Barcelona trekt ook bij CAS aan kortste eind Zuidweg grijpt goud met Oranje onder 23 Vos jaagt vergeefs op herintreedster Nash 66 Als het gaat kriebelen haal ik mijn schaatsen weer onder het bed vandaan. 42 SPORT MARATHONSCHAATSEN Schaatsster Annemarie Pasveer is herstellende van een operatie. Pakt ze na haar hartproblemen de draad weer op? De FIFA ontdekte dat Barcelona de regels had overtreden bij interna tionale transfers van spelers onder de achttien jaar. Bij tien jeugdspe lers was de club in de periode tus sen 2009 en 2013 in de fout ge gaan. Behalve een transferverbod van twee periodes in januari en de zomer van 2015 legde de bond de Spaanse grootmacht een boete op van 450.000 Zwitserse franken (375.000 euro). De club ging meteen in beroep bij de FIFA tegen de straf, maar ver loor de zaak. Daarna stapte Barcelo na naar het CAS. Ook daar ving de club bot, maar nog altijd wil de veelvoudig Spaanse kampioen zich niet neerleggen bij de sanctie. In een gisteren uitgebrachte verkla ring zegt de club niet uit te sluiten dat het naar de Zwitserse recht bank stapt. „We beschouwen de straf als one venredig zwaar. Deze club is altijd een voorbeeld geweest in het oplei den en begeleiden van jonge spe lers. FC Barcelona heeft de droom van honderden jonge voetballers doen uitkomen. De club heeft wel licht een fout gemaakt, maar het gaat puur om een administratieve fout die in de hand is gewerkt door tegenstrijdige regelgeving door de FIFA en de Spaanse wet." Door de beroepsprocedure wer den de sancties in april opge schort. Hierdoor kon de club deze zomer alsnog Luis Suarez aantrek ken. De 2t-jarige Zuidweg zat bij het eindejaarstoernooi in het Top sportcentrum voor het eerst bij de selectie. Ze trof het dat er twee weken voor het evenement een plaats vrij kwam in het keurkorps van bondscoach Kees Vlietstra, want aanvankelijk zat ze er niet bij. Tijdens de poulewedstrijden tegen Tsjechië, Chinees Taipei, Duitsland en Engeland presteerde de Walcherse goed, waardoor ze in de finale een basisplaats kreeg en tot het einde mee mocht spe len. Nederland had eerder met 19-11 van de Aziaten gewonnen. Dit keer kreeg het team meer tegen stand, vooral van het vrouwen kwartet. Zuidweg had een taaie opponente en kreeg een handvol treffers tegen. Zelf scoorde ze tweemaal. Aan het toernooi deden de vijf sterkste landen van de wereld mee, op België na. Daarom gold de World Cup in Rotterdam als of ficieus WK. Het officiële WK is pas weer in 2016. ARNEMUIDEN - Annemarie Pasveer is na een tweede operatie aan haar hart bezig met haar herstel. De 21-jarige marathonschaatsster van het Cenned-team had last van har tritmestoornissen en lijkt daar nu na een vierenhalf uur durende in greep van verlost te zijn. Toch zou het zo maar eens kunnen dat haar op hol slaande hart indirect het einde betekent voor haar schaats- carrière. „Ik kan mezelf nu niet motiveren voor wedstrijden. En zoals ik er nu over denk, ga ik ook volgend jaar niet schaatsen." „Het begon allemaal op de race fiets in mei", vertelt Pasveer. Ze woont tegenwoordig in Gronin gen en is in de kerstvakantie een paar dagen in Arnemuiden bij haar ouders en zusje. Met een blij gemoed legt ze uit wat haar is overkomen. „Het was bij de Ron de van Nieuw-Vossemeer. Daar sloeg voor het eerst mijn hart op hol. Toen dat daarna nog een aan tal keer in ergere vorm gebeurde heb ik de huisarts gebeld. Daar kon ik dezelfde avond terecht en de volgende dag zat ik bij een spor tarts. Die heeft me doorverwezen naar de cardioloog." „Bij de cardioloog kreeg ik voor 24 uur zo'n kastje mee waarmee ze je hartslag registreren. Maar dan zal je net zien; als het moet, dan gebeurt er niks." Ook een tweede keer 24 uur met een kastje leverde niks op. „Toen ben ik op 25 sep tember geopereerd. Op de gok ei genlijk. Bij zo'n ingreep proberen ze de hartritmestoornissen op te wekken om zo de oorzaak te ach terhalen. Maar dat is toen niet ge lukt." Dat was een domper voor de jon ge schaatsster. Een moeilijke tijd volgde. „Toen mijn lies hersteld was van de katheters kreeg ik weer een kastje, maar nu voor vier weken. Toen was het snel raak. In tien dagen had ik al vijf opnames van boven de tweehonderdtwin tig slagen per minuut." Omdat de stoornissen alleen op traden tijdens het sporten werd Pasveer voor de keus gesteld. Of minder sporten, óf medicijnen óf de stoornis nog een keer proberen op te wekken. „Niks doen was geen optie. Want hoewel ik alleen met sporten last had, traden de stoornissen steeds eerder op. In vier maanden tijd was de hartslag waarbij het begon zo'n dertig a veertig slagen gezakt. En mijn he le leven medicijnen slikken zag ik ook niet zitten." Dus volgde 5 december een al- les-of-niets-poging: een tweede operatie. „Dat was wel spannend, ja. Ook al weet je wat er gaat ko men. Via de lies brengen ze dan drie buisjes in je ader. Daar door heen voeren ze dan de katheters om bij je hart te komen." Dit keer lukte het wel om de har tritmestoornis op te wekken. „]e moet het eigenlijk zien als een cir keltje waardoor een vals signaal schiet. Dat cirkeltje branden ze door, zodat je hart de valse impuls niet meer krijgt. Dat ging deze keer wel goed. Maar tijdens dat op wekken lig je wel te schudden op de operatietafel omdat je hartslag zo snel gaat." Eind goed, al goed, zou je dan den ken! Herstellen van de wond in de lies en op naar de ijsbaan om snel de draad weer op te pakken. „Ik Vos legde zich in het Kempische grensdorpje neer bij de feiten van de dag. „Katerina Nash is op dit moment gewoon wat sterker in dit soort omstandigheden. Ik heb meer snelheid, maar daar had ik vandaag weinig aan", aldus Vos. Ondertussen ontpopt de 37-jarige Tsjechische zich meer en meer als de grote uitdager van Vos voor het komende WK. Dat wordt op 3t januari gehouden in haar ge boorteland. „Ik zal niet ontken nen dat het een van de redenen is waarom ik weer met crossen ben begonnen", zegt Nash. De als Katerina Hanusova gebo ren oud-langlaufster woont al lan ge tijd in Amerika, waar ze trouw de met de skiër Marcus Nash. Een bronzen plak op het WK in 2on was haar beste prestatie tot dus verre in het veldrijden. Vorige winter liet ze het crossen aan haar voorbijgaan en gaf ze de voor keur aan het rijden van mountain bikewedstrijden. Vos zegt dat het nu zaak is om de komende weken aan kracht te winnen. „Daarnaast zal de aard van het parkoers een grote rol gaan spelen op het WK", weet ze. „Vandaag heb ik ieder geval geno ten, want het blijft leuk om op ie mand te jagen. Ook al kreeg ik haar vandaag niet te pakken." - vla gggiill^] i Ém iggÉ lausanne - De Spaanse topclub FC Barcelona mag de komende twee transferperiodes (tot januari 2016) geen spelers aantrekken. Dat heeft het internationaal sporttribunaal CAS in het Zwitserse Lausanne gis teren beslist. Het arbitragehof be vestigde daarmee de sanctie die be gin april al was opgelegd aan de Ca talaanse club door de wereldvoet balbond FIFA. Barcelona krijgt een trans ferverbod in januari en in de zomer van 2015 plus een boete van 375.000 euro. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Korfbalster Naomi Zuidweg uit Middelburg is gister middag in Rotterdam met het Ne derlands team onder 23 jaar offi cieus wereldkampioen geworden. Oranje was in de eindstrijd te sterk voor het team van Chinees Taipei: 22-18. Pasveer staat op door Willem Adriaansens Annemarie Pasveer door Ad Pertijs LOENHOUT - De modder besmeurde haar regenboogtrui van top tot teen. Alle inspanningen in de hel van Loen- hout waren voor Marianne Vos ech ter niet voldoende gebleken om Ka- terina Nash van de zege te houden. Toch kwam er een lach onder het moddermasker vandaan. „Blij ben ik niet, maar wel tevreden." t y 3- «Tv I Matthieu van der Poel zit in het wiel van Wout van Aert, de latere winnaar in de modder van Loenhout. Van der Poel zou als tweede eindigen, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93