Lars van der Haar knalt pas op nieuwjaarsdag SPORT 39 Ruta del Sol in trek bij Tourtoppers De Ruta del Sol, die 18 fe bruari begint, kan pronken met een interessant deelne mersveld. Een aantal Tour toppers heeft zich laten ver leiden al zo vroeg in het wie- Ier jaar de krachten te meten in de etappekoers in Andalu- sië met een paar flinke be klimmingen. Naast de Span jaard Alberto Contador en de Brit Chris Froome komt ook de Colombiaanse Giro winnaar Nairo Quintana aan de start. Choukoud zegeviert in Sylvestercross Khalid Choukoud heeft woensdag zijn crosskwalitei ten optimaal benut. De Haag se hardloper zegevierde in de Sylvestercross. Chouk oud nam in de slotfase van de wedstrijd over 10.400 me ter afstand van zijn laatste twee concurrenten en arri veerde na 34 minuten en 45 seconden als eerste aan de meet. Roman Romarenko eindigde op dertien secon den achterstand als tweede. Steenvoorden terug naar FC Dordrecht FC Dordrecht huurt Mat thew Steenvoorden tot het einde van het seizoen van Feyenoord. De 21-jarige ver dediger maakt per direct de overstap naar de hekkenslui ter in de eredivisie. Steenvoorden speelde vorig seizoen ook al op huurbasis bij de Dordtenaren, maar keerde deze zomer terug bij de selectie van trainer Fred Rutten. Hij maakte zijn offi ciële debuut voor Feyenoord half oktober tegen Heracles. NAC versterkt zich met Marcellis Eén ding weet Van der Haar wél: „Met de vorm zit het goed." Na zijn tweede plaats in de wereldbe kercross van Namen en zijn winst in de wereldbekermanche op het autocircuit van Zolder stond de Nederlandse kampioen in Baal voor de derde maal in anderhalve week tijd op het podium van een grote wedstrijd. De wedstrijden volgen elkaar in deze periode in rap tempo op. „Als je gezond bent, is het goed te doen. Maar met het oog op het WK (1 februari) moet je ook snel durven te beslissen om één te la ten vallen als het even wat min der gaat", weet de Giant-renner uit Woudenberg. Hij is één van de vele crossers die hoofdschuddend de discussie over wel of niet voetballen in de kerst- en nieuwjaarsperiode volgt. „Wij veldrijders weten niet beter dan dat we op eerste kerst dag in een gammel hotelletje sla pen omdat het de dag erna cross is in Zolder." Oudejaarsavond liggen de mees ten voor het knallen allang op één oor. „Met (vriendin) Lucy, Roxa- ne Knetemann en Wim Stroetin- ga hebben we gezellig gegeten, maar daarna ben ik zonder mijn vriendin naar huis gegaan", om schrijft hij zijn afscheid van 2014. De dag erop trof hij in Baal een volgepakte Balenberg. Die is hét domein van mede-eigenaar Sven Nys, de geplaagde koning van het veldrijden. Heel het dorp was uit gelopen om hun Svenneke naar de wederopstanding te schreeu wen. Op 38-jarige leeftijd kan hij plots het tempo van de aanstor mende jeugd niet langer volgen. Zijn in de pers breed uitgemeten echtscheiding zou een van de re denen zijn van de terugval. „Het is zelfs voorpaginanieuws voor de bladen", zo omschrijft Christop- he Impens van het organisatiebu reau Golazo de grootheid van Nys in Vlaanderen. Als Nys een keer thuisblijft, worden er 2500 kaart jes minder verkoc ht. „Toch maak ik me geen zorgen voor de toekomst", zegt Impens. Ook nu Nys in minderen doen is, halen de veldritten in deze perio de op televisie een hoge kijkdicht heid. Dat publiek zag vooral Lars van der Haar flink aan de boom schud den in de openingsfase. „Zo had ik me voorgenomen te gaan koer sen", zei de Nederlander. Sven Nys weerde zich kranig. „Maar ik zag ook dat Wout van Aert met de rest aan het spelen was. Precies zoals ik dat vroeger ook deed. Gewoon wachten op het moment dat de rest het even las tig heeft en dan gaan. Ik kan dat dus niet meer. Hij wel", zo keek Nys terug op een voor hem goede Nieuwsjaardag. Met een aanval probeerde hij halfkoers zijn pu bliek nog te bespelen ('en plezie ren'), maar Van Aert was niet te houden. Ook niet voor Van der Haar. „Hij viel aan op mijn enige zwakke moment van de dag. Maar eerlijk gezegd had ik hem ook zonder dat niet kunnen klop pen. Met mijn tweede plaats heb ik er vandaag het optimale uitge haald." Nys finishte als vijfde. Het was pas de derde keer sinds 2000 dat hij in zijn eigen GP de zege aan een ander moest laten. NAC heeft zich versterkt met Dirk Marcellis. De ver dediger verbindt zich tot het einde van dit seizoen aan de club uit Breda. NAC moest vanwege de financiële pro blemen toestemming van de KNVB krijgen om verster kingen te doen. De bond heeft hiervoor groen licht ge geven, waardoor NAC Mar cellis kon aantrekken met het geld dat tijdens een in vesteringsronde in decem ber is opgehaald. Celtic krijgt een extra vrije dag Virgil van Dijk heeft met Celtic een extra vrije dag ge kregen. De derby bij Partick Thistle werd gistermiddag afgelast. Het veld van Firhill Stadium was door de over vloedige neerslag onbespeel baar geworden. De scheids rechter beoordeelde het har de werk van de 'groundsmen' als onvoldoen de. Er is nog geen nieuwe da tum vastgesteld. VRIJDAG 2 JANUARI 2015 GRANADA SOEST DORDRECHT BREDA Alan Pardew liet zijn contract bij Newcastle United afkopen om bij degradatiekandidaat Crystal Palace aan de slag te kunnen, foto HH door Ad Pertijs BAAL - Wat voor de rest van de we reld het schansspringen in Gar- misch Partenkirchen is, is voor de Belgen de veldrit van Baal: hét spor tieve televisie-intermezzo op een verder lege nieuwjaarsdag. „Ik weet niet eens dat het 1 januari is. Ik weet in deze periode überhaupt niet wat voor dag het is", zo grapte Lars van der Haar nadat hij op de weer drukbevolkte Balenberg ach ter de ongenaakbare Belg Wout van Aert de tweede plaats had ge pakt in de GP Sven Nys. GLASGOW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38