COC zet nog geen punt achter kwestie Thoolse weigerambtenaren Hoop op camping beter jaar bij Duin Strand 30 SCHOUWEN-DUIVELAND PASSIESPEL De Via Dolorosa loopt zondag 29 maart door Kloetinge. Een klein initiatief wordt een spektakelstuk. Verdachte schietpartij blijft langer in de cel weekenddiensten Dat de gemeente Tholen net voor dat verboden werd nog drie trouwambtenaren aanstelde die geen huwelijk willen sluiten tus sen mensen van hetzelfde ge slacht, zit de lokale COC-afdeling nog steeds niet lekker. Volgens Van der Heijden zijn er de afgelo pen weken veel reacties binnenge komen van mensen die hun af schuw uitspreken over de keuze van de gemeente. In een brief aan de gemeente eiste het COC het ontslag van de drie trouwambte naren. Daar is geen gehoor aan ge geven. Alleen de PvdA en de SP in Als gevolg van de gewijzigde drank- en horecawet zag camping eigenaar Gerard Cobussen het aantal gasten op zijn camping in 2014 drastisch teruglopen; van ge middeld zo'n 1650 tot 450 per week. Dat noopte hem tot het ste vig snijden in zijn team van bewa kers en EHBÓ-ers en daarom moest hij afgelopen zomer ook va ker een beroep doen op raad en op inzet van de politie. Als dank voor de 'perfecte wijze van samenwerking' trakteerde Co- bussen de politie met oud en nieuw op appelbeignets. ,Je kunt altijd bellen, werd tegen me ge zegd. En als ik inderdaad een be- Tholen steunden dit verzoek. „We zijn er op dit moment over aan het nadenken wat we nog kunnen doen", stelt Van der Heij den. Of daarbij moet worden ge dacht aan mogelijke juridische stappen, wil hij bevestigen noch ontkennen. „Het lijkt me beter daar nog geen uitspraken over te doen. Maar we laten het in elk ge val nog niet rusten." Het COC West-Brabant-West en Tholen wil graag een keer in ge sprek met de gemeenteraad over deze kwestie en de belangen van homoseksuelen op Tholen in zijn algemeenheid. In de genoemde brief schreef Van der Heijden een uitnodiging met belangstelling te gemoet te zien. „Er is nog geen antwoord geko men, dus we wachten in span ning af of we nog worden uitgeno digd", aldus de COC-voorzitter. „Ik hoop van harte dat het zover komt. Wij hechten waarde aan zo'n gesprek." roep op de politie deed, werd dat altijd op een goede wijze inge vuld. Dan waren ze er ook. Daar heb ik ze voor willen bedanken." Het lijkt er qua reserveringen vooralsnog op dat Duin en Strand in 2015 een beter jaar tegemoet gaat. „Ik hoop dat ik op 30 procent plus uitkom ten opzichte van vo rig seizoen. Dus zo'n 700 of 800 gasten." Cobussen denkt dat die stijging onder meer te danken is aan het feit dat er inmiddels meer duidelijkheid is over de nieuwe re gelgeving. Op de campingwebsite staat nu dan ook aangegeven dat een bier tje of wijntje bij de tent mag. Ster ke drank of overmatig drankge bruik zijn niet toegestaan. Ook niet bij 18-plussers. De toename van het gebruik van sterke drank is volgens Cobussen de 'crux'. „Jongeren kunnen geen maat meer houden. Ze zuipen alles door elkaar". KLOETINGE - Een klein beetje komt het idee van Rianne van Da len uit Kloetinge voort uit teleur stelling. Er was sprake van dat in 2015 de populaire uitvoering van het paasverhaal, The Passion, in Vlissingen zou plaatsvinden, maar het werd Enschede. Toch lag de kiem van het idee om het be langrijkste feest in het christelijk geloof vorm te geven met een gro te groep amateurs er al veel eer der. „Maar pas op. De Passie van Kloe tinge mag dan de lijdensweg en de opstanding van Christus uit beelden, het is geen christelijk evenement dat wij willen neerzet ten. Het gaat erom met zoveel mo gelijk mensen op een zo hoog mo gelijk niveau de boodschap van hoop te brengen. Moslims, joden, boeddhisten en mensen zonder geloof: iedereen mag meedoen; heel de wereld mag komen kij ken." Rianne en haar vriendin Els Rob- beson, allebei actieve leden van de PKN in de Geerteskerk in Kloe tinge, hebben al een heleboel voor elkaar. Zo is veruit het groot ste deel van de begroting al via sponsors binnengekomen. Want volgens Els Robbeson gaat het best wat kosten. „We hebben een enorme begroting, maar we zoe ken naar bedrijven die diensten voor een zacht prijsje willen bie den, bij wijze van sponsoring. Heel belangrijk zijn licht en ge luid, want de solisten moeten ver sterkt worden en we hebben een gigantisch podium voor de kerk en de Herberg van Aad Bruijns, waar we het laatste avondmaal mogen houden. Je moet het na tuurlijk wel allemaal goed kun nen zien." Als de techniek voor de avond zelf betaald is, heeft Rianne nog wel een droom. „We zouden graag een videoregistratie hebben en een live-verslag op internet. Zodat de mensen die er niet bij kunnen zijn, omdat ze ziek zijn of in Australië wonen, het ook kun nen meemaken." Voor de solisten worden nog audi ties gehouden, maar Els en Rian ne noteren bijna elke dag koren en dansscholen die willen mee doen. „We hebben Seaside Ren- dez-Vous uit Kapelle, Sing at Sea uit Vlissingen, dansschool Body Action en mimegroep Mighty Im puls Movement, ook uit Vlissin gen. Er kunnen er altijd nog meer bij." Els voegt eraan toe dat het hele verhaal in het Nederlands zal wor den gespeeld, maar er worden ook populaire toepasselijke num mers in andere talen gezongen. De initiatiefnemers hechten er aan om te benadrukken dat niet The Passion zal worden nagedaan. Rianne: „We heten niet voor niets De Passie van Kloetinge, het wordt meer ingetogen en vooral een product van veel vrijwilligers samen. Juist het samen voorberei den en tot stand brengen van zo iets moet de hoop, waarom het toch te doen is met Pasen, tot ui ting brengen. „Een klein grapje hebben we ons wel veroorloofd: op het logo, voor ons gemaakt door het ontwerpbu reau Marijke Tekent, is degene die het kruis draagt duidelijk een vrouw." De Passie van Kloetinge vindt be wust op Palmpasen plaats, een week voordat The Passion live op televisie wordt uitgezonden. „Zo kan iedereen twee keer genieten." Aspirant-deelnemers kunnen mai len naaar Els Robbeson: elskerobbeson@gmail.com TERNEUZEN - Een 37-jarige verdach te van de schietpartij in de Brou werijstraat in Terneuzen blijft nog zeker negentig dagen in de cel. Dat heeft de rechter-commis- saris in Middelburg bepaald. Bij het vuurgeweld in de Brouwe rijstraat kwam de 23-jarige Gide on Verhelst om het leven. De Terneuzenaar werd op 16 de cember opgepakt op de Westwal in Goes, een dag na een tweede schietpartij in Terneuzen, ditmaal in de Iepenlaan. Daar werd een 27-jarige Terneuzenaar neerge schoten die net daarvoor was vrij gelaten, omdat hij ook verdachte was in de eerste schietpartij. De Passie van Kloetinge voor heel Zeeland door Rob Paardekam THOLEN - De gemeenteraad van Tholen mag dan een punt hebben gezet achter de kwestie rond de weigerambtenaren, het COC West-Brabant-West en Tholen is dat niet van plan. „We beraden ons op mogelijke stappen", zegt voor zitter Arnold van der Heijden. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Na een dramatisch slecht jaar is sprake van een stijgen de lijn in de reserveringen voor het hoogseizoen bij jongerencamping Duin en Strand in Scharendijke. door Mieke van der Jagt Het logo van De Passie van Kloetin ge. illustratie Marijke Tekent Jantien van Soelen op haar koe Roos. foto Izaak Verkeste Zaterdag 3 en zondag 4 januari 2015 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Bereikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Alleen na telefonische af spraak. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111-412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60