o to O O Elf geldautomaten van de Rabobank in Zeeland waren gisteren tegen de middag leeg door staking Brink's. Driekoningenoptocht weer door de Dullaertwijk in Hulst Vermist meisje Koop uw lot vóór 18.00 uur! www.bndestem.nl WOENSDAG 31 december 2014 I 25 TERNEUZEN - De landelijke staking bij geldtransporteur Brink's gaat voorlopig door. De rechter heeft dinsdag in een kort geding van het bedrijf tegen de vakbonden bepaald dat de gevolgen van de ac tie niet zo ingrijpend zijn, dat een verbod nodig is. Sinds zaterdag worden de geldau tomaten van de Rabobank niet meer bijgevuld. In Zeeland werd daar gisteren alleen op Walcheren en Noord-Beveland nog geen hin der van ondervonden, aldus woordvoerder Klaas Roelof Hof man van die vestiging. In alle an dere delen van de provincie raak ten al één of meerdere automaten leeg. Hofman: „Tot dusver heb ben wij niet het idee dat er een run op de automaten ontstaat. Je ziet toch dat er steeds meer wordt gepind in winkels." Hofman verwacht dan ook niet dat klanten uiteindelijk in een las tig parket belanden bij gebrek aan contant geld. „In sommige win kels kan je extra bijpinnen. En daarnaast heb je natuurlijk auto maten van andere banken waar je terecht kunt. De dekking is tegen woordig dusdanig dat de staking geen probleem hoeft te worden. We zijn veel minder afhankelijk van cash-geld." Het Brink's-personeel staakt uit protest tegen een reorganisatie bij het bedrijf, waardoor 6oo van de ruim ïooo arbeidsplaatsen op het spel staan. Rabobank legt het geld transport in 2015 bij Geldservice Nederland (GSN), waarvan zij met ABN Amro en ING aandeel houder is. De bonden eisen dat nieuwe geldvervoerders, Brink's- werknemers overnemen. Brink's vult ook deels de automaten van ABN Amro en SNS Bank. Daar doen zich nog amper problemen voor. Bij de Rabobank Oosterschelde waren gisteren acht van de 34 au tomaten leeg, waarvan drie in Goes. In Zeeuws-Vlaanderen grepen klanten bij drie (van de achttien) flappentappen naast contanten. Onder meer bij de Rabo-geldauto- maat in Terneuzen hing een brief je waarin mensen werd geadvi seerd zo veel mogelijk met de pin pas te betalen of automaten van andere banken te gebruiken. TERNEUZEN - De 13-jarige Patricia van Velsen uit Terneuzen is te recht. Het meisje was sinds maan dag vermist. De politie en Burger- net Zeeland riepen mensen op naar haar uit te kijken en ver spreidden daarom een foto en sig nalement. Bijna zestienhonderd mensen gaven gehoor aan de op roep van Burgernet. Gisteroch tend rond half elf kwam het be richt dat Patricia weer terecht is. HULST - Traditiegetrouw is er don derdag 6 januari een Driekonin genoptocht door de Dullaertwijk. De buurtvereniging organiseert deze optocht al jaren. Weer of geen weer, de tocht gaat altijd door. De optocht duurt der tig minuten en is geschikt voor jong en oud. De jeugd mag zich uiteraard in kerstkledij steken. Een lampje, lampion of lichtje mag meegeno men worden. Drie volwassen koningen leiden deze ludieke optocht die om 18.30 uur begint op het Van Ceulen- plein. Aan de mensen die langs de route wonen, wordt gevraagd de kerst verlichting te laten branden. Geld is voor ons gereedschap 32/33 Maud Mulder speelt Sneeuwwitje UitGids 31 december Oudejaarstrekking E Staking stimuleert pinnen Bij de Rabobank Terneuzen stonden dinsdagmiddag 'opeens' twee geldwagens van Brink's. Niet om de geldautomaat bij te vullen, aldus directeur Johan de Winter, maar voor andere gelddiensten die het bedrijf ook uitvoert, foto Harmen van der Werf door Marcel Modde Zeeuws-Vlaanderen WAARDtTRANSPoV Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63