Testament jihadist uit Maastricht op YouTlibe Spanje Portugal Korting op alle reizen! IN HET NIEUWS 3 DE STAATSLOTERIJ Een woordvoerder van de Natio naal Coördinator Terrorismebe strijding en Veiligheid (NCTV) zegt het fdmpje te kennen. „Het toont de verdwazing van hoe jon ge lieden worden misleid om zich zelf en onschuldigen de dood in te jagen", aldus de woordvoerder van de NCTV gisteravond. De terrorist, Abu Abdullah Al Hol- landi genaamd, roept ook ande ren op een daad te plegen. In een naschrift aan het eind van het filmpje staat dat door een bont vest 'de vijand uit elkaar spatte. En het dodental was met de wil van Allah meer dan twintig agen ten'. Ook vielen er tientallen ge wonden. Gisteren werd ook bekend dat een Saudische geestelijke, Abdul lah al-Muhaysini, een oproep heeft gedaan aan Nederlandse moslims om naar Syrië te gaan voor de jihad. Dat meldde SITE In telligence Group. Volgens die doorgaans betrouwbare online-ji- hadmonitor heeft een Nederland se strijder bij de terreurgroep al-Nusra een video op internet ge plaatst met de oproep. Muhaysini, een bekende jihad-ide- oloog, dringt er bij de Nederlan ders op aan zich aan te sluiten bij al-Nusra of een van de gelieerde roepen. Hij spreekt in de video boodschap onder meer van de 'smerige democratie' waar de jiha- disten in Syrië ver van zijn verwij derd. De boodschap is geplaatst door 'Abu Mohammed', die op Twitter actief is onder de naam Muhajiri Shaam. Filmpje toont de verdwazing van hoe jonge lieden worden misleid Rondreizen Kortingsdagen Ga naar Kras.nl/rondreizen of bel0900-9697iscpm WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 De eerste trekking van de Genera- liteitsloterij, de voorloper van de Staatsloterij, vond plaats op 4 april 1726 in de Ridderzaal in Den Haag. De hoofdprijs was toen 30.000 gulden. Er waren 120.000 loten verkocht. In 1848 werd de naam veranderd in Nederlandse Staatsloterij. De loterij viel toen rechtstreeks onder de verantwoordelijkheid van de minister van Financiën. De Staatsloterij is de grootste lote rij van Nederland. Sinds 1992 is meer dan 7 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd. De record jackpot van 38,4 mil joen euro viel vorig jaar in Utrecht. De hoofdprijs uit de Oudejaarstrekking viel in Fries land. Het totale prijzengeld vorig jaar (inclusief kansspelbelasting) bedroeg 530,1 miljoen euro. Bron: De Staatsloterij De grote winnaars van de Postco deloterij worden bekendgemaakt. De gelukkigen veranderen zelden direct hun leven, foto Roy Beusker DEN haag - Van de Maastrichtse ji hadist die eerder dit jaar een zelf moordaanslag pleegde bij het hoofdbureau van politie in Bagdad is een videotestament op YouTube verschenen. De jongen spreekt in het vijf minuten durende filmpje zowel Arabisch als Nederlands, met een Limburgs accent. Woordvoerder NCTV Prachtige rondreizen inclusief vliegreis, hotels, diverse maaltijden, Nederlandse reisleiding en schitterende excursies! Noord-Portugal Spaans Galicië Met o.a. Porto, de Cabo Finisterre, de Spaanse 'fjordenkust' en Santiago de Compostela. Klantbeoordeling 7,7 'Verrassendenatuur' Zie: Kras.nl/38641 Spanje Portugal Compleet Met o.a. Madrid, Salamanca, Coimbra, Porto en Lissabon. Vlucht met KLM. Exclusief bij Kras. Klantbeoordeling 7,9 'Aan te bevelen' Zie: Kras.nl/38310 Historisch Spanje Met o.a. Madrid, Segovia, Salamanca, ongerept Extremadura, Sevilla, Córdoba en Toledo. Klantbeoordeling 8,1 'In één woord: super!' Zie: Kras.nl/35617 Baskenland 'La Rioja' i Met o.a. San Sebastian, Pamplona, Burgos, Bilbao en Flaro. Inclusief een Rioja wijnproeverij. Klantbeoordeling 7,5 "Prachtig stukje Spanje' Zie: Kras.nl/38773 10 dagen v.a. 10 dagen v.a. 12 dagen v.a. 8 dagen v.a. Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Tot 100 korting p.p, kras.nl/kortingsdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78