Belgen weer present op Wallenloop Een overwinning is niet altijd genoeg vakmansc Vogelwaarde verrast 44 SPORT Emily Wiskerke haalde met de ko lossale vosruin Aristocraat in het Hippisch Sportcentrum De Kroo alles uit de kast. Maar het mocht niet baten. De amazone uit Kapel- Ie stuurde de Tango-zoon met de score van 64,00 procent naar de overwinning. Het was onvoldoen de voor de benodigde bonuspun- ten voor deelname aan de provin ciale titelstrijd. Een tweede plaats en een score van 62,28 procent was voor Vin cent Bol (Nieuw- en Sint Joos land) en de vosruin De Kroo's Vip net voldoende voor het felbe geerde startbewijs. Ook Valesca Lefeber wist op de valreep met de merrie Classic Black nog een startbewijs te be machtigen. De amazone uit Kou- dekerke stuurde in Z2 de met veel power door de baan gaande Pain ted Black-dochter naar de tweede (62,64 procent) plaats. Jessica Nijp jes (Sint Laurens), met de merrie Allatrichta reeds in het bezit van een ticket voor het ZK, eiste de overwinning (64,4iprocent) op. Jessica Nijpjes' tweelingzus Chan tal maakte in Zi in het zadel van de ruin Digo haar favorietenrol volledig waar. Zij stuurde de veel ras en techniek tonende zesjarige Johnson-zoon met 67,64 procent naar de zege. De atleten van Lebbeke luisterden vorige maand de Den Inkelcross op en hadden het zo naar hun zin dat ze aankondigden ook naar de Wallenloop te zullen komen. AV Duffel, een soort van zustervereni- Rohan de Geus naar Apollo'69 Rohan de Geus wordt met ingang van volgend voetbal seizoen trainer van Apol lo'69. De oefenmeester uit Goes is met de zaterdag-vier deklasser uit 's-Gravenpol- der een verbintenis van een jaar overeengekomen De Geus (29) deed de afgelo pen jaren ervaring op bij Le- wedorpse Boys, waar hij aan het eind van dit seizoen vier jaar werkzaam is. Lewedorpse Boys staat mo menteel op een zevende plaats in de vierde klasse. ging van het organiserende AV'56, reist voor de Wallenloop al jaren met een dubbeldeksbus af naar Goes. Van de 76 stoelen zul len er dit keer maar veertig bezet worden door atleten. Dat komt omdat er zaterdag in Gent ook provinciale indoorkam pioenschappen worden gehou den. Volgens trainer André Boonen zullen bij de senioren twee po diumkandidaten aan de start ver schijnen, Manu Loverie en Maar ten de Nijs. Loverie lijkt de sterk ste van de twee. Op tweede kerstdag verbeterde hij nog het Belgisch indoorrecord Hele marathon bij Trail by the Sea Trail by the Sea wordt ko mend jaar gehouden op za terdag 21 februari. Op die dag kan er op de Kop van Schouwen een hele of een halve marathon gelopen worden. De organisatie heeft beslo ten om de korte en de lange versie vanaf volgend jaar op één dag af te werken. De kor te trailversie in september komt daarmee te vervallen. Inschrijven kan nog op www.sportpromotionzee- land. op de Engelse mijl bij de mannen 40+. Hij zette het op 4.28.16. Ter vergelijking: het Zeeuws record bij de senioren staat op 4.18, in 1995 gelopen door de toen begin- twintiger Sébastièn Schletterer. Welke Zeeuwen de Belgen concur rentie gaan bieden, is nog niet he lemaal bekend. Erwin Harmes heeft zich al ingeschreven. Bij de vrouwen staan Leonie Ton en Pao- la van Gilst op de deelnemerslijst. De Wallenloop, met start en fi nish op de hoek van de Oostsin gel en de Voorstad, begint om 13.00 uur met jeugdwedstrijden. De senioren gaan om 14.25 uur van start. Kees Rijk is de sterkste dammer Kees Rijk is winnaar gewor den van het Kerstsneldam- toernooi in Zierikzee. Hij bleef na acht ronden Wim Koppejan uit 's-Gravenpol- der een punt voor. Jos de Wild uit Zierikzee eindigde op de derde plaats. Aan het door damvereni ging Goes-Zierikzee georga niseerde toernooi deden 28 dammers mee van verschil lende Zeeuwse clubs. De krachtsverschillen waren niet erg groot, de beslissing viel pas in de laatste ronde. wwv\ nschap.nl TERNEUZEN - In Terneuzen werd gisteravond de tweede voorronde van het Indoorsoccertoernooi gespeeld. In poule vier groeide Vogelwaarde uit tot de verrassing van de avond. De zondag-vierdeklasser werd groeps winnaar met elf punten. Evenveel als RIA W., dat een slechter doelsaldo had. Derde werd RCS, dat in de allerlaatste wedstrijd IJzendijke met 8-1 de zaal uit veegde. SDO'63 en IJzendijke zijn de afvallers. Philippine gaat als vierde ploeg mee naar de finaledag op zaterdag 3 januari. Dan wordt er in de Vliegende Vaart in vier poules gespeeld om de titel. De poule-in deling is als volgt: Poule A: Terneuzen, Zaamslag, Breskens en Philippine; Poule B: HW, Biervliet, RCS en Aardenburg; Poule C: Walcheren, Ria W., Hontenisse en Corn Boys; Poule D: Vogelwaarde, Terneuzense Boys, Sluis kil en Hoek. Op de foto een aanval van Ruben van der Meulen van Philippine (rechts), die wordt verdedigd door Nicky van Merrienboer en keeper Sebastian Wielemaker van RCS. Links Robby van Iwaarden, die gisteren met vijf goals topscorer werd. foto Camile Schelstraete door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Voor veel Z-dressuurcombinaties was het gisteren op de Oudejaarswed- strijd in Nieuw- en Sint Joosland de laatste kans om zich te plaatsen voor de finale van het Zeeuws kam pioenschap. Een overwinning al leen bleek daarvoor niet altijd vol doende. UITSLAGEN Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur Stichting Hippische Sport Zeeland. Paarden ZZ-Licht: 1. Emily Wiskerke, Aristocraat (Z-Bev.) 224; 2. Vincent Bol, De Kroo's Vip (Walcheren) 218; 3. Jessica Nijpjes, Balorig Z (Sé-Ros) 215. Z2: 1. Jessica Nijpjes, Alatrichta, 219; 2. Valesca Le feber, Clasic Black (Scheldestad) 213; 3. Zoe de Booij, Ziezo (Oranjeruiters) 200. Z1: 1. Chantal Nijpjes, Digo (Sé-Ros) 230; 2. Lisanne Zoutendijk, Kostendrukkers Davina (Argonaut) 229; 3. Vincent Bol, De Kroo's Baltimore, 224. M1: 1. Lisette den Dekker, Exellent (Honter.) 187; 2. Vera Boone, Zilverman (Sé-Ros) 187; 3. Margo Wondergem, Cerruti (Weelr.) 186. Pony's Z1 cat. DE: 1. Merel van der Sluys, TC Lagos (Oud Beijerland) 237. M2 cat. CDE: 1. Sara Langerak, Fabiola (Kleppertjes) 178. L2 cat. B: 1. Tessa Kole, Fioortje (Weelr.) 187. L1/L2 cat. CDE: 1. Manon Dingemanse, Brum- merhoeve's Feronia (Scheldestad) 190 Tweede proef. Paarden ZZ-Licht: 1. Vincent Bol, De Kropo's Vip, 228; 2. Jessica Nijpjes, Ba lorig Z, 220; 3. Emily Wiskerke, Aristocraat, 219. Z2: 1. Valesca Lefeber, Classic Black, 213; 2. Jessica Nijpjes, Alatrichta, 210; 3. Zoe de Booij, Ziezo, 208. Z1: 1. Annika Roodhart, Be- gijnhoeve's Wondergirl (Weelr.) 230; 2. Chan tal Nijpjes, Digo, 226; 3. Vincent Bol, De Kroo's Baltimore, 222. M1: 1. Rowena Holslag, Cappon Supreme (Walcheren) 199; 2. Evelien Schouten, Don Dilano (Paardebloem) 189; 3. Lisette den Dekker, Excellent, 188. door Koen de Vries goes - De 54e editie van de Goese Wallenloop krijgt zaterdag weer een flinke hoeveelheid Belgen over de vloer. De bijdrage van hofleve rancier AV Duffel zal dit keer min der zijn dan gebruikelijk, maar atle- tiekclub Lebbeke zorgt er waar schijnlijk voor dat het aantal zuider buren toch op niveau blijft. 'S-GRAVENPOLDER RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75