'Wat we willen is een gesprek over de hulp' DeStem Zeeuws COC-bestuur stapt op na kritiek van leden op functioneren BN DeStem 66 Mensen gaan in de gekste kledij het water in. Het is bijna carnaval 30 ZEELAND NIEUWJAARSDUIK Een duik in de ijskoude zee is voor velen het ultieme begin van het nieuwe jaar. de zorg Lia (60) is volledig afgekeurd en zit thuis. Ze heeft MS en parkin- son en kan in huis nauwelijks nog iets doen. Haar man Ludo (62) heeft versleten knieën, heu pen en rug en doet nog wat hij kan. Elke week komt iemand langs om de zwaardere klussen te doen. Maar daar komt een eind aan, omdat Vlissingen alle huis- houdelijke hulp op 1 januari stop zet. „Wij kregen begin november via een brief te horen wat het voor ons betekent", vertelt Ludo. „Simpel gezegd: de hulp stopt." Hij belde en schreef naar de ge meente. Alles wat Ludo en Lia wil len is een persoonlijk gesprek over hoe het na 1 januari verder moet. De gemeente wil best pra ten. Maar ze heeft het echtpaar volgens Ludo vooraf al laten we ten dat de Sneltings zelf hun hulp moeten gaan betalen. „Wat heeft een gesprek dan voor zin? We ko men niet in aanmerking voor een bijdrage en moeten per uur hulp 15 euro gaan betalen. De 225 euro per maand die ons dat gaat kosten kunnen we niet betalen. De kin deren wonen ver weg en de bu ren hebben een druk leven. Zo ga je toch niet met inwoners om?" Wethouder Albert Vader vindt dat Vlissingen genoeg doet. „We stoppen de hulp niet abrupt. In december 2013 zijn mensen per brief al gewaarschuwd dat een jaar later de huishoudelijke hulp zal worden stopgezet. In juli en september zijn ook 'waarschu wingsbrieven' verstuurd en deze week volgt er nog één." Van de ruim 1000 huishoudens die een brief hebben gekregen, hebben 400 een financiële bijdra ge aangevraagd bij Orionis. „Men sen die een stapeling van kosten hebben door hun ziekte kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage. Ook al zitten ze boven de bijstandsnorm. Dan zoeken we naar een oplossing." Van de ruim 1000 huishoudens hebben 500 niet gereageerd. Va der: „Vanaf januari gaan we men sen bellen om te vragen of ze de huishoudelijke hulp hebben kun nen regelen. We laten mensen echt niet aan hun lot over. Als dat nodig is, kunnen we huishoudelij ke zorg inzetten. Wie twijfelt of hij de hulp zelf kan betalen: ga het gesprek aan." tel. 055-5 388 000, COLOFON WGGGNGR Media VLISSINGEN - De nieuwjaarsduik in Vlissingen begon in 1995 met een stuk of vijftien zwemmers. Dit jaar hoopt de organisatie dat ruim duizend deelnemers de zee in rennen vanaf het Badstrand. Thierry Potin uit Oost-Souburg was er vanaf de eerste keer bij. Hij geeft op 1 januari voor de twintig ste keer het startschot. Het evenement in Vlissingen be gon ooit als een actie van zwem vereniging De Stormvogel. „We wilden iets leuks organiseren voor de jeugdleden", herinnert Po tin zich. De Souburger komt oor spronkelijk uit Frankrijk. „Daar is het middernachtzwemmen popu lair. Je duikt dan poedelnaakt de zee in." Zo kwam hij op het idee om een nieuwjaarsduik te hou den. „We wilden de jongeren het plezier teruggeven in het zwem men." Toen De Stormvogel ophield te be staan, stapte Potin over naar de Middelburgse zwemdub Luctor et Emergo. De nieuwjaarsduik ver huisde mee. Langzaam breidde het evenement zich uit. „Mensen zien het en willen het jaar erop zelf meedoen. Dat is de beste re clame. De zee heeft iets aantrekke- In een brief aan alle leden en vrij willigers van het COC Zeeland heeft het bestuur het over een vij andige houding jegens het be stuur in combinatie met het niet open staan voor enige vorm van communicatie. Dat maakt het voor de bestuursleden onmoge lijk om in een dergelijk klimaat verder te werken. De kritiek is volgens het bestuur verwoord in dermate dreigende taal dat de bestuursleden zijn gaan twijfelen of ze er nog wel mee door willen gaan. Vervolgens zijn er meerdere verwijten rich ting het bestuur gekomen, die vol gens de brief aan de leden geba seerd zijn op onvolledige kennis van zaken. Een en ander is aanleiding voor de bestuursleden om nog tot de extra ledenvergadering, 17 januari, aan te blijven in afwachting van het aantreden van een nieuw be stuur. De leden/vrijwilligers die de kri tiek hebben geuit aan het adres van het bestuur gaan er van uit dat met het aantreden van een nieuw bestuur, de vereniging weer beter gaat functioneren. Het huidige bestuur betwijfelt dat. „Wij vragen ons dan ook af of de ze groep leden/vrijwilligers zich realiseren dat het bestuur ook een vrijwillige functie is binnen onze vereniging", zo staat in de brief. In dat schrijven wordt een over zicht gegeven van alle activiteiten die het bestuur ondernomen heeft ten behoeve van het COC in Zeeland in het algemeen en voor de belangen van de vereniging voor homo's en lesbiënnes in het bijzonder. door Jeffrey Kutterink OOST-SOUBURG - Al vier jaar krij gen Ludo en Lia Snelting uit Oost-Souburg huishoudelijke hulp. Drieënhalf uur in de week. Maar vanaf vrijdag moet het echtpaar de hulp zelf regelen en betalen. Ludo en Lia weten zich geen raad en schakelen de rechtsbijstand in. Wat zijn uw ervaringen? Laat het we ten via: www.pzc.nl/zorgpanel COLOFON ZEEUWS-VLAANDEREN Advertenties Verkoopteam Zeeland tel. 0118-434 070, fax 0118-434 079 traffic.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: fax 055-5 388 210 E-mail: arbeidsmarkt@wegenerdagbladen.nl Informatie over adverteren: www.bndestemadverteren.nl Redactie Terneuzen Herengracht 7, 4531 CM Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Tel. 0115-645 740 BN DeStem Trivium 76, 4873 LP Etten-Leur Postbus 488, 4870 AL Etten-Leur 076 - 5312 311 www.bndestem.nl Hoofdredactie Johan van Uffelen Henk van Ingen (adjunct) hoofdredactie@bndestem.nl Heeft u nieuwstips? redactie@bndestem.nl 076- 5312 555 Insturen lezersbrieven redactie.secretariaat@bndestem.nl Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via: bndestem.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088 - 0139 920. Abonnementstarieven Deze vindt u op bndestem.nl/tarieven Abonneren, wijziging, vakantieservice? Informatie kunt u vinden op onze site bndestem.nl/service of bel 088 0139920. Advertentiemogelijkheden www.bndestemadverteren.nl 088-0139 994 adverteren@wegenermedia.nl Alle auteursrechten voorbehouden BN DeStem BV, c.q. de betreffende auteur. BN DeStem is een uitgave van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van BN DeStem of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw emailadres wilt intrekken, kunt u dit kenbaar maken bij de Lezersservice. www.bndestem.nl/algemeen/voorwaarden Op 1 januari 2014 renden zo'n 800 mensen vanaf het Badstrand in Vlissingen de zee in. foto Izaak Verkeste Frisse duik geeft Thierry Potin door Cornelleke Blok en René Schrier Thierry Potin lost het startschot in Vlissingen. foto Lex de Meester door René Schrier middelburg - Het voltallige be stuur van het COC Zeeland legt het bijltje er bij neer. Aanleiding is kritiek van leden/vrijwilligers op het functioneren van het bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69