Knipoog Top 2000 Wolfson vertrekt Je kan nii altied binnen zitten STREEKTAAL CULTUUR 41 Mooie acts op het Oost-Souburgse Razzmatazz-festival Het tweejaarlijkse mini- festival van het Po dium Razzmatazz brengt muziek die uit nodigt om bij de emoties, die tij dens de donkere dagen tussen kerst en de jaarwisseling vaak op spelen, stil te staan. Het Belgische ensemble Dr. Euge ne, het klassiek geschoolde trio Tredici en de Nederlandse sin- ger-songwriter Daan Hofman Band roepen weemoed op. Een meer uitbundige ontroering komt van acts als de Haagse kleinkunst- groep Kluister, de viering van vijf tig jaar The Rolling Stones door het duo Spider The Fly en de folkpop en blues van het Zeeuw se Woodworks. Pogrammeur Ad lijnse van Razz matazz had al vijfjaar een CD van Dr. Eugène in de kast liggen. Die had indruk gemaakt. Inmid dels staat de teller op drie albums en klom de band op het verlang lijstje van Lijnse. Dr. Eugène uit Leuven en omgeving is een kwar tet muzikanten dat bij voorkeur kleine kapelletjes, huiskamers of zoldertjes opzoekt om de muziek te delen. Sfeermuziek waarin naast een gitaar ook de nickelhar- pa, cister, viola d'amore, contra bas en accordeon het palet vor men. Drijvende kracht Koen Vanmeer beek heeft bovendien een fascina tie voor Zweden en vooral de mu zikale tradities van dat land. Al die invloeden leveren een chan sonrepertoire op dat leunt op folk- tradities en een jazzy manier om renaissancemuziek als een moder ne soundtrack te laten klinken. Voor de eerste festivaldag op zon dag 28 december een mooi con trast met de cabareteske en muzi kale kleinkunstgroep Kluister en de combinatie van folk, blues en pop door Woodworks. Maandag zet het op klassieke mu ziek gebaseerde Tredici de toon. En vrij uniek optreden omdat de drie muzikanten zelden samen op een podium te vinden zijn. Voor het in Antwerpen geboren trio met de in Goes woonachtige cellist Carin Brouwer is Tredici een manier om op speelse manier met hun kennis van het klassiek repertoire om te gaan. Op een an der manier is ook het een Stones intermezzo door Spider The Fly klassiek. Daarbij mag het pu bliek voor de backing vocals zor gen. Afsluiter op dag twee is rij zende ster en singer-songwriter Daan Hofman. Na de erkenning dit jaar door het winnen van de Concours de la Chanson en het succes van zijn theaterprogram ma 'Frederic de katoenvelden' misschien wel een laatste kans hem met band in een intiem con cert te horen. Romantiek met een rafelig kleurrijk randje zou wel eens de muziek kunnen zijn die wat licht brengt in de donkere da gen tussen kerst en oud nieuw. MIDDELBURG - Pianist Ferenc Han- newijk uit Middelburg brengt van daag, (27 december) vanaf 15.30 uur een bewerking van nummers uit de Top 2000. Het is inmiddels een vertrouwd oudejaarsoptreden in de Drukkerij in Middelburg. Hannewijk verweeft oude kerst melodieën met covers uit de pop en jazzmuziek. Een dag later is er in de Kloven iersdoelen in Middelburg van 12.00 -18.00 uur een Wintermid dag met oud-Hollandse spelletje, snert en hotdogs. In de tuin zullen vuurkorven branden waarop marshmallows geroosterd kunnen worden. Buiten worden bezoekers ook uit gedaagd om mee te doen aan acti viteiten zoals boomstammen za gen. Op zondag zal Rob van Hest in de Drukkerij een lezing geven over Reisjeboek, aanvang 14.00. Daarin reist hij zijn favoriete boek achter na en passant neemt hij ook de le zer mee op reis. ROTTERDAM - Rutger Wolfson treedt af als directeur van het In ternational Film Festival Rotter dam (IFFR). Dat doet hij in februari na de 44e editie van het filmfestival. Het Rotterdamse festival begint op 21 januari. Wolfson is dan acht jaar directeur geweest. Over zijn besluit zegt Rutger Wolfson: „Acht jaar is lang om een belangrijk filmfestival te lei den", zegt hij. Wolfson werd in september 2007 benoemd als directeur. Daarvoor, vanaf 2000, was Wolfson directeur van De Vlees hal en de Kabinetten in Middel burg, een toonaangevende exposi tieruimte voor moderne kunst. Daar verkende hij vaak de grens gebieden tussen beeldende kunst en andere kunstvormen. Pas na af loop van het festival zal hij zich beraden op zijn toekomst. Hie was maondag ook een lekker stik- je van 'uus", zei gis teren een mannetje tegen me, toen 'k van de bakker kwam. 'Daor in de buurte van Treezement. Jao, 'k dochten nog êêst is 't 'm dat noe of bin 'k abuus." Me staon bie den bakker voo de deure en kieken over de Mart. Die gaot op de schoppe. Trouwens den 'êêne kant is al bienao klaor. Daor liggen de stêên d'r al in. Toen 't dao nog allemao gestraot moste worren, was t 'r 'n speciao- le aanbiedieng: Zandgebakje voo den 'elt van den pries! Jao, dan vraog je d'r om ee. Om al da gelööp. Bienao 't 'êêle durp kwam deu 't losse zand gesloft en zó de wienkel in. En iederéén keek nao de vuulig'eid op en naost de mat te. „Oh, da geeft nie óór, me slaon d'r even den dweil deu en 't is wee proper", zei de vrouwe la chend achter den töög. Mao noe is die troep achter de rik en 't moe gezeid worren: 't is vee opge knapt, 'Êêl vee. Terug nao 't gesprek, 'k Vertellen 'm dan 'k nao de zeumer an den wandel bin gerocht. Êêst wat in de buurte. Mao, nao 'n stuitje bin je dan wel uutgekeken. Dus m'n route verleid. En toen dochte kik: „Me gaon 's rond west Zeeuwsch- Vlaonderen. Vandaor dan 'k on der Treezemènt verzeild was." Die keek m'n 's an asof die waoter zie brannen. An de wandel en toet onder Treezemènt. Moe joen- gen, je bin toch nii lekker? 'k Zien allemao deu z'n bolle gaon. Nóóit nii buuten de bebouwde kom gelóópen, altied op de fiets en noe ditte. Dan zegt ie inêês: „Da's zeker voo die medailjes van 200 jaor Zêêuws-Vlaonderen? In ieder durp 'n stempel 'aolen. Tere ook bie den bakker ee en dan krieg je 'n medailje." Ik schudden 'n kêê m'n 'óófd en zeggen dan 'k allêêne op pad gaon as 't schóón weertje is. Dan 'k nii deu weer en wind lóópen. En dan 'k me nii laot opjaogen. 't Is voo de leute ee. Dan zegt ie nog dat 't gezond is en dat ie 't nii van m'n gedocht ao. „Jao joengen", zeg 'k, „Êêle dao- gen achter die computer zitten of mee je neuze in de boeken, da's ook nii gezond ee." En onwille keurig moen 'k terugdienken toen me op schoole zaoten en 's een flienke ènde mosten lóópen om te gaon zwemmen in de Braokman. Me mosten wel 'n uu- re lóópen. 'k Dochten dat in de middag was. 't Was nog wèrm ook. Allicht kénnende me de weg. Mao me fietsten altied om te gaon zwemmen. Te voete, is dat toch iets anders. En 'n tasje bie je. Mee je zwemspullen d'r in. Einde lijk kwamen me d'r an. Dan lek ker zwemmen joengen! Lekker af koelen en dan wee terug. An de schoole zei de meester dan me bots naor 'uus mochten. Nii méér de klasse in. Niks van dat alles. Ge woon naor 'uus. 't Was genoegt gewist voo vandaoge. Morgen weer 'n anderen dag. Wudder blie- je. En wat deen me daornao? Me pakkende de fiets en reejen terug nao de Braokman.om te gaon zwemmen. Angestooken deu 't zwemvirus. Me riejen nog even tegaore klet send tot an't kruuspunt en dan slaon 'k af. De zonne gaon me van daoge nii zien, dienk 'k bie m'n ei gen. Mao 'k gaon d'r toch mao vanmiddag op uut. Je kan wel al tied binnen zitten. ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 Razzmatazz brengt licht door René de Dreu I Daan Hofman, rijzende ster en singer-songwriter treedt op in het minifestival van Razzmatazz. Razzmatazzpodium /8e minifestival, Oost-Souburg. Zondag, 14.30 uur 28 december: extra optredens van de Zeeuwse groep Woodworks, cabaret groep Kluister en het Vlaamse Dr.Eu- gene. Zondagavond 28 dec. uitver kocht, 29 dec. klassiek trio Tredici/ 50 jaar Stones Spider St The Fly/ Daan Hofman St Band, aanvang 20.30 uur. door Rinus Willemsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89