Nu 6 maanden korting op Alles-in-1. «d Alles-in-1 Standaard Sydney klaar om 2015 groots in te knallen 'BBC stelt documentaire Diana onder druk uit' BUITENLAND 11 kpn.com WOENSDAG 31 DECEMBER 2014 /mnd* keurd door de advocaten en het hoogste kader van de BBC. Nieuwschef James Harding greep daarna in. Aangenomen wordt dat dit ge beurde nadat advocaten in dienst van prins Charles en Camilla be zwaar hadden gemaakt. Die zouden de BBC een brief heb ben gestuurd waarin zij hun zor gen uiten over de documentaire. De omroep zegt dat de fdm later wordt uitgezonden omdat er nog een paar dingen moeten worden uitgezocht, zoals het gebruik van archiefmateriaal. Charles en Dia na scheidden in 1996. In 2005 trouwde Charles met Camilla. drukwekkende hoeveelheid vuur werk wordt ingeladen. Honder den mortieren, pijlen en ondefi nieerbare pakketten staan er strak naast elkaar, verbonden door een chaos aan snoeren. Er worden buien voorspeld, maar het vuur werk gaat hoe dan ook door. „Al leen bij extreem harde wind wordt het afgelast. Regen maakt ons niet uit, al is het minder leuk voor het publiek." Bijna vijf miljoen euro geeft Syd ney uit aan het nieuwjaarsfestijn. Een half miljoen gaat op aan vuur werk, de rest aan onder meer het openbaar vervoer dat de hele nacht gratis rijdt, aan de schoon maakploegen en de hekkenbou wers, die al een week van tevoren begonnen zijn met hun werk zaamheden. Volgens burgemeester Clover Moore is die vijf miljoen 'money well spent'. Toeristen komen van uit heel Australië naar Sydney en plakken er vaak een paar dagen aan vast, legt ze uit. Dat levert de lokale economie 90 miljoen euro op. Bovendien zien een miljard mensen het vuurwerk op tv. De waarde daarvan is amper uit te drukken. De Nederlandse Jenny van Hulsen zit straks op de eerste rij. Zoals altijd vaart ze met fami lie en vrienden met een bootje tot vlak bij de brug. Van Hulsen woont al veertig jaar in Australië en heeft geen heimwee naar het Nederlandse Oud en Nieuw. „Op straat was het altijd gezellig, maar het afsteken van al dat vuurwerk begon gevaarlijk te worden." In Australië mogen alleen profes sionals vuurwerk afsteken. Het Australische Sydney is trots op de eretitel 'Nieuwjaarshoofdstad van de wereld' Bijna vijf miljoen euro kost het nieuwjaarsfestijn. Het levert de lokale economie 90 miljoen euro op LONDEN - De BBC zendt een contro versiële documentaire over de pe riode na de dood van de Britse prin ses Diana zondag niet uit. De pu blieke omroep zou onder druk ge zet zijn door prins Charles, meld den Britse media gisteren. In de tweedelige documentaire Reinventing The Royals (De heruit vinding van de koninklijke fami lie) wordt beweerd dat de konink lijke familie na de dood in 1997 van Diana pr-medewerkers inzet te om het imago van Charles en zijn toenmalige vriendin Camilla Parker-Bowles op te krikken. De documentaire was goedge- SYDNEY - „Wij zijn de snelste ren ners, daarom zitten wij vooraan", zegt Cecilia Cortes. De Chileense zit samen met twee vriendinnen in de Australische avond te bibberen. Dat de backpacksters alleen T-shirts aan hebben, deert ze niets: ze mogen de volgende morgen als allereersten door het hek. Hun vrienden volgen later met proviand en dekens. Elk jaar verzamelen zich ander half miljoen mensen rond de ha ven van Sydney om het nieuwe jaar te verwelkomen, het is het vuurwerkfestijn met de meeste bezoekers ter wereld. Trots pronkt de stad met de eretitel 'Nieuwjaarshoofdstad van de we reld'. En eerlijk is eerlijk: nergens is het vuurwerk groter en het spektakel indrukwekkender. De allerbeste plekjes zijn dan ook ra zendsnel gevuld. Chen Wei Yu uit Taiwan nam geen enkel risico. De 29e arriveer de ze met haar broer in Sydney. Sinds die tijd sliepen ze onder een boom naast de ingang van de botanische tuin. „Het is een droom die uitkomt." Het vuurwerk concentreert zich rond de Harbour Bridge, de brug die de haven overspant. De 11.000 vuurpijlen, 25.000 mortieren en 100.000 kleinere vuurwerkele menten die vanaf de brug, sche pen en vanaf gebouwen in het centrum worden afgeschoten, ver gen uiterste precisie. Twaalf com puters moeten ervoor zorgen dat alles op de maat van de muziek ge beurt. De ontwerpers doen er meer dan een jaar over de show tot in de puntjes voor te bereiden. Fortuno Foti is de onbetwiste hoofdrolspeler van het evene ment. Met zijn rode hoofddoek en grijzende baard lijkt de vuurwerk ontwerper een beetje op een pi raat, maar hij is volkomen serieus als hij praat over 'glinsterende palmbomen met veelkleurige uit einden' en andere elementen die hij dit jaar gebruikt. Foti staat op een van de schepen waar een in- programma (9 GEMIST door onze correspondent Robert Portier Kijk voor beschikbaarheid en voorwaarden op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11