I K m het NK veldlopen Grenzen Kustmarathon nog niet in zicht SPORT 41 Wandelonderdeel van de Kustmarathon is al volgeboekt. De 5000 deelnemers hadden zich binnen vijftien uur gemeld. j* 5i>'. '4^* dus gaan we voor dat klasse ment", vertelde De Jaeger woens dag. Hij is klaar voor die titelstrijd in Limburg. „Veldlopen is goed voor een atleet. Daar kun je aan je snelheid werken en dat is voor mij ook belangrijk." De Jaeger eindigde bij de Sylves- terloop in Cadzand uiteindelijk als vierde bij de wedstrijd over ïo.ooo meter. Hij realiseerde een tijd van 37.50 minuten en beland de net naast het podium. De Bel- gische atleten beheersten de Syl- vesterloop in het Bos van Eras mus bij Cadzand. Micuate Dewil- de, Francesco Degroote (zaterdag nog winnaar van de Eindejaars- cross in Axel) en Yves Depoortere gaven de overige deelnemers geen schijn van kans. Dewilde won uiteindelijk in een tijd van 35.56 minuten. De korte cross over 2200 meter werd gewonnen door Floris Huigh uit Schoondijke en Louise le Coq uit Breskens. Ook voor de andere onderdelen van het Kustmarathonweekend was de belangstelling meteen groot. De Ladiesrun (2 oktober) had gisteren aan het eind van de middag 1400 van het maximu maantal van 2250 deelneemsters binnen. Dat is meer dan ver wacht. De organisatie vreesde dat de Light Kustrun, vorig jaar toege voegd aan het programma, een flinke hap uit de Ladiesrun zou nemen. „Da's gelukkig niet ge beurd", meldde organisator Lein Lievense. „De Ladiesrun zal net als voorgaande jaren snel vol zit ten. En de Lightrun loopt ook goed, met 700 inschrijvingen." De Kustmarathon zelf en de mountainbiketoertocht hadden een wat rustiger start. De hard loopmarathon had zo'n 500 deel nemers binnen, de mountainbi ketoertocht zo'n 450. De winnaar van de Kustmarathon van 2014, de Marokkaan Hamid el Mouaziz, heeft al toegezegd zijn titel te komen verdedigen. Agnes Schipper, die bij de vrouwen won, is eveneens van de partij, net als Huub van Noorden uit Goes. Hij was de winnaar van 2013. Ilonka van den Hengel en Rik Wolswinkel, die in 2011 hun overwinningen op de marathon met een innige omstrengeling vierden, komen opnieuw aan de start. „Het wordt mijn eerste ma rathon als Ilonka Wolswinkel", twitterde de inwoonster van Wou denberg gisteren. Op 18 septem ber van dit jaar gaan ze trouwen. Ook voor Colours by the Sea ging gisteren de inschrijving open. Tijdens het hardloop-evene ment dat voor 13 juni in Vlissin- gen op de agenda staat, worden de deelnemers tijdens hun tocht van vijf kilometer over de boule vard en het strand met gekleurde poeders bestrooid. Er is plaats voor 7000 lopers. De inschrijving ging gistermiddag om 12.00 uur open en vijf uur later waren al meer dan 4600 inschrijvingen binnen. Er is plaats voor 7000 hardlopers. „Het gaat veel sneller dan vorig jaar", kon organisator Anthony van den Berg zich herin neren. „Toen hadden we plaats voor 6000 deelnemers en waren we pas na drie dagen vol." Inschrijven kan via www.colours- bythesea.nl. De Ladiesrun zal snel vol zitten. En de Lightrun loopt ook goed, met 700 inschrijvingen. Duizenden Zeeuwen hadden het deze nieuwjaarsnacht bijzonder druk. Ze moesten meteen na twaalf uur niet alleen champagne drinken, vrienden, familie en be kenden een gelukkig nieuwjaar toewensen en vuurwerk afsteken, maar ook nog inschrijven voor de Kustmarathon. Vooral de liefheb bers van de Wandelmarathon we ten dat het op 1 januari opschie ten geblazen is. Eerst gaan slapen en later op nieuwjaarsdag inschrij ven kan betekenen dat het te laat is om tien maanden later mee te kunnen doen. Dit jaar waren de 5000 startbewij zen voor de wandelmarathon in vijftien uur uitverkocht. De 2250 van de Ladiesrun zullen binnen kort ook op zijn. Er zijn veel meer liefhebbers voor deze twee onder delen, maar de Kustmarathon stuit op de grenzen van de groei. Wat de organisatie en de veilig heidsregio betreft, is 5000 wande laars en 2250 Ladiesrunners het maximum. Dat is jammer. Voor degenen die de boot missen, maar ook voor Zeeland. De provincie heeft als het om Zeeland-promotie gaat goud in handen. Opvallend aan de Wandelmarathon en de Ladies run is dat het overgrote deel van de deelnemers uit eigen provincie komt. Van de 5000 wandelaars die zondag 4 oktober op stap gaan, komen er meer dan 4200 uit Zeeland. Van de zeshonderd overige Nederlanders is het me rendeel afkomstig uit West-Bra bant en de Zuid-Hollandse eilan den en van de nog geen 150 bui tenlanders komt een flink deel uit de buurt van Antwerpen. Onder de 1500 Ladiesrunners die al heb ben ingeschreven zitten slechts zo'n twintig buitenlanders. De belangrijkste reden van de pro vincie om het Kustmarathonweek end te sponsoren, is juist om deel nemers van buiten de provincie te trekken. Dat zorgt voor extra economische activiteit. Maar dan moeten er wel startplaatsen bijko men. Bij de wandelmarathon zijn de grenzen makkelijk op te rek ken. Zorg ervoor dat de deelne mers niet op één, maar op twee momenten kunnen starten, bij voorbeeld 's morgens om zes uur (iedereen een lampje op het hoofd, zorgt voor een feeëriek schouwspel) en de tweede ploeg vanaf 8.30 uur. De grens van het aantal deelne mers wordt bepaald door de klein schaligheid van Zoutelande. Dat blijkt vooral tijdens de Ladiesrun. De Langstraat is te klein om in één keer meer dan 2250 loopsters op te vangen. De meest voor de hand liggende optie is een andere start- en eventueel fmishplaats, met veel meer ruimte. Het voetbalveld van De Meeuwen lijkt een uitstekende locatie. De Light Kustrun (1500 deelne mers), de ATB Toertocht (1500), de Kidsrun (geen maximum) en de Kustmarathon (2000) zitten ruimer in hun jasje. Wat betreft de Kustmarathon is dat opmerkelijk. De Mooiste en Zwaarste van Nederland is met 1400 finishers weliswaar de num mer drie van ons land, maar de groei is er uit. Marathonlopers vor men een bereisd volkje. Ze pak ken graag de auto of het vliegtuig om ver van huis een marathon te lopen. Eind oktober kwam bijna de helft van de finishers in Am sterdam (6000 van de 12.000) uit het buitenland. Zeeland leent zich ook voor zo'n marathon-va kantie. Er moet dan wel reclame voor gemaakt worden en dat ge beurt te weinig. Zit er nog rek in de Kustmara thon? Jawel. Maar er is dan wel werk aan de winkel voor de Zee- land-promotors. Driebanders wacht derde Grand Prix De Zeeuws-Vlaamse Biljart bond houdt van maandag tot en met zaterdag de derde Grand Prix driebanden klein. De wedstrijden wor den in twee locaties ge speeld: 't Keldertje en 't Bier winkeltje in Terneuzen. Er gaan maandag 31 deelne mers vanaf 19.00 uur van start. Zaterdag zijn de vanaf 11.00 uur de laatste poules en de finales. De Masters worden in maart in Hof van Eede gehouden. Johan Schouten verlengt contract Johan Schouten is ook vol gend voetbalseizoen trainer van sv Heinkenszand. De oefenmeester heeft zijn contract met de zater dag-vierdeklasser met een jaar verlengd. Schouten is aan zijn eerste seizoen bezig bij de Bevelandse club. Heinkenszand staat momen teel op de tiende plaats in de vierde klasse A. Er werden uit dertien duels veertien punten verzameld. Igor Sijsling kiest voor Memphis Igor Sijsling heeft niet afge wacht of hij van Richard Krajicek een wildcard zou krijgen voor het tennistoer nooi van Rotterdam (9-15 fe bruari), maar zelf gekozen voor een optreden in het Memphis Open in dezelfde week. De Amsterdammer hoeft in de Amerikaanse stad geen kwalificatiewedstrijden te spelen. De Japanner Kei Nis- hikori is de trekpleister in Memphis. Boete en schorsing voorzitter Wigan De Britse voetbalbond FA heeft voorzitter Dave Whe- lan van voetbalclub Wigan Athletic gestraft voor zijn be ledigende en racistische op merkingen over Chinezen en Joden. Hij mag zes weken geen enkele activiteit voor de club uitvoeren en moet een boete van 64.000 euro betalen. De 78-jarige Whe- lan noemde in een inter view Chinezen 'spleetogen' en Joden 'geldwolven'. Trainingskamp van Goes in Valencia De hoofdmacht van voetbal vereniging Goes belegt van donderdag 8 tot en met zon dag 11 januari een trainings kamp in Valencia. In totaal gaan er 22 spelers en een delegatie van het be stuur, de sponsorstichting en de technische commissie mee. Er staat één oefenwed strijd op het programma. Verder wordt de wedstrijd Levante-Deportivo de la Cor- una bezocht. VRIJDAG 2 JANUARI 2015 i-yir- k.^ - - -5C-,, •- 5~z_y Inschrijven nachtwerk door Koen de Vries ZOUTELANDE - Net als voorgaande jaren is de Wandelmarathon bin nen een dag volgeboekt. Het laat ste onderdeel van het Zeeuwse Kustmarathonweekend had gister middag rond de klok van 15.00 uur het maximumaantal van 5000 deel nemers binnen. Om middernacht was de inschrijving open gegaan. De wandelmarathon wordt zondag 4 oktober gehouden. Lein Lievense BESCHOUWING door Koen de Vries TERNEUZEN HEINKENSZAND RIJSWIJK LONDON GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40