L o urs Van Fraassens willen hun naam terug Veere wil nieuwe vrijwilligersprijs en een ereburgerschap instellen WALCHEREN 29 do nieuwe naam met de vertrouwde faam van... Meer bezoek voor Xperience in Terneuzen De broers willen zonder proble men kunnen vertellen dat het tou ringcarbedrijf dat zij runnen een voortzetting is van de onderne ming die hun grootvader tachtig jaar geleden begon en dat ze han delen in zijn traditie. De Middelburgse rechtbank kijkt daar anders tegenaan. Want de handelsnaam 'Van Fraassen' be hoort de broers niet meer toe. Die werd namelijk in 2009, bij het fail lissement van touringcarbedrijf Van Fraassen, verkocht aan Taxi Centrale Renesse (TCR), een dochterbedrijf van Hala Zeeland. Die maakt er nu als Van Fraassen Traveling mooie sier mee. Hala zou daar destijds 150.000 euro voor hebben betaald, zo bleek tij dens de rechtzaak. Maar mogen de Van Fraassens hun familienaam nu dan hele maal niet meer gebruiken? Behal ve dat de rechter hen heeft veroor deeld aan Hala minstens 18.000 euro schadevergoeding te betalen omdat ze de naam in de afgelo pen jaren toch nog bleven gebrui ken, zien ze zich door het vonnis in een bijna onmogelijke positie gebracht. „Ik weet niet meer hoe ik mij moet voorstellen, hoe ik za kelijk moet handelen. Mag ik nog mijn naam noemen als ik de tele foon opneem? Mag mijn moeder dat nog, als klanten haar bellen? Wat moet ik op mijn visitekaartje zetten?", zegt Michael van Fraas sen. Cynisch voegt hij daaraan toe dat hij zonder het noemen van die naam niet eens de rechtbank bin nenkomt. Hij weet dat de naam van het bedrijf is verkocht. Het zit nog steeds niet lekker dat de cura tor hen niet de kans gaf die naam terug te kopen. „Met de verkoop van de naam en de bussen aan TCR is toch niet de geschiedenis van mijn familie verkocht? Die ge schiedenis is toch niet uitgewist?" Na het faillissement - volgens Mi chael van Fraassen vooral veroor zaakt doordat een opdrachtgever financieel in gebreke bleef - maak te het bedrijf een nieuwe start on der de naam Van F-Tours. „Veel van onze oude klanten kwamen terug want ze wilden en willen nog steeds met ons mee." TCR, en moederbedrijf Hala Zee land, eisten 18.000 euro nadat de gebroeders in mei van dit jaar op hun bedrijfspand op de hoek van de Industrieweg en de President Rooseveltlaan in Vlissingen recla me voor zichzelf maakten met de leus 'Van F-Tours, de nieuwe naam met de vertrouwde faam van Van Fraassen'. Zoiets kan dus niet, vindt de rechter, ook niet op de website of op enig andere ma nier. Dus ook deze tekst mag niet meer: „Van F-Tours is een gere nommeerd touringcarbedrijf met Fam. Van Fraassen aan het stuur. De familie Van Fraassen staat in de touringcarwereld al meer dan 80 jaar bekend om haar goede vak manschap." Michael van Fraassen hoopt in ho ger beroep een rechter te treffen die 'meer oog heeft voor de prakti sche kant van deze zaak'. Zoals een rechter ooit ook bezwaren van de hand wees tegen de naam Van F-Tours en het daarbij beho rende logo. Noch TCR-directeur Peter Marcusse, noch zijn advo caat Jurgen Aldricher willen op het hoger beroep vooruitlopen. „Ik wijs naar het vonnis, dat is duidelijk genoeg", zeggen ze. TERNEUZE - New Years Xperience, het nieuwjaarsfeest op het Veer- plein in Terneuzen, verwacht voor de tweede editie meer bezoe kers dan vorig jaar. In een grote tent direct aan de Westerschelde is plaats voor 1500 mensen. Jacky van Fraeyenhove, één van de organisatoren, vertel de gisteren dat er zo'n 800 kaar ten zijn verkocht. „We komen wel op duizend uit, denk ik." Vo rig jaar waren dat er negenhon derd. „Maar", geeft hij aan, „toen hadden we concurrentie van fees ten in Hulst en Goes. Dit jaar zijn die er niet." New Years Xperience is van 0.30 tot 5.00 uur. Burgemeester Rob van der Zwaag: „De gemeenteraad vroeg ons afgelopen jaar al eens om de duizenden vrijwilligers binnen onze gemeente extra te belonen. Breder dan toe nu toe het geval is. Er is nu één prijs, voor sportvrij- willigers en daarnaast zijn er de koninklijke onderscheidingen. We hebben ons licht opgestoken bij andere gemeenten. Zo zijn we uiteindelijk op de Veerse Kanjer gekomen. Die term Kanjer wordt vaak aan jeugd gekoppeld, wij me nen dat dit ook uitstekend op oudere vrijwilligers van toepas sing kan zijn." „Het ere-burgerschap willen we vastleggen in dezelfde verorde ning voor de Veerse Kanjer. We hebben voor dat ere-burgerschap nog niet één-twee-drie iets of ie mand in gedachten, maar we wil len de mogelijkheid creëren. Het primaat ligt echter bij de vrijwilli gersprijs." De gemeenteraad buigt zich in de eerstvolgende raadsvergadering, 12 februari, over het voorstel van het college van B en W voor de Kanjerprijs. Als de raad akkoord gaat, wordt nader bekeken welke 'versierse len' gemaakt worden voor die on derscheiding. Van der Zwaag: „Dat kan een speldje zijn, een me daille. Dat bekijken we nog." Het is de bedoeling dat vrijwilligers bij het college worden voorgedra gen. Dat beslist over toekenning. Lammetjesdagen bij Mariekerke Boerderij Mariekerke houdt vrijdag en zaterdag lamme tjesdagen. Op de twee dagen kunnen belangstellenden de pasgeboren lammetjes zien. Voor de kinderen is een spe ciale knuffelhoek en een speelhoek ingericht. De boerderij opent de deuren vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur, entree is gratis. Sportactiviteiten voor Humanitas Healthclub Zeeland Gezond houdt zaterdag om 9.00 uur activiteiten om de kinder dorpen van Humanitas te helpen. Zo is er een Spin ning- en Zumbamarathon. Om half tien start kidsrun van twee kilometer. Een halfuur daarna begint de wedstrijd over tien kilome ter. Deelname kost vijf euro. Vreugdevuur en lampionoptocht Ondernemers Vereniging Koudekerke houdt zaterdag een kerstboomverbranding en lampionoptocht De op tocht vertrekt om 19.00 uur vanaf het Dorpsplein naar het bedrijventerrein Karre- veld. Om 19.30 uur is de ver branding, tussen 10.00 en 15.00 uur kunnen kerstbo men ingeleverd worden. Met schaapskudde op wandel Driehonderd schapen lopen zaterdag van de wei terug naar de stal. Om 10.30 uur loopt de kudde van de krui sing bij kaasboerderij Schel lach naar de stal aan het Lau rens Stommespad 8. Belang stellenden kunnen meelo pen. Om 12 uur komen ze in de stal aan waar warme drank of soep klaar staat. Bingomiddag bij Het Bastion Activiteitenvereniging Het Bastion houdt zaterdag de maandelijkse bingo. Vanaf 14.30 uur wordt er gespeeld, voor vijf euro kan men mee doen voor acht ronden. Daar naast krijgt de deelnemer een lot voor de loterij en twee kopjes koffie of thee. De bingo vindt plaats in Bas tion 40 in Middelburg. Paardrijdpromotie voor gehandicapten Stal de Kroo in Nieuw-en Sint Joosland houdt zondag een promotiedag paardrij den door gehandicapten. Mensen met een beperking kunnen hun rijvaardigheid laten zien en beoordelen. Tussen de proeven door wor den demonstraties gehou den. De dag is te bezoeken van 10.00 uur tot 16.15 uur. WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 Nadat een curator hun familienaam als handelsnaam verkocht, mogen de Van Fraassens uit Vlissingen in hun rol van touringcarondernemers geen Van Fraassen meer heten, foto Lex de Meester door Emile Calon en Henk Postma VLISSINGEN - Michael van Fraassen en zijn broer Martin willen hun fa milienaam terug. De Middelburgse rechtbank vonniste onlangs dat ze die naam -Van Fraassen- niet mo gen gebruiken in combinatie met de naam van hun touringcarbedrijf Van F-Tours. Maar de twee gebroe ders leggen zich daar niet bij neer. „We gaan in hoger beroep", kon digt het tweetal aan. Mag ik nog mijn naam noe men als ik de telefoon op neem? Mag mijn moeder dat, als klanten haar bellen? door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Vrijwilligers zijn de olie tussen de raderen van de Veerse gemeenschap. Zij draaien musea, verlenen (mantel)zorg en zijn ac tief binnen de sportverenigingen. Om die grote groep extra in het zonnetje te zetten, wil de gemeen te een nieuwe vrijwilligersprijs in stellen: de Veerse Kanjer. In de slip stream daarvan komt er tevens een Veers ere-burgerschap. MELISKERKE MIDDELBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG SINT JOOSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53