TO©S PZC Op straat beroofd van tienduizenden euro's 66 Soms moet ik loterijwinnaars echt aanzetten tot leuke dingen doen FZC 2 IN HET NIEUWS HOOFDPRIJS COLOFON Hij gaat weer vallen, maar waai? Winnaarbegeleider van de Nationale Postcode Loterij Bea Post staat klaar. Maak iemand abonnee! Nationaal Militair Museum Vol' paul kusters toosenhenk.nl O MEESTEM VIEREN JAARWISSELING MET VRIENDEN ALS ZE VAMAVOMb ONLINE ZIJN. T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111-45 4650 T: 088-0139995 Ze heeft al 25 jaar geen rustige nieuwjaarsdag gehad. Voor Bea Post, winnaarbegeleider bij de Nationale Postcode Loterij, is 1 januari juist de drukste dag van het jaar met de trekking van de PostcodeKanjer; dit jaar met 49,7 miljoen de hoogste ooit. Vorig jaar zagen kijkers hoe deel nemers in Vrouwenpolder een dikke 42 miljoen mochten verde len. Negen inwoners werden op slag miljonair. Dit jaar, met ook nog de Oude- jaarstrekking van de Staatsloterij op het menu (30 miljoen euro), heeft ons land er op 1 januari gega randeerd weer een aantal kers verse rijken bij. Bea Post weet als geen ander hoe overdonderend het winnen van een enorme zwik geld kan zijn. „Je wordt zó overvallen! Het ene moment vier je rustig Oud en Nieuw en nog geen 24 uur later staan wij voor de deur om je te vertellen dat je giga-rijk bent." Post kwam in 1990 met een heel andere taak terecht bij de Natio nale Postcode Loterij. Ze moest de automatisering in goede banen leiden. Maar meteen na de eerste tv-prijs- uitreiking, toen nog met Henny Huisman, had ze in de gaten dat de kersverse winnaars wel wat hulp konden gebruiken. „Toen we weggingen, gaf ik de winnares mijn kaartje en zei dat ze altijd mocht bellen als er wat was." Sindsdien heeft ze een dagtaak gekregen aan het begeleiden van de kersverse rijken. Zij of de fiscalist van de loterij dringen zich nooit op, maar als winnaars behoefte hebben aan wat steun, is ze er als luisterend oor. En de behoefte is groot, al zijn er ook genoeg mensen die ze alleen ziet op de door haar georganiseerde, jaarlijkse 'lotgenotendag'. „Opeens rijk worden, heeft een keerzijde", zo zegt Post. „Veel geld hebben, moet echt wennen. Het zijn luxeproblemen, maar die moet je óók oplossen. De meeste winnaars willen bijvoorbeeld graag blijven wie ze zijn, maar de omgeving ziet ze opeens heel anders. Sommige winnaars durven zich bij wijze van spreken niet meer in de Aldi of Lidl te ver tonen omdat 'men' dan mis schien denkt dat ze zo zuinig zijn. Ik vertel ze altijd: geniet en stel geen dingen uit. Als je droomt van die reis naar New York, ga er heen!" Het cliché 'als je wint heb je vrienden' klopt ook als een bus. „Nieuwbakken miljonairs vragen zich vaak af: wie zijn nou écht mijn vrienden. Ik zeg altijd: de mensen die je vrienden al waren. Wees voorzichtig met nieuwe vrienden of met oude vrienden die opeens weer op de proppen komen." Gouden regels voor mensen die een klap geld winnen, zijn er eigenlijk niet, zegt ze. „Iedereen zit in een andere situatie. Vroeger was het eerste advies: neem een lijfrentepolis, dan heb je de rest van je leven elke maand een gegarandeerd inkomen. Maar dat is nu allemaal weer anders. Betaal je huis af, dat is wel een belang rijke raad. En: maak een testa ment! We hebben niet het eeuwi ge leven." De meeste prijswinnaars ont poppen zich trouwens niet met een tot big spenders. „Vaak hoor je mensen zeggen: 'als ik de loterij win, koop ik meteen een Por sche'. Nou, vergeet het maar. Met onze Hollandse volksaard blijven we voorzichtig. Soms moet ik mensen echt aanzetten tot leuke dingen doen. Vaker op vakantie gaan gebeurt wel. En een nieuwe auto, die komt er ook. Op de lot genotendag staat ons parkeer terrein er vol mee. Geen Porsches hoor, maar wel de net wat grotere bakken." TILBURG - Een bejaard echtpaar is maandagmiddag in Tilburg van 'enkele tienduizenden euro's' be roofd die het stel kort daarvoor had opgenomen bij een bank. Het echtpaar (82 en 83 jaar) liep tus sen 17.00 en 17.15 uur met een boodschappentas op wieltjes van uit winkelcentrum Heyhoef naar huis door het Reeshofpark, toen twee mannen uit de bosjes spron gen en de tas opeisten. Ze gingen er in een verderop klaarstaande auto vandoor. In de trolley zat naast de bood schappen een groot geldbedrag. De drie banken in het winkelcen trum zeggen van niets te weten, maar volgens een medewerkster van de ABN Amro is het ook mo gelijk om zo'n groot bedrag te pin nen en hoeven de slachtoffers dus niet per se binnen in een bank kantoor te zijn geweest. De poli tie sluit niet uit dat de daders heb ben geweten of gezien dat het paar het geld opnam en vermoedt dat ze hen hebben opgewacht in het park. In het tumult tijdens de overval kwamen de twee bejaarde slacht offers ten val. De vrouw liep daar bij een verwonding op aan haar knie. De man ging de overvallers nog achterna, maar tevergeefs. Ze zijn nog steeds voortvluchtig. SOEST - Het nieuwe Nationaal Militair Museum (NMM) in Soes- terberg heeft gistermiddag het maximale aantal bezoekers be reikt. Rond 13.30 uur liet de direc tie weten dat er die dag pas nieu we bezoekers zouden worden toe gelaten op het museumterrein als anderen vertrekken. Voor de hek ken van de voormalige vliegbasis stond een lange file. Het NMM ging op 11 december officieel open en is sindsdien een succes. Maandag verwelkomde het mu seum al de vijftigduizendste be zoeker. Het NMM is de opvolger van het Legermuseum in Delft en het Militair Luchtvaart Museum in Soesterberg. Het museum kan vierduizend bezoekers tegelijk herbergen. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl 'Opeens rijk zij n, is wennen door Monique Brandt Bea Post. foto Roy Beusker Bea Post, winnaarbegeleider www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee *Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79