Vd Buurman helpt Ziggo-klanten ANN012 trekt veel te weinig klanten Smartphone van het jaar! BINNENLAND 9 hollands nieuwe. vragen over Ziggo en de fusie met UPC De twee grootste aanbieders van kabeltelevisie in ons land, UPC en Ziggo, gaan samen. Om overal de zelfde producten te kunnen aan bieden, moet er één groot net werk worden gemaakt, legt een woordvoerder van Ziggo uit. De 2,3 miljoen mensen die digitale televisie kijken via Ziggo gaan dat nu merken: zij moeten binnen kort hun televisie of decoder op nieuw installeren. Voor UPC-abonnees blijft alles gelijk, ook de ongeveer 400.000 Zig go-klanten die nog analoog tv-kij- ken, hebben nergens last van. Ziggo smeert de operatie over een paar maanden uit en werkt per re gio. Als eerste is maandag Gorre- dijk aan de beurt, als test. In het Friese dorp kijkt het kabelbedrijf hoe de omzetting verloopt, zowel technisch als wat de communica tie met de klanten betreft. Alle abonnees krijgen tien dagen van tevoren een brief waarin staat wanneer en hoe laat hun televisie op zwart gaat. Een paar dagen la ter ontvangen ze nogmaals een brief, waarin de benodigde codes staan. Ook is een stappenplan bij gevoegd. Je moet hetzelfde doen als wanneer je net een nieuwe tele visie hebt gekocht: een frequentie en een netwerk-ID invullen. Die codes stuurt het bedrijf dus op. De handelingen zijn volgens Zig go niet moeilijk, maar wie er niet uitkomt, kan een medewerker bel len. Op de dag van de omzetting zijn monteurs in de buurt. Ook kantoorpersoneel zal daarvoor vrijwillig worden ingezet. De ani mo daarvoor is groot, zegt de woordvoerder. Wie zijn tv niet opnieuw aan de praat krijgt en niet op hulp wil wachten, kan even rondkijken in zijn straat. Ziggo doet namelijk een beroep op mensen die graag klaar staan voor een ander. Zij kunnen een poster achter hun raam hangen waarop staat dat ze buren willen helpen. Die krijgt door de nieuwe installa tie een uitgebreider pakket: meer zenders in HD en alle regionale zenders. LOCHEM - De eerste nieuwkomer op de zorgverzekeringsmarkt sinds jaren, ANNO12, wordt in 2015 nog niet operationeel. Giste ren maakte oprichter Rob Adolf- sen bekend dat het benodigde aan tal van tienduizend verzekerden bij lange na niet wordt gehaald. Adolfsen is met een groepje me de-initiatiefnemers en aandeel houders al enkele jaren bezig AN- NO12 van de grond te tillen, uit er gernis over de grote verzekeraars, die hij gebrek aan integriteit en so lidariteit verwijt. ANNO12 wilde bewust leven stimuleren en per soonlijke zorg garanderen. Adolf sen: „Het is een harde en trieste constatering dat we de benodigde tienduizend verzekerden niet ha len. ANNO12 gaat over iets ver- nieuwends. Over integriteit, soli dariteit en bewust leven. Dit te genover de grote zorgverzekeraars met hun standaard benadering van zorgverzekeringen en recht op zorg." Hoewel vanmiddag om 16.00 uur pas het definitieve besluit valt, laat Adolfsen de mensen die zich hadden aangemeld weten dat ze niet in de kou komen te staan. Die worden in principe onderge bracht bij collega-verzekeraar DSW, met dezelfde polisvoor waarden. ANNO12 gaat de mislukte intro ductie evalueren en nadenken over een eventueel vervolg in de toekomst, laat Adolfsen weten. dam herdacht. Het Nederlands Auschwitz Comité organiseert de ze herdenking, die plaatsvindt bij het Spiegelmonument 'Nooit Meer Auschwitz' van Jan Wolkers in het Wertheimpark in Amster dam. In het kader van zeventig jaar bevrijding houdt het Natio naal Comité 4 en 5 mei die dagen vele jubileumherdenkingen en -activiteiten. De oorlogsherden kingen eindigen in augustus met de bevrijding van Nederlands-In- dië, zeventig jaar geleden. Op 26 januari is de première van de avonturenfilm van Roel Reiné over het leven van zeeheld De Ruyter (1607-1676). De vaderland se geschiedenis blijft een inspira tiebron voor filmmakers. Na Nova Zembla (2011) en De Storm (2009) komt er een biopic over Michiel de Ruyter (rol van Frank Lammers). Het gaat uiteraard over het strate gische genie dat de Engelse vloot weet te verpletteren, maar ook over het politieke steekspel in de Republiek. In de woorden van distribu teur A-Film: „Het Huis van Oranje scherpt de messen en De Ruyter wordt meegesleurd in een stroom van politieke ontwikkelingen." Voor de film werden afgelopen zo mer veel opnamen gemaakt in Veere, Zierikzee en Middelburg. Op 2 april is André van Duin voor het eerst te zien in een toneelrol. Met Kees Hulst speelt hij de hoofdrol in The Sunshine Boys. De Huawei Ascend P7 t.w.v. €349,- En iedere maand hollandsnieuwe.nl/bndestem WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 water uit I Met de klok mee (vanaf linksboven): Zand- voort op 1 januari 1977, een kerstman duikt mee in Scheveningen (2010), duik in de Wijchense Berendonck (2013), overal Unox-mutsen in Scheveningen (1999). foto's HH 5 De meeste Ziggo-klanten moeten binnenkort hun televisie opnieuw installeren. Wie er niet uitkomt, kan onder meer een beroep doen op behulpzame buren. door Niek Opten Waarom zet Ziggo televisies op zwart? Wanneer gaat die ombouw gebeuren? 3 Is het moeilijk, dat resetten? 4 Moet je lang wachten voordat er hulp komt? 5 Wat verbetert er uiteindelijk voor de Ziggo-kijker? door Paulus Smits Uniek aanbod je betaalt slechts €21,- per maand! pagina 26 en 27 Frisse duik geeft een kick zie ook: Oudejaarsbijlage met een vooruitblik op 2015 MICHIEL DE RUYTER TONEEL I Frank Lammers EISA Best AWARD Product - Ultra slank design - Krasbestendig glas - 13MP camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra De Huawei Ascend P7 is uitgeroepen tot smartphone van het jaar. Bij hollandsnieuwe krijg je deze prijswinnende smartphone (t.w.v. €349,-) nu voor maar €21,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar h juden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60