Young Ones voelen zich ook thuis in de modder SPORT 43 kunnen trekken. Dat komt vooral door allerlei blessures. Daardoor heb ik niet één seizoen in zijn ge heel voluit kunnen gaan. Aller eerst raakte ik op mijn vijftiende overtraind. Twee jaar later kreeg ik buikpijnklachten en dacht men aan de ziekte van Crohn. Na een jaar verdwenen de klachten net zo snel als ze gekomen waren. Een oorzaak is nooit gevonden. Weer twee jaar later ben ik geopereerd aan mijn scheenbenen. Ik had het logesyndroom, dat komt er simpel weg op neer dat de scheenbeen spieren te groot worden voor het omliggende vlies. Dan snijden ze dat vlies door, waardoor je spieren meer ruimte krijgen. Weer twee jaar later, in 2013, viel ik tijdens de wielerronde van Nieuw-Vosse- meer en daar liep ik een zware hersenschudding op. In dat sei zoen raakte ik ook weer over traind. En nu, nu ik 21 ben, spelen die hartritmestoornissen op. On gelofelijk jammer. Door dat soort dingen wordt je motivatie steeds minder. Ik heb liever dat mijn hart nu goed is dan dat ik kan schaatsen." En zo zou het zomaar kunnen zijn dat Annemarie Pasveer haar laatste marathon al ruim een jaar geleden geschaatst heeft. Zelfs als de magische Elfstedentocht ter sprake komt, ziet ze nog geen re den om de draad weer op te pak ken. „Dan rij ik de toertocht wel. En een marathon? Misschien loop ik er ooit wel eentje." Maar iemand die zo lang op hoog niveau gesport heeft kan toch niet zomaar stoppen? „„Ik ga ook niet niks doen. Nu ben ik een beetje aan het hardlopen en ik ben ook lid bij de Noordelijke Wielerver eniging Groningen. Maar ik wacht nog even met een fietslicentie aan te vragen. Eerst maar eens afwach ten of de ritmestoornissen écht weg blijven. De tijd zal het leren. En wie weet begint het volgend jaar toch weer te kriebelen", aldus Pasveer. „Dan haal ik toch ge woon mijn schaatsen weer onder het bed vandaan." Modderiger dan de voor de bPost Trofee meetellende wedstrijd kan een cyclocross immers niet zijn. Terwijl de sneeuw rond het Vlaamse varkensdorp nog maagde lijk wit op weilanden lag, moest de wereldtop zich er een weg zien te banen door een lang lint van smurrie. „Ik hou van deze sport", twitterde de negentienjarige Ma- thieu van der Poel de wereld in na dat hij achter generatiegenoot Wout van Aert als tweede over de streep was gekomen. Dat hij een half uur na afloop nog altijd stond te rillen, was geen punt. „Want ik heb het helemaal niet koud." Veldrijders zijn special ones. Een uur door de zuigende modder stampen, lijkt de hel op aarde. „Voor mij juist niet", glundert Van der Poel. „Ik heb vandaag ge noten." Van een gevecht met de modder wilde hij niet weten. „Dat is nu eenmaal mijn stijl van rijden. Geloof maar dat ik dit leuk vind." Niet voor de eerste keer dit seizoen maakte de jongste zoon van oud-prof Adrie van der Poel gisteren samen met Wout van Ae rt de dienst uit in de koers. Ze vor men de Young Ones, die in rap tempo de gevestigde orde aan de kant zetten. „Chapeau hoe hard die twee rijden", zei nummer drie Tom Meeusen, die twee minuten moest toegeven op de winnaar. Aanvankelijk waren de twee van wege hun jeugdige explosiviteit al leen ongrijpbaar op snelle omlo pen. Voor het zware modderwerk kwamen ze nog te kort, zo meen den de ouderen geruststellend. De inhoud die je daarvoor nodig hebt, moest immers met de jaren komen. Die hoop is nu ook vervlogen. „Ik sta er ook van te kijken dat we nu ook in de modder al zo ver bij de rest vandaan kunnen rijden", zei Van der Poel met een tevreden lach op zijn gezicht. Dat hij de ze ge had moeten laten aan Van Aert mocht de pret niet drukken. „Door één foutje verloor ik het contact. Ik wist dat Wout sterk ge noeg is om daarna die voorsprong vast te houden." Als 'Ollander' moest hij jacht gaan maken op de nieuwe Vlaam se crossheld. In het verleden was je dan je leven niet zeker in Loen hout, waar het volk zich al vanaf 11.00 uur 's ochtend laaft aan de vele bierkranen. De Azencross is wat dat betreft het grote Vlaamse volksfeest tussen Kerst en Nieuw jaar. Enkele jaren geleden moest Sven Nys er nog een dronken fan tot de orde roepen omdat hij het smijten met bier beu was. „Ik heb er dit keer niks van gemerkt. Het publiek reageerde alleen maar po sitief op ons duel", zei Van der Poel. Op Nieuwjaarsdag slaat hij de vol gende vettige cross in Baal over. „Dat was zo gepland, maar na van daag had ik ook daar graag gere den", laat hij zijn jongenshart spreken. „Het zal nu een one-man-show worden van Wout." Met dat laatste stipt Van der Poel iets anders aan wat niet alleen de fans van de weg onbegrijpelijk vinden: straks op het WK rijden de twee beste crossers van de we reld tegen elkaar in het voorpro gramma. In de strijd om de jonge- rentitel. „Dat is inderdaad lastig uit te leggen", weet Van der Poel. Lastiger in ieder geval dan te ver tellen hoe mooi het crossen in de modder is. Van Barneveld grijpt kans tegen Lewis Raymond van Barneveld heeft als derde Nederlandse darter de kwartfinales be reikt van het WK in Londen. De Haagse routinier ver sloeg Adrian Lewis, ook een voormalig wereldkampioen, gisteravond in Alexandra Palace met 4-3 na een achter stand van 2-3 te hebben weg gewerkt 'Barney" kreeg in de beslissende zevende set zijn langverwachte kans op een belangrijke 'break' en pakte die. Van der Voort ook naar kwartfinale Vincent van der Voort heeft in navolging van titelverde diger Michael van Gerwen de kwartfinales bereikt van het WK darts (PDC) in Lon den. De Noord-Hollander versloeg de Engelsman Dean Winstanley gisteren met 4-2. Na drie missers op dubbel 20 vloog de vierde matchpijl tot zijn grote op luchting feilloos in de dub bel 10. Van der Voort krijgt in de kwartfinale te maken met de Engelse favoriet Phil Taylor of de Belg Kim Huy- brechts. Stefan Colijn wint Oliebollentoernooi Stefan Colijn heeft het tradi tionele Oliebollentoernooi van Schaakklub Souburg op zijn naam geschreven. De schaker van schaakvereni ging De Pion uit Roosendaal werd met zesenhalve punt de winnaar. Bram van den Berg werd tweede voor Maarten Rademakers die ge noegen moest nemen met een derde plaats. AC Milan verslaat Real in oefenduel AC Milan heeft gisteren in Dubai een oefenwedstrijd te gen Real Madrid met 4-2 ge wonnen. De huidige num mer zeven van de Italiaanse Serie A, die door een achtste plaats van vorig jaar geen Eu ropees voetbal speelt, stond bij rust met 2-1 voor tegen de winnaar van de laatste Champions League. Nigel de Jong speelde de eer ste helft mee bij Milan. Kersttoernooi prooi voor Caudron Frédéric Caudron heeft het traditionele driebanden kersttoernooi in Zundert ge wonnen. De Belgische biljar ter versloeg gisteren in de fi nale zijn landgenoot Eddy Leppens met 75-63. Caudron tikte in de eind strijd de vereiste carambo les, 25 meer dan in de regu liere partijen, in 36 beurten bijeen onder meer door een serie van veertien. Dat bete kende een moyenne van 2,083. heb nu een paar keer een rondje gelopen. Dat was wel weer lekker, want je wordt toch wel een beetje saai van tweeenhalve week niks doen. Maar wedstrijden rijd ik niet meer dit jaar. Ik heb momen teel even geen zin in wedstrijden. Ik kan er de motivatie niet voor opbrengen om weer een hele zo mer te gaan trainen voor het win terseizoen." Pasveer legt graag uit waardoor het gebrek aan motivatie komt. „Ik heb de goeie lijn uit de regio competitie eigenlijk nooit door WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 kruispunt in carrière door Ad Pertijs LOENHOUT - Veldrijden is niet zo populair bij de ridders en de fans van de weg. Het is te smerig en te koud voor de mannen van de glim mende wieltjes en witte stuurlint- jes. De Azencross, die gisteren door het Noord-Belgische grens- dorpje Loenhout trok, zal al hun vooroordelen wat dat betreft be vestigd hebben. LONDEN LONDEN OOST-SOUBURG DUBAI ZUNDERT Annemarie Pasveer in actie tijdens één van haar laatste schaatsmarathons. foto Neeke Wassenbergh-Smit/Timsimaging.nl Annemarie Pasveer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92