Land Rover Sport biedt meer ruimte dan voorganger 16 AUTO Mazda MX-5 krijgt primeur bioplastic Modecollectie Alfa omvat veel stijlen 'Eigen' monteur voor Volvo-rijder MAN biedt hulp bij ongevallen RIJTEST MERCEDES C 220 BLUETEC ESTATE NIEUWTJES RIJ-IMPRESSIE LAND ROVER DISCOVERY SPORT MERCEDES C-KLASSE ESTATE EN DE CONCURRENTEN Met de Sport lanceert Land Rover de op volger van de Free- lander, een lagere variant in de Discovery-fami- lie. De auto staat op de bodem- groep van de Range Rover Evo- que, met aanpassingen aan de achteras, zodat ruimte ontstaat voor een derde zitrij. De basisversie van 40.900 euro heeft een 150 pk 2.2 liter diesel en voorwielaandrijving. Vierwielaandrijving hoort stan daard bij de 190 pk diesel en 240 pk sterke 2 liter benzine met turbo. De auto biedt volop ruimte en passeert zijn voorganger qua bagagevolume en ruimte voor de achterpassagiers. Al zetten weinig Nederlandse kopers de auto optimaal in, met vierwiel aandrijving is de Discovery Sport op onverwachte omstan digheden voorbereid. Op snel wegen gedraagt de auto zich prettig comfortabel. In terrein kiezen bestuurders via Terrain Response de juiste instelling. De eerste reed in de VS, maar de stationwagon is nu vooral een Europese kwestie. De nieuwste Mercedes C-klasse Esta te blijft dan ook niet uit. De C-klasse van Mercedes behoort tot de traditionele modellen van het merk. Het is daar om nooit de vraag of er een opvolger komt van de Estate, dat staat bij voorbaat vast. De auto profiteert van alle verbeteringen die een jaar geleden op de sedan werden doorgevoerd, zoals onder meer een gereduceerd gewicht. Waar de sedan in de hele wereld met groot succes wordt verkocht, kan Mercedes de Estate qua de sign meer op Europa afstemmen. Dat wordt direct duidelijk bij de aanblik van de achterzijde. Waar de 'kont' van de sedan een flauw compromis lijkt, toont de Estate meteen harmonieus. Diverse me- taalkleurige elementen accentue ren het geheel, zoals een verbin dende chroomstrip tussen de ach terlichten. Na het openen van de klep valt het oog op een mooi hoekige baga geruimte die minimaal 490 liter groot is. De achterbank kan met twee knoppen op afstand worden neergeklapt. Dan groeit de ruimte tot 1.510 liter. Aan de koper de keu ze of dat genoeg is. De vaak net wat goedkopere stationwagons van bijvoorbeeld Ford, Peugeot en Volkswagen bieden namelijk een aanzienlijk groter volume. De C-klasse was vroeger vooral op de achterbank aan de krappe kant. Het huidige model biedt echter genoeg plaats. Bovendien profiteren achterpassagiers van een hoger dak en dus meer hoofd ruimte. De sfeer van het interieur blijkt sterk beïnvloedbaar met de kleurkeuze. Deze zilvergrijze C 220 BleuTEC komt met zwart/grijs en enkele metaalkleu- rige accenten ronduit saai over. Wel verdient de Mercedes direct waardering door de fraaie materia len en een degelijke afwerking. De vormgeving van het dash board is ruimtelijk, met als enige sta-in-de-weg het losse navigatie scherm. Goede stoelen en uitste kend geplaatste bedieningsele menten maken het geheel com pleet. In deze C 220 zit de bekende 2.1 li ter diesel die 170 pk levert en een koppel van 400 Nm al bij 1.400 tr/min. Zelfs met handgeschakel- de zesbak geniet de berijder van de enorme souplesse. Verder komt de motor zo stil over, dat men twijfelt of er wel een diesel aanwezig is. De hoge verwachting met betrek king tot het brandstofverbruik wordt volledig waargemaakt, met een gemiddelde van ruim 1 op 18. De dynamiek spettert er niet van af, maar qua comfort maakt Mer cedes prettig afgestemde auto's. Dat geldt ook weer voor deze C-klasse Estate. De C 220 Blue- TEC Estate kost 46.995 euro. Mercedes C Estate Bagage 490-1.510 liter, gewicht 1.495 kg. Die sel 2.1 liter 170 pk. Van af 40.695 euro, C220 BlueTec 46.995 euro. Audi A4 Combi Bagage 490-1.420 liter, gewicht 1.510 kg. Die sel 2.0 liter 163 pk. Van af 39.600 euro, 2.0 TDi Ultra 43.750 euro. BMW 3-serie Touring Bagage 495-1.500 liter, gewicht 1.470 kg. Die sel 2.0 liter 163 pk. V.a. 35.829 euro, 320d Effi cient Dynamics 42.990. VW Passat Variant Bagage 650-1.780 liter, gewicht 1.405 kg. Die sel 2.0 liter 150 pk. Van af 32.090 euro, 2.0 TDI Highline 40.390 euro. Aan de achterkant van de C-klasse Estate is de vormgeving fraaier en harmonieuzer dan bij de sedan, foto Automedia Mazda heeft een op biomateriaal gebaseerd plastic ontwikkeld dat geschikt is voor onderdelen van het exterieur van de nieuwe MX-5. Het wordt gemaakt uit plantaardi ge materialen en krijgt bij fabrica ge al een kleur, waardoor het niet hoeft te worden gespoten. Door de toepassing wordt het gebruik van petroleum verlaagd en emissies van vluchtige stoffen beperkt. De nieuwe modecollectie van Alfa Romeo biedt mannen en vrouwen veel stijlen en materialen. De kle dinglijn omvat T-shirts, poloshirts, (gewatteerde) jassen en sweaters. Het Alfa Romeo-logo wordt toege past als designelement. De kleuren rood, wit, zwart, grijs en groen do mineren. Ook biedt www.alfaro- meo.de accessoires als sleutelhan gers, dassen, tassen en zakdoeken. door Tony Vos De vormgeving van de Discovery Sport voldoet volledig aan het DNA van de Land Rover, foto Automedia door Tony Vos Primeur voor MX-5. Veelzijdige Alfa-collectie. Truck- en busproducent MAN draagt, samen met Weber Rescue, bij aan snelle en veilige hulp bij on gevallen. Het bedrijf maakte hand boeken en video's met waardevol le info voor hulpverleners en red dingsteams. Daarin worden diverse procedures en details belicht die van belang zijn bij de hulpverle ning aan bijvoorbeeld inzittenden van touringcars en stadsbussen. Handleiding voor hulpverleners. Volvo neemt een proef met 'per soonlijke monteurs': Volvo Perso nal Service. Bij de aanschaf maakt de koper kennis met zijn 'eigen' monteur die de nieuwe auto volgt, repareert en onderhoudt. De tech nicus is de spil in het contact met de klant. Enkele dealers in Neder land passen deze aanpak, die in 2018 wereldwijd wordt ingevoerd, al met succes toe. Service: persoonlijk karakter. L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16