Brokstukken, lichamen en koffers in zee gevonden slechte soap te worden Belafr koets 119-, Zwaar weer op komst in rampgebied IN HET NIEUWS 5 r moet weer cel in 0331506 HOTELDEAL. NL/ WUNDERLAND Wasted Time over de uren die je verbrast in kroegen en studio's. Het past allemaal in het con cept van Hotel California." Het album kraakte eind 1976 al le verkooprecords en voor de ti telsong kreeg de band een Grammy in de categorie beste nummer van het jaar. Maar de verhoudingen in de band wer den er niet beter op. Eerst stapte Randy Meisner in de herfst van 1977 tijdens de Hotel California-tour abrupt op nadat interne spanningen waren uitgelopen op een ordi nair backstage vuistgevecht met Frey. Die was op zijn beurt niet blij met de machtsovername van zijn vriend Henley. Op de de buutplaat van de Eagles uit 1972 was de drummer slechts co-writer van één song Witchy Woman). Maar voor Hotel Cali fornia kwam Henley met het merendeel van de nummers aanzetten en verzorgde hij de vocalen voor vijf van de acht ge zongen tracks. Frey had het daar maar moeilijk mee. Tussen Henley en Walsh klikte het al helemaal niet. Henley: „Eigenlijk was ik totaal niet bezig met Joe Walsh tijdens de tournees van de Eagles. Ik had zo mijn eigen problemen. Joe deed de verschrikkelijkste din gen in die tijd. Hele hotel kamers heeft hij met ketting zagen aan stukken gezaagd en wij moesten er achteraf tel kens duizenden dollars voor be talen. Dat is natuurlijk vrij stompzinnig." Na het matige laatste studio album The Long Run stopte de band er in de zomer van 1980 mee. Maar op 8 november 1994 kwam de Eagles weer bij elkaar voor een reünieshow in Los Angeles. Dit legendarische optreden werd uiteraard geo pend met Hotel California. „Dat leverde geen enkele discussie op." Er is geen enkel ander nummer dat de groep zo identi ficeert. JAKARTA - Indonesische meteoro logen zeggen dat de berging een race tegen de klok wordt aange zien er vanaf vrijdag slecht weer wordt verwacht in het gebied. Er is storm en zware regenval voor speld. De komende periode levert de Singaporese overheid assisten tie aan de Indonesiërs bij het ber gen van de lichamen en de eerste stappen in het onderzoek. Singa pore stelt geavanceerde appara tuur beschikbaar om ook onder water onderzoek te kunnen doen naar de restanten van het vlieg tuig. Een van de zoekvliegtuigen meldde op de zeebodem een soort 'schaduw" van het neerge storte toestel te hebben gezien. Als het vliegtuig inderdaad rede lijk intact op de zeebodem van de Javazee ligt, is dat gunstig voor het onderzoek. Ook het feit dat de zee op de plek van het ongeval ta melijk ondiep is - 40 tot 50 meter - vereenvoudigt de toegang tot het toestel. 'Mijn hart is vervuld van verdriet voor alle families die betrokken zijn bij vlucht QZ8501', twitterde AirAsia-eigenaar Tony Fernandes direct. 'Er zijn geen woorden om uit te drukken hoe bedroefd ik ben'. Op de luchthaven van de Oostja- vaanse stad Surabaya, waar fami lieleden van de 162 inzittenden al dagen bijeen zijn, waren er hart verscheurende taferelen te zien nadat duidelijk werd dat alle hoop voor de inzittenden vervlo gen is. Mensen met dierbaren aan boord zakten in elkaar van ver driet, enkele nabestaanden vielen flauw. Niemand houdt rekening met een scenario dat er nog over levenden gevonden worden. De Indonesische president Joko 'Jokowi' Widodo vertrok direct na de vondst van het toestel naar Su rabaya om nabestaanden een hart onder de riem te steken. Tijdens de derde dag van de zoektocht naar het vliegtuig kwam in de vroege middag een melding dat onderdelen van de Airbus gespot waren in de Javazee, op 160 kilo meter ten zuidwesten van de ha venstad Pangkalan Bun op het ei land Borneo. Een helikopter die ter plekke ging kijken, trof al snel de eerste lichamen drijvend in het water aan. In korte tijd kon een Indonesisch marineschip drie lichamen uit het water halen. Eer der waren er berichten dat er al veertig lichamen waren geborgen. De vondst van het toestel komt in zekere zin als een opluchting voor de luchtvaartsector in Zuid- oost-Azië. In maart verdween een Boeing 777 van Malaysia Airlines op raadselachtige wijze. Een nieuw mysterie met een onvind- baar vliegtuig zou een nieuwe deuk in het vertrouwen van de luchtvaart hebben betekend. Vragen zijn inmiddels gerezen of het vliegverkeer in de regio niet te snel groeit en of met name ver keersleiders het nog aankunnen. De internationale luchttransport organisatie LATA noemde Indone sië recent een van de snelst- groeiende vervoersmarkten op aarde. De komende twee jaar zou den er door nieuwe routes en extra vliegtuigen 183 miljoen reizi gers bijkomen. In twintig jaar zal het vliegverkeer explosief verder groeien. Luchtvaartmaatschappij en in de regio zijn verwikkeld in een enorme concurrentieslag waarbij soms risico's zouden wor den genomen, bijvoorbeeld om brandstof te besparen. I N D Ë-i met wat nu bekend is geworden. Men wilde de veerboot naar een van de vlakbij gelegen Albanese havens slepen, maar dat werd ge weigerd. Passagiers stellen dat toe gang hiertoe de reddingsoperatie aanzienlijk had versneld. De meeste passagiers zijn overi gens nog steeds op zee. Het Itali aanse marineschip San Giorgio, dat 214 personen aan boord heeft, zal op zijn vroegst vandaag aanko men in Brindisi. Dit omdat het van justitie in de buurt van de veerboot moest blijven. De situatie rond het schip was gis termiddag bizar. Er waren op een zeker moment niet minder dan acht sleepboten aanwezig, de meeste van Boskalis-Smit, die van de Italiaanse eigenaar opdracht heeft gekregen de berging te doen. Waarom een (veel te kleine) Alba nese sleepboot heeft geprobeerd het nog rokende karkas weg te sle pen, is niet te verklaren. Twee ma trozen kwamen daarbij om het le ven toen de sleepkabel brak. Magistraat Volpe vond het ver dacht. „We vrezen dat iemand in het schip geïnteresseerd is." Volpe liet meteen beslag leggen op de veerboot. Nu mogen alleen de Ita liaanse slepers van Barretta het schip aanraken en zij slepen het naar Brindisi voor onderzoek. Dit lijkt een streep door de reke ning van de eigenaar en Smit, die de Norway Atlantic naar een Alba nese of Noord-Italiaanse haven wilden brengen. ZUTPHEN - De waxinelichthouder- gooier moet opnieuw de cel in. De man die ooit de gouden koets belaagde, is dit keer veroordeeld omdat hij het om onduidelijke re denen had gemunt op een vrouw. De 33-jarige Winterswijker kreeg van de rechtbank in Zutphen een gevangenisstraf van 180 dagen op gelegd voor het stelselmatig lastig vallen van het slachtoffer. Hon derd dagen daarvan zijn voor waardelijk. De man had de ouders van de vrouw meermalen gebeld. Daarnaast zette hij deni grerende teksten over haar op een internetsite en beledigde hij haar op Twitter. Ook benaderde hij col lega's van de vrouw via Facebook, waarbij hij zich eveneens denigre rend over haar uitliet. 38% All-inclusive Hotel Wunderland Kalkar WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 nooit weg' door onze correspondent Wouter van Cleef JAKARTA - De tergende onzeker heid voor mensen met naasten aan boord van het vermiste AirAsia vliegtuig is voorbij. Gisteren wer den de eerste wrakstukken van het toestel en lichamen en koffers van inzittenden gevonden en gebor gen. Dat gebeurde vlakbij de plek waar zondagochtend het laatste ra darcontact was met de Airbus die van Surabaya naar Singapore vloog. Mij'n hart is vervuld van verdriet voor alle families die betrokken zij'n Tony Fernandes, AirAsia-eigenaar I Kuala Lumpur Zoekgebied maandag Dinsdag MALEISIË Singapore MALEISIE SUMATRA 100 km I Lichamen en wrakstukken gevonden javazee Jakarta Laatst bekende locatie vliegtuig, 37 minuten na opstijgen java Surabaya BORNEO BELITUNC korting bel ons op 088-0331506 of ga naar: 2 overnachtingen o.b.v. all-inclusive Diner, ontbijt, lunch, koffie (alcoholische] drankjes Gebruik alle faciliteiten Vroege check-in 12 uur, incl. extra lunch t.w.v. 15,00 Vlakbij Arnhem en Nijmegen Kinderen t/m 2 jaar gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6