Jaarwisseling verloopt iets minder heftig Actieve vakanties Poetin blijft populair in eigen land 12 en 13 Mijn wens voor 2015 Lijst met incidenten tijdens Nieuwjaar blijft toch nog schrikbarend lang. zomer 2015 Sommigen weten nu al dat 2015 een bijzonder jaar gaat worden. Vanmiddag droog VRIJDAG 2 januari 2015 HOEK - Met de brand die op nieuwjaarsdag de Protestantse kerk van Hoek verwoestte, is niet alleen de Protestantse ge meente haar huis kwijt, Hoek is Hoek niet meer door de brand. Dat gevoel overheerst in het dorp onder de rook van Terneuzen. De eerste melding van de brand kwam even na half één 's middags. Ondanks grote inzet door de brandweer sloegen al snel de vlammen uit het dak die ook vat kregen op de torenspits. Die begaf het. De oorzaak is officieel nog niet be kend, maar vuurwerk wordt veel genoemd. VLISSINGEN - Nederland beleefde een wat minder extreme jaarwis seling dan voorgaande jaren. Des ondanks was er opnieuw een was lijst een ernstige en minder ernsti ge incidenten. Landelijk raakten tientallen men sen ernstig gewond door vuur werk. In Nijmegen, Utrecht en Cu- lemborg werd de ME ingezet bij rellen. Er woedden grote branden in onder meer het centrum van Alkmaar en in Dirksland. Het aantal brandmeldingen daal de echter landelijk met een kwart en in Zeeland zelfs van 122 vorig jaar na 70 deze keer. Enkele auto's gingen in vlammen op. In Middel burg werd een wagen opgeblazen met extreem vuurwerk. De Zeeuwse ziekenhuizen behan delden twee personen die ge wond raakten door vuurwerk. De strengere maatregelen tegen vuurwerkoverlast lijken effect te hebben gehad. Het meldpunt vuurwerkoverlast.nl kreeg 20 pro- cent minder klachten binnen dan vorig jaar. Tot gisteren waren er 65.000 klachten op het meldpunt binnengekomen. Kras.nl/brochures of bel 0900-9697 Editie: Walcheren 257e jaargang nr. 1 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Hoek meer is Hoek niet door brand O pagina 26/27: We krijgen onze kerk nooit meer terug foto's Camile Schelstraete Vanwege de recente schietincidenten in Terneuzen was er tijdens de jaar wisseling strenge beveiliging bij en rondom danceparty New Years Xperien- ce op het Veerplein. De politie hield onder meer auto's tegen en fouilleer de inzittenden. Het feest verliep zonder problemen, foto Peter Nicolai O pagina 2 en 3 Supersnelrecht een mediaspek takel pagina 26 en 27 Politie pakt 24 mensen op tijdens jaarwisseling DESTELLING Reageer op pzc.nl Ik heb goede voornemens UW MENING 528 reacties Ik zie 2015 zonnig in Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Fiets- wandelvakanties 2015 op kras.nl/brochures 15 cpm EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1