Project 'Winter op zolder' moet wat leven brengen in Stadhuismuseum Niét thuis? Licht aan! 4 66 We schieten dit jaar met twaalf bussen in totaal SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Mobiel betalen voor parkeren JSHV :<s zlm. Vanaf maart 2015 kan op Schou- wen-Duiveland het parkeer- geld ook met de mobiele tele foon worden betaald. Er zijn bij verschillende aanbieders of fertes aangevraagd. In de afgelo pen periode is de gemeente be gonnen met het vervangen van parkeerautomaten. Dat leidde tot veel onvrede en lange rijen Spinningmarathon in Healthclub Zeeland Healthclub Zeeland Gezond houdt zaterdag een spin- ning-en groeplesmarathon. Vanaf 9.00 uur kan men mee doen met activiteiten. Zo kan er kennis gemaakt worden met Pilates en is er om 10.00 uur een hardloopclinic. Deelname kost vijf euro. De opbrengst gaat naar het Jeugdsportfonds. Wilde buitendag in Zwaakse Weel In het natuurgebied de Zwaak se Weel vindt vrijdag een wil de buitendag plaats. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen allerlei vogelsnacks zoals pinda slingers maken. De middag be gint om 14.00 uur bij het info- punt van Natuurmonumenten in Kwadendamme. Meer infor matie op www.natuurmonu- menten.nl/wildebuitendagen voor de automaten omdat enke le apparaten dienst weigerden en de wijze van betalen met een pinpas erg ingewikkeld was. Dat is inmiddels aange past Ook in de Westhoek zijn de parkeerautomaten vervan gen. Deze worden in april in ge bruik genomen, als het betaald parkeren-seizoen weer begint. Aanvang repetities zangvereniging VZOS De zangvereniging V.Z.O.S. uit Oosterland start na een korte kerstvakantie op vijf januari weer met de wekelijkse repeti ties. Het koor is nog altijd op zoek naar zangers en zangeres sen die mee willen zingen. Op de maandagavond repeteert het koor van acht uur tot tien uur in de St. Joosdijk 27. Reeënspeurtochten in de Boswachterij Een gids van Staatsbosbeheer speurt vrijdag om 15.30 uur sa men met geïnteresseerden naar reeën in de Boswachterij in Westenschouwen. Om ver storing te voorkomen kan er een selecte groep mee. Het is verstandig om goede schoenen en onopvallende kleding aan te trekken. Kaarten zijn verkrijg baar via VW Zeeland. want water op carbid maakt het alleen maar erger", zegt hij. Veilig heid is deze dagen hét woord dat in ongeveer iedere zin voorbij komt. Ze willen het zo veilig mo gelijk doen, want ze willen de jon ge traditie niet om zeep helpen door onveilig gedrag. Dus zijn er ehbo'ers, brandblussers en wordt alleen nog maar met ballen ge schoten tegen grote netten die speciaal zijn aangeschaft. Nou ja, die netten zijn niet zozeer voor de veiligheid maar vooral omdat ze zich anders wezenloos sjou wen op zoek naar de ballen. „Want die hond van mij is al zo oud dat 'ie het na een paar keer ook wel voor gezien houdt." De traditionele deksels zijn ver dwenen want daar is vorig jaar el ders in Nederland een zwaar on geval mee gebeurd. „Veiligheid is erg belangrijk. En dan komt het ongeluk dit weekend in Zierikzee belachelijk beroerd uit", zegt Hen driks. Hij doelt op het ongeluk waarbij een jongen zwaar ge wond raakte door een steekvlam nadat de bal was blijven steken en hij die uit de bus wilde halen. „Wij blijven daarom altijd achter de bus staan en hebben een stok om de bal uit de bus te slaan als deze weigert. Als er dan toch een vlam komt, kan die je niet raken." Niet alleen de veiligheid is van be lang, ze hebben de locatie ook ver plaatst. „We gaan wat verder de polder in. We willen gehoor ge ven aan de klachten. Daarom kan ik me ook zo opvreten over wat er in Zonnemaire gebeurt. Daar zijn ze moedwillig bezig met het uit lokken van ellende", zegt Hen drinks. „Daar lopen ze in de smal le straten met een kruiwagen en een melkbus te schieten." De groep is bang dat daardoor het car- bidschieten alsnog verboden wordt. „Dat zou heel jammer zijn. Wij denken juist dat carbidschie- ten steeds populairder wordt in plaats van vuurwerk afsteken. Ze ker nu je pas vanaf zes uur mag af steken." Het carbidschieten in Zierikzee is vandaag tussen 10 en 17 uur. W llll lil I Hl zierikzee - Beeldend kunstenaars Diana Hoogeveen, Hetty de Wette, Christiaan Keulemans en Kees van de Ven geven met een expositie van hun werk de aftrap voor het project 'Winter op Zolder1 van het Stadhuismuseum Zierikzee. „We willen tijdens de winter maanden wat extra leven in de brouwerij brengen", zegt inte rim-manager Albert Scheffers van het Stadhuismuseum. Hij laat we ten dat er naast genoemde exposi tie nog andere activiteiten op het programma staan. Zo worden er vanaf 22 januari vier lezingen ge geven op de donderdagmiddag over een kunsthistorisch thema. „Daarbij proberen we aansluiting te vinden met een object uit onze eigen collectie. Ook staan er twee lezingen over de toenmalige Zie- rikzeese arts Job Baster op het pro gramma", aldus Scheffers. De vier beeldend kunstenaars die vanaf vrijdag 16 januari exposeren op de zolderverdieping (de vroe gere Schutterszaal) van het mu seum hebben allen een bijzonde re band met deze regio. Voor Dia na Hoogeveen geldt 'less is more' als uitgangspunt. Zij werkt met al lerlei materialen - verf, papier, hout, staal - om haar ideeën vorm te geven. Voor Hetty de Wette biedt het landschap de belangrijk ste inspiratiebron. Zij heeft voor deze expositie speciaal winterse afbeeldingen geselecteerd. Christiaan Keulemans woont in Goes en raakte tijdens zwerftoch ten door Zierikzee in de ban van de achterkanten van huizen. Hij maakte er een serie pentekenin gen van. De directe omgeving van zijn atelier in Burghsluis met weidse polder en Oosterschelde vormt voor Kees van de Ven een belangrijke inspiratiebron. De expositie is van 16 jan. t/m 15 mrt te zien: di. - zon. 13 -17 uur. Maak het inbrekers i 4 niette makkelijk. WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 ZIERIKZEE I Links op de voorgrond Dave Hendrinks en rechts Marijn Kaashoek, foto Dirk-Jan Gjeltema de polder in' GOES KWADENDAMME OOSTERLAND WESTENSCHOUWEN Marijn Kaashoek door Ali Pankow doe net alsof u thuis bent gebruik een tijdschakelaar als u er niet bent doe ook een buitenlamp aan gemeent Goes noord-beveland Reimerswaal Gemeente A f t Schouwen-Duiveland ente A tanil "v-V LITI E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45