Veerenaar waardeert de bibliobus korting! WALCHEREN 29 Snerttoernooi bij Club jeu de Boules Club Jeu de Boules in Mid delburg houdt zondag een snerttoernooi voor doublet ten (twee tegen twee) aan de Koudekerkseweg in Mid delburg. Het toernooi, dat om 10.00 uur begint, is vrij toeganke lijk. De spelers komen voor al uit Zeeland, maar er zijn ook deelnemers ook uit Noord-Brabant en België. Evensong in de Sint Jacobskerk Het projectkoor 'De Evensin- gers' werkt zondag mee aan de eerste maandelijke even song van het jaar. Om 16.30 uur opent de Sint Jacobs kerk haar deuren voor de evensong. De voorganger zal Nico Vlaming uit Kortgene zijn. Het orgel wordt be speeld door Jos Vogel. De evensong begint om 17.00 uur. De dienst is vrij toegan kelijk. Schilderijen in De Herberg Schilder Peter Brounts expo seert zijn werk in De Her berg van de Protestantse Ge meente Vlissingen aan het Vlissingse Bellamypark. De gepensioneerde zeevaar der Brounts toont oliever ven van Vlissingen, van schepen en havens. Het werk is vanaf maandag al te zien, de feestelijke ope ning is op 10 januari. De ex posant is dan ook aanwezig. Oliebollen Lions voor 110 gezinnen Ruim 110 gezinnen die bij de voedselbank Vlissingen zijn aangesloten, kregen op oudejaarsdag oliebollen van de Lions Club Vlissingen. De leden van de club beslo ten dit jaar geen geld aan een goed doel te geven, maar zelf de handen uit te mouwen te steken. Woens dagochtend brachten de Lionleden 1100 oliebollen naar de gezinnen. Uit die resultaten blijkt dat de be zoekers niet alleen komen voor het lenen van boeken, maar ook voor andere voorzieningen, zoals de pinmogelijkheid. Die service functie van de bus wordt gewaar deerd. Ook de locaties van de bus sen stemmen tot tevredenheid. Wel zouden de bezoekers blij zijn met een verlenging van de 'sta-tijd' en een meer frequente aanwezigheid van de bus. Ook is de internetverbinding niet altijd stabiel en zou de actualiteit van boeken en tijdschriften verbeterd kunnen worden. De kinderen die in de Columbus komen, geven aan dat ze de spelletjes soms 'te makkelijk' of'te saai' vinden. Het vragenformulier voor het onder zoek werd ingevuld door 251 klan ten van de bussen. De bussen beschikken sinds maart dit jaar ook over een extra toepassing op het touchscreen in het kader van het project 'Kom voor mekaar in de bus'. Doel van het project was om de busbezoe kers op een laagdrempelige, digita le manier te informeren over de veranderingen binnen de zorg. Naast die informatieverstrekking, worden de bezoekers ook gestimu leerd zelf initiatieven te nemen op het gebied van zorg. Het ligt in de bedoeling om het project ver der uit te bouwen. Nu de applica tie eenmaal draait, zou een mobie le variant ervan op andere plaat sen zoals bijvoorbeeld een dorps huis of een verzorgingscentrum geplaatst kunnen worden. Nieu we, actuele informatie kan makke lijk worden toegevoegd. Bibliobus in de gemeente Veere kan over het alge meen rekenen op waarde ring van de bezoekers VRIJDAG 2 JANUARI 2015 springt me oorbel uit! MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN MNYE Hometown in Middelburg beloofde hét nieuwjaarsfeest van Walcheren te worden foto's Johan van der Heijden In de tent op de Markt in Middelburg werd het nieuwe jaar dansend bego- Het Middelburgse feest NYE Hometwon was uitverkocht., nen. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Ouderen vinden dat ze er veilig kunnen pinnen en kinde ren vinden het 'gewoon leuk om de bus te bezoeken', blijkt uit een onderzoek naar het gebruik van de bibliobus en de Columbus (speciaal voor de schoolkinderen) in de Veer- se dorpen. Schouwerswea 7 Heinkenszand 0113 561482 binnenuit.nl Opruimingsweken bij Binnenuit! Kortingen van 22 - 58% bij De Vlijt Bedden en De Jonge Hoek van Dijke meubelen. Wees er snel bij en kom langs! woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29