VOORBEELDEN ZEELAND 33 VEROORDELINGEN 24.10.2014 De rechtbank in Middelburg legt Stefan R. (29) uit Vlissingen een taakstraf van 240 uur, een proef tijd van drie jaar en een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden op. Er is een taakstraf van 200 uur geëist voor het bezit van kinder- en dierenporno die hij op zijn computer heeft ge- download. In totaal gaat het om 158 foto's en 154 films. 27.10.2014 De Middelburgse rechters geven de Rotterdammer Joel G. (20) een zwaardere straf dan de officier van justitie heeft gevorderd: geen drie jaar waarvan een jaar voor waardelijk, maar vier jaar cel waar van anderhalf jaar voorwaardelijk. G. wordt schuldig bevonden aan een poging tot doodslag met als doel een diefstal mogelijk te ma ken. In de late avond van 5 april verlaat G. een Goese discotheek en na een wandeling door de stad slaat hij bij High Life een man in elkaar. Hij trapt hem tegen en op het hoofd, berooft hem en ver trekt. De zwaardere straf krijgt G. omdat, zo motiveert de recht bank, 'dat meer recht doet gezien het grenzeloze geweld'. 30.10.2014 Een Vlissinger (30), die zijn drieja rig stiefkind regelmatig mishan delt, een gescheurd oor bezorgt en haar keel dichtknijpt, wordt door de rechtbank in Middelburg beduidend zwaarder gestraft dan de officier van justitie heeft gevor derd. In plaats van de gevraagde vijftien maanden waarvan drie voorwaardelijk krijgt de Vlissin ger twee jaar cel waarvan zes maanden voorwaardelijk opge legd. 27.11.2014 De 34-jarige Axelse Valeska van H. krijgt een hogere straf dan geëist. De officier van justitie wil een taakstraf van 180 uur, de rechtbank doet daar ook nog 43 dagen cel bij. Samen met haar vriend handelde ze van april 2009 tot en met midden april 2on in Axel in amfetaminen en speed. Omdat ze ook aan Belgen leverde, wordt ze ook schuldig bevonden aan de export van de drugs. Die dag wordt ook de Vlissinger Giovanny E. (21) geconfronteerd met een zwaardere straf. De recht bank legt hem een celstraf van tien maanden op waarvan de helft voorwaardelijk. Tegen E. is een cel straf van acht maanden waarvan drie voorwaardelijk geëist. Hij heeft na een cafébezoek in Vlissin gen een jongeman beroofd. De rechters van de Middel burgse rechtbank zijn hun onafhankelijke positie ten opzichte van het Openbaar Ministerie aan het benadrukken. De rechters nemen bij de bestraffing de oriëntatiepun ten straftoemeting als uitgangspunt. VRIJDAG 2 JANUARI 2015 rechtbank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33