ZEELAND 33 AW BEHEER dig. Hij liet de gemeente alle aandelen kopen, in de veronderstelling daarmee eigenaar te worden en het koopcon tract te kunnen verbreken. Dat lag in gewikkelder. De rechtszaken liggen na positief tussenvonnis voor AW tijde lijk stil met de bedoeling er alsnog sa men uit te komen. „Twee jaar geleden dachten we dat het zover was. Wethou der Van Dooren en ik gaven elkaar een ferme handdruk en zelfs een kus, zo opgelucht waren we. Maar het was nog niet klaar. Pas nu durf ik te zeg gen dat we er zo goed als uit zijn. Bin nenkort hopen we dat samen met de gemeente bekend te maken." Het debacle heeft bijna vijftien jaar ge duurd en hoeveel geld het hem heeft gekost, durft Van Vel zen niet te zeggen. „Ieder zal op zijn manier zijn ver lies moeten nemen. Het is triest. Nor maal los je zoiets in twee middagen op. Waarom het hier niet lukt? Ener zijds omdat het zo'n groot project is: hoe beeldbepalender, hoe meer men sen hun stempel willen drukken. An derzijds zijn gemeenten zo anders dan vroeger. Ze zijn zich meer gaan profile ren als projectontwikkelaars. Daar ko men ze nu wel van terug, maar de schade is er niet minder om. Alleen komt het bij ons uit onze eigen zak, en bij hun niet." Na Britannia kwam nog Bestevaer, het eerste bouwblok van het noodlijdende Scheldekwartier in Vlissingen, waar de grote landelijke projectontwikke laar AM het risico van de bouwstart niet meer aandurfde. AW nam de wo ningen over en het project was gered. Pas nu, dankzij de truc van woningin- ruil, worden woningen verkocht. Mondjesmaat. Het zou misschien vlotter gaan als er een jachthaven voor de deur lag. De drijvers liggen klaar, maar ze mogen van de gemeente niet het water in. Al twee jaar niet, met alle eroderende ge volgen van dien. „Terwijl de gemeente ons zélf gevraagd heeft die jachthaven aan te leggen", zegt Van Velzen. „Maar dan weer een bommenonderzoek, dan weer overleg met Damen, dan weer an dere voorwaarden. Ik heb al een paar keer gezegd: zég nou gewoon wat er is. Ik kom er maar niet achter." Toch blijft Van Velzen moed houden. „Je moet wel. Er is geen weg terug. Ik wil mensen in de ogen blijven kijken. Een afspraak is een afspraak, en daar houd ik mij aan. Bovendien: wij wo nen hier ook en zullen daarom altijd betrokken blijven. Dat is het lot van een lokale ontwikkelaar. Maar dat is ook het mooie. We lopen onze eigen panden voorbij, doen inkopen bij onze eigen huurders." 'We', want AW is niet alleen Arnold van Velzen. Het is ook zijn vrouw Ire ne die vroeger de woningen verhuur de en ze nu inricht, en hun dochter Monique en hun schoonzoon Jorgen Geurts die hun carrières bij Robeco staakten om in het bedrijf van haar va der te gaan werken. Het is de bedoe ling dat zij aan het roer komen staan van AW, en dat Arnold van Velzen steeds meer stappen terug neemt. Al zal het hem niet meevallen zijn werk los te laten, vertelt Monique. „Mijn vader geeft zijn beste relaties zelfs nog elk jaar een zelfgemaakte en met de hand geknoopte rollade." WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 AW staat voor Arnold van Velzen. Arnold van Velzen (1946, tiende in een gezin van twaalf kinderen) begon op zijn vijftiende als zelf standig slager, eerst in Haarlem en later in Serooskerke. In 1969 stapte hij in vastgoed. AW beheer heeft projecten en panden door heel Zeeland en ook daarbuiten. De bekendste projec ten zijn het Scheldekwartier, Weu- melinghe, Hotel Britannia en de ap partementen aan de kreek in Westkapelle. Arnold van Velzen wordt in de toe komst opgevolgd door dochter Monique en schoonzoon Jorgen. Arnold van Velzen (links) met zijn dochter Monique en schoonzoon Jorgen Geurts voor een van de bekendste projecten van AW Beheer, in het Vlissingse Scheldekwartier. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89