Doorzakken als de krant gezakt is 30 WALCHEREN Barcodes PASSIESPEL De Via Dolorosa loopt zondag 29 maart door Kloetinge. Een klein initiatief wordt een spektakelstuk. weekenddiensten Verdachte schietpartij blijft langer in de cel Horeca op Walcheren Vanmiddag ga ik naar de nieuwjaarsreceptie van mijn stamkroeg Bar Ame rican in Middelburg, maar of ik een glas met een journa list van deze krant zal heffen is twijfelachtig - dat is weieens an ders geweest. In de jaren '6o-'8o bijvoorbeeld, toen Jacques Cats en Peter Verhage in de huidige Druk- kery zetelden - Kees Cijsouw zat in Goes - bezat men een dorst die niet alleen op scoops gebaseerd was. Het barretje dat Cees Mulder in de krochten van Sint Joris, nu de Bommel, had gemaakt was een trefpunt, evenals de Reutel en Damzicht. In dat laatste café kwam ik vaak, de RHBS was vlak bij, en ik heb er vaak gedamd met Jacques Prince. De RHBS bleek la ter een broedplaats voor journalis ten - ik heb de schoolbanken ge deeld met o.a. Hans Laroes, Cees Maas, Redmar Kooistra, Oscar Gar- schagen en Theo Richel. In het barretje van Sint Joris leg den Andreas Oosthoek en Wim Riemens ook weieens aan, meestal in het gezelschap van vriend Ko van Liere die een kledingzaak in de Lange Delft had. Ruben Oreel, die dit jaar zijn 35-jarig jubileum als PZC-fotograaf viert, kwam in de Zanzibar, dat legendarische knijpje in het Kerspel waar ik mijn eerste blowtje rookte. De absolute nadronk genoot men op laatste be nen in Don Quichotte, nu La Picco- la Italia, of Chez Verre d'Or, nu Un derground. Ook Vlissingen, de krant hield kan toor in de Walstraat, had zo zijn za ken waar men aanschoof. Schuin over de burelen - die jaren lang werden schoon gehouden door beeldend kunstenaar Herman Goetheer - was Metropole, nu de Hoppit, dat café Stouthart ge noemd werd naar de eigenaar of Tijger Annie omdat Stouthart's dochter soms in een pantervelletje gekleed ging. In Metropole waren naast Andreas Oosthoek, William Rothuizen, Hans Verhagen, Hans 'T\ibe' Hubregtse en Rob van Hoek kind aan huis. Atlanta, Zaal voor echte Vlissin- gers, was ook een vaste stek en daar haalden latere wethouder Willem Wisse, Dick Faber en Adrie Schreurs vaak een neutje; la ter verkaste men naar de Concur rent in het Groenewoud. Op de hoek van het Groenewoud en de Wilhelminastraat was café de Wijnberg, de vaste hangplek van sportjournalist Joop van den Berg die er veelvuldig van acquit ging. Als de krant gezakt was, kon het weieens gebeuren dat men behoef te aan een slaapmutsje had. Men liep naar Astoria of La Cave of ging per Kever c.q. Kapitan Moby- lette naar de Vic waar de Bostella soms welig tierde; anderen verko zen dan weer Brit of het Strandho- tel als doorzaklocatie. In die tijd was je eigenlijk 24 uur per dag journalist - het nieuws lag op straat en in de kroegen te vonde ling - wat niet echt bevorderlijk was voor de gezinssituatie. Er kwam pas verandering in die situa tie toen er een CAO werd aangeno men waarin de werktijden en het toezicht daarop waren geregeld. De tijd van toen is achterhaald en de krant is al lang geen meneer meer. De broodletter van nieuwe broodheer Van Thillo laat zich vooralsnog raden. Ik hoop dat hij de krant niet laat zakken - mazzel en broge PZC. KLOETINGE - Een klein beetje komt het idee van Rianne van Da len uit Kloetinge voort uit teleur stelling. Er was sprake van dat in 2015 de populaire uitvoering van het paasverhaal, The Passion, in Vlissingen zou plaatsvinden, maar het werd Enschede. Toch lag de kiem van het idee om het be langrijkste feest in het christelijk geloof vorm te geven met een gro te groep amateurs er al veel eer der. „Maar pas op. De Passie van Kloe tinge mag dan de lijdensweg en de opstanding van Christus uit beelden, het is geen christelijk evenement dat wij willen neerzet ten. Het gaat erom met zoveel mo gelijk mensen op een zo hoog mo gelijk niveau de boodschap van hoop te brengen. Moslims, joden, boeddhisten en mensen zonder geloof: iedereen mag meedoen; heel de wereld mag komen kij ken." Rianne en haar vriendin Els Rob- beson, allebei actieve leden van de PKN in de Geerteskerk in Kloe tinge, hebben al een heleboel voor elkaar. Zo is veruit het groot ste deel van de begroting al via sponsors binnengekomen. Want volgens Els Robbeson gaat het best wat kosten. „We hebben een enorme begroting, maar we zoe ken naar bedrijven die diensten voor een zacht prijsje willen bie den, bij wijze van sponsoring. Heel belangrijk zijn licht en ge luid, want de solisten moeten ver sterkt worden en we hebben een gigantisch podium voor de kerk en de Herberg van Aad Bruijns, waar we het laatste avondmaal mogen houden. Je moet het na tuurlijk wel allemaal goed kun nen zien." Als de techniek voor de avond zelf betaald is, heeft Rianne nog wel een droom. „We zouden graag een videoregistratie hebben en een live-verslag op internet. Zodat de mensen die er niet bij kunnen zijn, omdat ze ziek zijn of in Australië wonen, het ook kun nen meemaken." Voor de solisten worden nog audi ties gehouden, maar Els en Rian ne noteren bijna elke dag koren en dansscholen die willen mee doen. „We hebben Seaside Ren- dez-Vous uit Kapelle, Sing at Sea uit Vlissingen, dansschool Body Action en mimegroep Mighty Im puls Movement, ook uit Vlissin gen. Er kunnen er altijd nog meer bij." Els voegt eraan toe dat het hele verhaal in het Nederlands zal wor den gespeeld, maar er worden ook populaire toepasselijke num mers in andere talen gezongen. De initiatiefnemers hechten er aan om te benadrukken dat niet The Passion zal worden nagedaan. Rianne: „We heten niet voor niets De Passie van Kloetinge, het wordt meer ingetogen en vooral een product van veel vrijwilligers samen. Juist het samen voorberei den en tot stand brengen van zo iets moet de hoop, waarom het toch te doen is met Pasen, tot ui ting brengen. Een klein grapje hebben we ons wel veroorloofd: op het logo, voor ons gemaakt door het ontwerpbureau Marijke Tekent, is degene die het kruis draagt duidelijk een vrouw." De Passie van Kloetinge vindt be wust op Palmpasen plaats, een week voordat The Passion live op televisie wordt uitgezonden. „Zo kan iedereen twee keer genieten." Aspirant-deelnemers kunnen mai len naaar Els Robbeson: elskerobbeson@gmail.com TERNEUZEN - Een 37-jarige verdach te van de schietpartij in de Brou werijstraat in Terneuzen blijft nog zeker negentig dagen in de cel. Dat heeft de rechter-commis- saris in Middelburg bepaald. Bij het vuurgeweld in de Brouwe rijstraat kwam de 23-jarige Gide on Verhelst om het leven. De Terneuzenaar werd op 16 de cember opgepakt op de Westwal in Goes, een dag na een tweede schietpartij in Terneuzen, ditmaal in de Iepenlaan. Daar werd een 27-jarige Terneuzenaar neerge schoten die net daarvoor was vrij gelaten, omdat hij ook verdachte was in de eerste schietpartij. door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. De Passie van Kloetinge voor heel Zeeland door Mieke van der Jagt Het logo van De Passie van Kloetin ge. illustratie Marijke Tekent Zaterdag 3 en zondag 4 januari 2015 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985. Bereikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Alleen na telefonische afspraak. Tandartsen Tandartspraktijk Singel, Singel 99, Vlissin gen, tel (0118)441894 Spreekuur 11.00 uur tot 12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-47224570 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24 uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Buurtzorg (24 uur bereikbaar): gemeente Middelburg postcodegebied 4331 t/m 4333 tel. 0623739196, postcodegebied 4334 t/m 4337 tel. 0610593177. Sou burg tel. 0612375210, gemeente Veere tel. 0610226772. gemeente Vlissingen, Telefoonnummer: 06-23741010. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Thuiszorg WVO Zorg (24 uur bereik baar), tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. ZorgThuis SVRZ, Middelburg/Vlissingen 0118-630630, locaties Veere 0118-587800. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Dierenartsen Borra - Trappeniers, Vlied berg 25, 4373 AZ Biggekerke. Tel. 0118-853054. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0118-633803. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 06-43727125 (24-uur bereikbaar). Jantien van Soelen op haar koe Roos. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30