17*722000 Ramp met veerboot op Middellandse Zee begint 4 IN HET NIEUWS HOTEL CALIFORNIA Hotel California, de nummer 1 van de Top 2000, staat vol metaforen over drugs, verdriet en decadentie. sekte van Anton Szandor Lavey. Don Henley, oorspronkelijk uit een Texaans gezin waar 'elke cent moest worden omgedraaid', ontkent dat alles. De inrichting die hij bezingt, is die van de rijk dom. Rond 1976 mocht hij zich plots een muziekmiljonair noe men. „Maar wel eentje die nog al tijd worstelde met zijn artistieke identiteit. Puristen vonden onze country te soft en te commer cieel en ondertussen beleefde ik ook de donkere kant van succes." Die elementen verwerkte hij in de door een hele generatie mee gezongen tekst van de song die vol zit met metaforen. „We wa ren gevangen door het succes en alles wat daarmee gepaard gaat. We zaten vast in ons eigen suc ceshotel dat ik Hotel California noemde. Drugsgebruik, alcoholis me en liefdesbreuken hoorden daar allemaal bij. In die jaren had Los Angeles het hoogste scheidingspercentage van Ameri ka." Cocaïne had op grootschalige wijze zijn intrede in de muziek wereld gedaan en de heren van de Eagles bleken al snel groot gebruikers te zijn. Frey: „We kon den niet meer terug en daarom besloten we van Hotel California een themaplaat te maken. De song New Kid In Town gaat over onze eerste jaren in Los Angeles. Life In The Fast Lane over de eer ste jaren van het succes en trouwde er met Patti Hansen. Tegenover het hotel is een bar die Tequila Sunrise heet, ook een stevige indicatie voor fans van de Eagles. De band heeft im mers een nummer met die naam. Het was gitarist Don Felder die het instrumentale raamwerk van het wereldberoemde nummer neerzette. Medegitarist Glenn Frey bedacht het concept voor het lied. Frey: „De melodie van Felder had iets dromerigs en voor ons was Californië in dertijd het beloofde land." Met dat idee ging drummer Don Henley, de beste tekstschrijver van de groep, vervolgens aan het werk. Meest beladen zin in het lied is you can check out anytime you like but you can never leave. Volgens sommigen zou dat verwijzen naar een inrichting, het Camarillo State Mental Hospital in Ventura. Andere 'Eagles- ologen' horen een verwijzing naar een besloten satanistische hoerenkast, nabij Santa Barbara, wordt bezongen. Ook is er een Hotel California aan de Baja Cali fornia in het Mexicaanse kust stadje Todos Santos dat de fictie wel erg dicht benadert. Vanwege de woestijnweg erheen (in de tekst: a dark desert highwayen de klok (I heard the mission bell die wordt geluid in een nabij ge legen kloostertje. De suggestie in popgeschiedenis te kunnen logeren, brengt jaarlijks honder den toeristen naar Mexico. Het in de songtekst verborgen drugs gebruik en alcoholisme valt ook wel te plaatsen. Bovendien ver bleven de heren Crosby, Stills en Nash ooit in Todos Santos en grootgebruiker Keith Richards zijn 'hotel California's' in Parijs, Londen en San Francisco. En zelfs eentje in Rotterdam aan de Nieuwe Binnenweg; 35 euro voor twintig minuten, 'inclusief dame'meldt de website. Spiegels aan het plafond en roze champagne in een ijsemmer? Hét hotel dat in Hotel California zo nostalgisch wordt bezongen door de Eagles, en de trotse nieu we nummer 1 in de Top 2000 is, bestaat helaas niet. Toch zijn er talrijke theorieën over welk hotel het nummer zou gaan. Sommigen zeggen dat een rome - De nasleep van de ramp met de Italiaanse veerboot voor de Albanese kust begint trekken te krijgen van een slechte soap. Gis teravond, 65 uur na het uitbreken van de brand, was het nog steeds niet duidelijk hoeveel personen zich aan boord bevonden ten tijde van de brand. En hoeveel dodelijke slachtoffers er te betreuren zijn. De meeste van de geredde opva renden waren bovendien nog steeds op zee. Voor olie op het vuur zorgde giste ren de procureur van Bari, Giusep pe Volpe, die het onderzoek leidt naar de toedracht van de brand die de Norway Atlantic vrijwel di rect stuurloos maakte en onder de passagiers voor blinde paniek zorgde. „Als we alle cijfers naast elkaar leggen, moeten we concluderen dat er 499 personen aan boord wa ren en dat van 179 van hen elk spoor ontbreekt", aldus Volpe. Daarbij zijn niet meegerekend veel illegale, niet geregistreerde vluchtelingen, waarvan volgens de magistraat 'genoeg bewijs is dat ze zich in het ruim van het schip ophielden'. Daar waar de brand uitbrak. De Italiaanse autoriteiten zeggen dat elf personen zijn omgekomen en er 427 zijn gered. De Griekse passagierslijst telde 478 personen, maar er blijken, buiten de illega len, mensen gered te zijn die niet op die lijst stonden. Volpe zei 'te hopen' dat de 179 personen van wie hij de vermissing meldt door koopvaardijschepen zijn opgepikt en naar Griekenland zijn ver voerd. Het is duidelijk dat van de in eer ste instantie veel bezongen sa menwerking tussen Italië, Griekenland en Albanië, geen sprake is. De Grieken verwijten de Italianen dat ze zondag hun Er is niets over van de in eer ste instantie veel bezongen samenwerking tussen Italië, Griekenland en Albanië aanbod om meteen uit te varen en te vliegen, hebben geweigerd, en dat daardoor kostbare tijd ver loren is gegaan. Juist in die eerste uren, in de duisternis, zouden mensen in de kolkende zee zijn verdwenen. Drie Italiaanse vracht wagenchauffeurs, zo werd giste ren bekend, zijn verdronken na dat ze als een van de eersten met een reddingsloep het schip had den verlaten. Albanië is ook niet erg gelukkig De meeste passagiers van de in de brand gevlogen veerboot zijn nog steeds op zee 'Je kan 't afzetten maar 't gaat door Jean-Paul Heck en Bob van Huët LOS ANGELES/ROTTERDAM - Fr Een overlevende ziet in Grieken land haar man weer. foto Corbis/HH door onze correspondent Eelco van der Linden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7