m 44 Improviseren kan ik goed. Dat heb ik ook veel gedaan in de tijd dat ik kerkorganist was. Geen concert dat ik geef is hetzelfde ZEELAND 37 hier. Haar oudoom was dominee in Geersdijk. Christina's vader heeft het huis ruim twintig jaar geleden van zijn tante gekocht en het prachtig opgeknapt. En sinds ruim een jaar wonen wij erin."" Geboren in Cleveland, in New York en Londen een 'street legend' - en nu in Geersdijk. „Dat realiseerde ik me ook, toen ik mijn Cleve land cats van het vliegtuig gehaald had en hier zag rondscharrelen: my God -1 really do li ve here\ Ik heb altijd gedacht dat ik een stadsmens was, maar tot mijn eigen verbazing vind ik het dorpsleven heerlijk. Nog nooit heeft ie mand me hier onprettig behandeld. I love Geersdijk. Toen ik hier kwam, vond ik het ge lijk fijn. Maar of ik het na een jaar nog steeds leuk zou vinden, dat was nog maar de vraag. Nu weet ik: ja. Een van de redenen is dat Geersdijk heel klein is en dat er heel vriende lijke mensen wonen die sociaal zijn en je toch de ruimte laten." „Op Koningsdag marcheerde er een muziek korps door het dorp heen. Ze speelden het Wilhelmus - prachtig muziekstuk, trouwens. Zo ontzettend leuk. Geersdijk en ik, dat gaat heel goed samen." Je bent nu een paar keer geportretteerd op dijkwe gen. Waarom? „Dijkwegen zijn bijzonder. Ze beschermen je, en tegelijkertijd staan ze voor vrijheid, voor gaan en komen. Normaal gesproken liggen vrijheid en veiligheid niet in eikaars verleng de, maar bij dijkwegen wel. Ik ben boeddhist: een spiritueel pad dat gebaand is door een lan ge rij voorgaande generaties. Een pad datje veilig kunt bewandelen. Zoals de dijkwegen. De dijkweg naar Kamperland, met die lange rij abelen, vooral. De dijkweg naar Kamper land: dat is the most beautiful thing I have ever seen." ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 I „Hoogte is in mijn leven een terug kerend thema. Vijfjaar heb ik in de boomtoppen gewerkt, als lei der van een team houthakkers. In New York speelde ik als straatar tiest harp op een heel hoge drie wieler, verkleed als kat. Als orga nist bij een katholieke kerk in de Bronx zat ik hoog boven de kerk gangers. Ik vind het heerlijk om way up high te zijn. En nu loop ik hier in Geersdijk rond: op de bo dem van de zee." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 86