Michael en Martin van Fraassen willen hun familienaam terug BEVELANDEN en THOLEN 31 ujujvü -j ours WISSENKERKE - Pin 'm er niet op vast, maar het zou waarnemend burgemeester Marcel Franzel ver bazen als het aantal kandidaten dat solliciteert naar de burgemees terspost op Noord-Beveland on der de tien uitkomt. Want hoe klein ook, Noord-Beveland is vol gens hem alles behalve een be- heergemeente die zich beperkt FEITEN tot het ophalen van huisvuil, la ten branden van lantaarns en het maaien van gras. „Dat beeld klopt niet. Kijk maar naar de Rondom plannen. Er gebeurt hier veel." In de vier weken dat Franzel zijn rol als tijdelijk burgemeester op Noord-Beveland vervult, zijn hem twee zaken direct opgeval len. „Het prachtige landschap, die mooie akkers. De echte duisternis die je hier hebt en de sterrenhe mel die je daardoor kunt zien. Dat valt misschien niet op als je hier woont, maar in Utrecht en Woensdrecht (respectievelijk de gemeente waar Franzel woont en de gemeente waar hij elf jaar bur gemeester was, red.) heb je die duisternis en sterrenhemel niet." Tweede opmerkelijke punt is de ondernemersdrift die hij op Noord-Beveland treft. „Handen uit de mouwen. Ik zie actieve dorpsraden, betrokken inwoners en ondernemers en een zeer actie ve gemeente. Die ondernemende mentaliteit vind ik kenmerkend voor hier en die spreekt me enorm aan." Noord-Beveland is met ruim 7500 inwoners weliswaar de kleinste gemeente van Zeeland, maar even goed levensvatbaar. „Het voortbe staan van Noord-Beveland is ge waarborgd als je als gemeente blijft samenwerken met andere partners. Dat gebeurt al op meer dere fronten. Ik zie hier een enor me samenwerkingsbereidheid. Niet van: 'het mot maar', maar er ook écht in geloven. Ik denk dat Noord-Beveland een heel mooie toekomst heeft." Als 'hart van Zee land', want: „Strategisch gezien liggen we heel handig. Maar tege lijkertijd ook met die eilandse cul tuur. Het is óns eiland, van de Peelanders. Dat proef ik wel. Men sen zijn daar trots op." Franzel trekt gedurende zijn waar nemerschap als een 'nomade' over het eiland. Checkt elke week in bij een andere Bed Breakfast. Dat sluit naadloos aan bij zijn stre ven 'nabij' te zijn. „Ik wil dicht bij de bevolking staan." Maar het is ook praktisch. Franzel vervult de rol van waarne mend burgemeester tot een vaste opvolger voor Henny van Kooten is benoemd. „De verwachting is dat dat voor de zomer duidelijk is." Hij noemt het een verstandige keuze dat er voor die paar maan den een waarnemer is aangesteld. Niet met de bedoeling de boel in het gemeentehuis even flink op te schudden, maar juist om de nieu we burgemeester in een gespreid bedje te kunnen onthalen. Geen dikke dossiers die zijn blijven lig gen, maar afgehandelde taken. „Mijn wens is zo te werken en te functioneren dat de raad en de mensen nauwelijks merken dat de burgemeester weg is gegaan. Continuïteit is het belangrijkste dat er is." De broers willen zonder proble men kunnen vertellen dat het tou ringcarbedrijf dat zij runnen een voortzetting is van de onderne ming die hun grootvader tachtig jaar geleden begon en dat ze han delen in zijn traditie. De Middelburgse rechtbank kijkt daar anders tegenaan. Want de handelsnaam 'Van Fraassen' be hoort de broers niet meer toe. Die werd namelijk in 2009, bij het fail lissement van touringcarbedrijf Van Fraassen, verkocht aan Taxi Centrale Renesse (TCR), een dochterbedrijf van Hala Zeeland. Die maakt er nu als Van Fraassen Traveling mooie sier mee. Hala zou daar destijds 150.000 euro voor hebben betaald, zo bleek tij dens de rechtszaak. Maar mogen de Van Fraassens hun familienaam nu dan hele maal niet meer gebruiken? Behal ve dat de rechter hen heeft veroor deeld aan Hala minstens 18.000 euro schadevergoeding te betalen omdat ze de naam in de afgelo pen jaren toch nog bleven gebrui ken, zien ze zich door het vonnis in een bijna onmogelijke positie gebracht. „Ik weet niet meer hoe ik mij moet voorstellen, hoe ik za kelijk moet handelen. Mag ik nog mijn naam noemen als ik de tele foon opneem? Mag mijn moeder dat nog, als klanten haar bellen? Wat moet ik op mijn visitekaartje zetten?", zegt Michael van Fraas sen. Cynisch voegt hij daaraan toe dat hij zonder het noemen van die naam niet eens de rechtbank bin nenkomt. Hij weet dat de naam van het bedrijf is verkocht. Het zit nog steeds niet lekker dat de cura tor hen niet de kans gaf die naam terug te kopen. „Met de verkoop van de naam en de bussen aan TCR is toch niet de geschiedenis van mijn familie verkocht?" Na het faillissement - volgens Mi chael vooral veroorzaakt doordat een opdrachtgever financieel in gebreke bleef - maakte het bedrijf een nieuwe start onder de naam Van F-Tours. „Veel van onze oude klanten kwamen terug want ze wilden en willen nog steeds met ons mee." TCR, en moederbedrijf Hala Zee land, eisten 18.000 euro nadat de gebroeders in mei van dit jaar op hun bedrijfspand op de hoek van de Industrieweg en de President Rooseveltlaan in Vlissingen recla me voor zichzelf maakten met de leus 'Van F-Tours, de nieuwe naam met de vertrouwde faam van Van Fraassen'. Zoiets kan dus niet, vindt de rechter. Michael hoopt in hoger beroep op een rechter met 'meer oog heeft voor de praktische kant van de zaak'. De oliebollen van BLIEK MEESTERBAKKERS zijn in de AD Oliebollentest bekroond met een 7,5. Hier zijn wij natuurlijk erg trots op! Maar wist u ook dat onze oliebol een volledig lokaal product is? Alle grondstoffen voor onze oliebollen (met uitzondering van de rozijnen) worden met veel zorg en aandacht op Zeeuwse bodem verbouwd, waarna wij er de lekkerste oliebol van Zeeland mee bakken. Een Zeeuwse traktatie om trots op te zijn dus! Vort *JWA o$r of °"ebo//ent( - WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 'Noord-Beveland heeft een heel mooie toekomst' I Marcel Franzel: „Ik zie hier een enorme samenwerkingsbereidheid. Niet van: 'het mot maar', maar er ook écht in geloven." foto Marcelle Davidse door Esme Soesman Rondomplannen zijn visies op de Noord-Bevelandse kernen waarin lopende projecten, op te starten projecten, wensen en knelpunten zijn samengebracht. Marcel Franzel is 27 maart 1960 geboren in Vriezenveen en is lid van D66. Na een loopbaan in het onderwijs, belandde hij in 1990 in de poli tiek. Aanvankelijk als raadslid, la ter als wethouder. Van 2002 tot 2013 was hij burge meester van Woensdrecht. Op 28 november 2014 is hij beë digd als waarnemend burgemees ter op Noord-Beveland. door Emile Calon en Henk Postma VLISSINGEN - Michael van Fraassen en zijn broer Martin willen hun fa milienaam terug. De Middelburgse rechtbank vonniste onlangs dat ze die naam -Van Fraassen- niet mo gen gebruiken in combinatie met de naam van hun touringcarbedrijf Van F-Tours. Maar de twee gebroe ders leggen zich daar niet bij neer. „We gaan in hoger beroep", kon digt het tweetal aan. Michael (links) en Martin van Fraassen voor hun bedrijfspand in Vlissingen. foto Lex de Meester de nieuwe naam met de vertrouwde faam van...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4