iDeStem woensdag 31 december 2014 tot en met woensdag 7 januari 2015 Even wennen bij Proef Zeeland op Neeltje Jans PAGINA 38 EN 39 Aus Greidanus neemt afscheid van De Appel PAGINA 38 Maud Mulder de titelrol in 'Sneeuwwitje de musical', die vrijdag te zien is in het Ledel- theater in Oostburg. De Idol-deelneemster van tien jaar terug voelt zich tegenwoordig goed huis in sprookjes. Het komt eruit zonder blikken of blozen. „Ik heb het gevoel dat ik een sprookje leef. Ik ken mijn lieve vriend al zes jaar, we hebben een dochter tje van twee. We wonen in een te gek huis aan het Vondelpark. En ik doe wat ik leuk vind", zegt Maud Mulder. Haar zonnige glimlach wijkt niet van haar gezicht. „Ik verdien mijn geld met mijn hobby; ik heb niet het gevoel dat het werk is." Tien jaar na haar tweede plaats in de tv-talentenjacht Idols heeft Mulder haar draai gevonden. Niet in de top 40, maar in het theater. Als Sneeuwwitje heeft ze het gevoel dat al les klopt. De hectiek van de eerste jaren na Idols is weggeëbd. Tot volle tevredenheid van de bijna 33-jarige Mulder. „Ik heb er profijt van gehad, maar het was een wilde tijd. Zelfs als ik in mijn joggingpak bij de slager stond, wilden mensen met mij pra ten. Privé sta ik niet graag in het middel punt van de belangstelling. Op het podium is dat anders; daar kies ik er juist bewust voor." Sinds zes jaar vertoeft ze veel in de Neder landse theaters. „Ik heb veel in mijn eentje door het land getoerd. Dat is eenzaam. Dan voel je alle stress van op het podium staan. Na afloop geeft het echter een voldaan ge voel. Nu ben ik onderdeel van een team; dat vind ik zo veel prettiger." Sprookjes zijn haar 'core-business'. Mulder was onder meer te zien in de familiemusi cals Roodkapje en Doornroosje. „Ik zag het theater aanvankelijk als een leuk uitstapje. Al vond ik het acteren tijdens het schoolto- neel vroeger altijd doodeng. Vooral tijdens de eerste musical leerde ik veel van de col lega's; ze waren streng en zetten me soms op mijn plek." Ze zal, denkt ze, nooit een groot actrice worden die Shakespeare of Molière naar haar hand zet. „Maar ik word steeds beter", benadrukt Mulder meteen. „Zingen voelt voor mij meer iets van mij zelf, maar ik weet inmiddels dat ik wél een rol kan neerzetten. In Sneeuwwitje impro viseren we veel. Dat is spannend, want we zoeken steeds de grenzen op van wat kan." Het fantasie-element in sprookjes spreekt haar aan, maar vooral ook de moraal die er in schuilt. „Sprookjes kennen vaak een gru welijke afloop voor de slechteriken. Kijk naar Hans en Grietje: de heks eindigt in de oven. Dat zegt iets over het leven zelf: het is niet alleen maar rozengeur en mane schijn. Dus moet je het kinderen niet mooier voorspiegelen dan het is." Mulder houdt van straf voor de slechterik. „Maar die straf moet afhangen van de mis daad die is gepleegd", vindt ze. „Er is best iets voor te zeggen om bijvoorbeeld de wolf die Roodkapje opeet, te straffen. Maar die wolf is een dier dat honger heeft en op zoek gaat naar eten. Op zich doet die wolf niets verkeerds. Goed en kwaad zijn niet al tijd zo strikt te scheiden." Hoe zit dat met de jaloezie van de stiefmoe der in Sneeuwwitje? „Jaloezie is een lelijk trekje dat bij mensen naar boven kan ko men. Dat moet je accepteren. Maar ga je je er negatief naar gedragen, dan is dat een vrije keus. Op dat moment kun je ingrij pen en andere keuzes maken." Ze komt het in haar vak vaak tegen, die ja loezie. „Mensen vinden al snel dat ze zelf veel beter zijn dan die ander. Dus voelen ze zich onrecht aangedaan. Dat wordt ech ter nooit uitgesproken; het zoemt altijd op de achtergrond. Veel mensen denken dat ze goed kunnen zingen. Maar als je in de popwereld aan de slag wilt, gaat het niet al leen om een fantastische stem. Er komt veel meer bij kijken." UitGids door Martin Hermans Scène uit de musical 'Sneeuwwitje' met Maud Mulder in de titelrol, foto Levin den Boer Jaloezie is lelijk trekje Vrijdag 2 januari, Ledeltheater, Oostburg, 13.30 uur; aansluitend Meet Greet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72