deur, terwijl de bezoekers mondjesmaat bin nendruppelen. „Over een uurtje is het wel druk hoop ik", zegt hij. Die verwachting komt uit. Het komt de laatste jaren allemaal wat Dit is nostalgie, we waren hier al drie jaar niet meer geweest later op gang, merkt hij. Van de Linde moet het hebben van een iets oudere doelgroep, de twinti gers en dertigers. Voor vijf euro kun je naar binnen. Beneden staat dj Sandstorm achter de knoppen, hij strooit een 3FM jaarmix de ruimte in. Boven, in het rookge deelte, klinkt onder de noemer 'Elektroniek' onder meer deep- house en andere soorten techno, een uitstapje voor het rockcafé. Aan de bar staan de zussen Flore, Ilse, Lieke en aanhang Jasper en Alec te genieten van een wijntje en een biertje. Ze zijn 'uit nostal gie' naar La Strada gekomen. „Na de middelbare school zijn we alle maal vertrokken uit Goes, we wa ren hier al drie jaar niet meer ge weest", zegt Flore. Ze zijn uitge waaierd naar Utrecht, Tilburg en zelfs Schotland. „We waren eigen lijk niet van plan om uit te gaan", zegt Alec, die uit Vlissingen komt. „Maar waarom ook niet dachten we. En het is hartstikke leuk zo." In andere delen van de Bevelan den vieren jongeren hun eigen feestjes. Midden op de kruising van de Dorpsstraat in Krabbendij- ke verzamelt iedereen zich tradi tiegetrouw rond een vreugde vuur, met medeneming van de nodige alcoholische versnaperin gen. In het buitengebied van Oost- dijk hebben jongeren ook een groot vuur gemaakt, de oranje gloed is vanuit de verre omtrek waarneembaar. NIEUWJAARSDUIK Dat de gemeente Tholen net voor dat verboden werd nog drie trouwambtenaren aanstelde die geen huwelijk willen sluiten tus sen mensen van hetzelfde ge slacht, zit de lokale COC-afdeling nog steeds niet lekker. Volgens Van der Heijden zijn er de afgelo pen weken veel reacties binnenge komen van mensen die hun af schuw uitspreken over de keuze van de gemeente. In een brief aan de gemeente eiste het COC het ontslag van de drie trouwambte naren. Daar is geen gehoor aan ge geven. Alleen de PvdA en de SP in Tholen steunden dit verzoek. „We zijn er op dit moment over aan het nadenken wat we nog kunnen doen", stelt Van der Heij den. Of daarbij moet worden ge dacht aan mogelijke juridische stappen, wil hij bevestigen noch ontkennen. „Het lijkt me beter daar nog geen uitspraken over te doen. Maar we laten het in elk ge val nog niet rusten." Het COC West-Brabant-West en Tholen wil graag een keer in ge sprek met de gemeenteraad over deze kwestie en de belangen van homoseksuelen op Tholen in zijn algemeenheid. In de genoemde brief schreef Van der Heijden een uitnodiging met belangstelling te gemoet te zien. „Er is nog geen antwoord geko men, dus we wachten in span ning af of we nog worden uitgeno digd", aldus de COC-voorzitter. „Ik hoop van harte dat het zover komt. Wij hechten waarde aan zo'n gesprek." De Zaete is afgebroken om plaats te maken voor een complex van vier torens waarin koopwonin gen, een 'onthaal' en een hotel zouden worden gevestigd. Project ontwikkelaar Jan Sips heeft ech ter nog geen exploitant voor een hotel kunnen vinden en wil daar om het hotel schrappen om plaats te maken voor 24 huurapparte menten. Voor een dergelijke wijziging in de bestemming schiet de wijzi gingsbevoegdheid van het college echter tekort. Als Jan Sips het plan zodanig wil veranderen, moet dat met een partiële wijzi ging van het bestemmingsplan Dat is een bevoegdheid van de ge meenteraad. Voor die procedure is flink wat tijd nodig. De bouw van huurappartemen ten in de vrije sector past overi gens wel in de kaders die provin cie en gemeente voor de woning bouw hebben gemaakt. Gemoedelijke door Luc Oggel GOES - De Partij voor Goes (PvG) is boos over het feit dat Goese mini ma die gebruikmaken van het de claratiefonds, uitgaven nu eerst zelf moeten voorschieten. door Luc Oggel La Strada-bezoeker Flore WEMELDINGE - Een kleine honderd mensen hebben gistermiddag deelgeno men aan de eerste officiële Wemeldingse nieuwjaarsduik. Die vond plaats op het strandje bij partycentrum Schoudee. Onverschrokken plonsden de tiental len mannen en vrouwen de ijskoude Oosterschelde in, onder toeziend oog van nog meer belangstellenden. Een enkeling kon er geen genoeg van krijgen en ging nog een keer te water. De deelnemers kregen een muts, een oorkon de én een kom snert, foto Marcelle Davidse In de rij voor discotheek El Toro op de Vismarkt. foto Johan van der Heijden door Rob Paardekam THOLEN - De gemeenteraad van Tholen mag dan een punt hebben gezet achter de kwestie rond de weigerambtenaren, het COC West-Brabant-West en Tholen is dat niet van plan. „We beraden ons op mogelijke stappen", zegt voor zitter Arnold van der Heijden. YERSEKE - Huurappartementen bou wen in plaats van een hotel op de plaats waar vroeger het Yersekse dorpshuis De Zaete stond, kan zo maar niet. Het college van burge meester en wethouders van Rei- merswaal heeft niet de bevoegd heid om de plannen zo drastisch te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71