IND kende truc met paspoort nog niet Daags na Kerstmis: alsnog wit én glad Heykoop The interview' 'Banken schikten voor mNjoeVdoMar op recordbedrag in 2014' IN HET NIEUWS 3 iPieter- den haag - De specifie ke fraudetruc met zoge naamd verloren of gesto len paspoorten van Ne derlanders die in Turkije op bezoek zijn, komt de Immigratie- en Naturali satiedienst IND niet be kend voor, meldt een woordvoerster van het ministerie van Veilig heid en Justitie. Dit neemt niet weg dat de IND de nieuwe truc serieus neemt en er scherp op gaat letten. Voor de meeste Syriërs die via Schiphol Neder land binnenkomen, geldt dat zij goed gedocu menteerd zijn. Wel ge beurt het regelmatig dat asielzoekers die via de lucht Nederland in rei zen, hun reisdocumen ten kwijt zijn als ze asiel aanvragen. 'In het algemeen' neemt de IND maatregelen om te voorkomen dat men sen op een vals of op an dermans paspoort rei zen en op die manier Nederland binnenko men, aldus de woord voerster. Zo traint de IND onder meer luchtha venautoriteiten in ande re landen, waaronder Turkije. Het gaat er dan vooral om dat douaniers zich bewuster worden van alle mogelijke vor men van paspoortfrau de. Herkenning van ver valste of oneigenlijk ge bruikte paspoorten is daarbij van het grootste belang (bijvoorbeeld: is de persoon die voor je staat dezelfde als op de foto in het paspoort?). Asielzoekers die ongedo cumenteerd Nederland binnenkomen, worden scherp bevraagd en er wordt later bij de asiel aanvraag doorgevraagd (bijvoorbeeld over de vraag met welke docu menten ze zijn inge checkt). De rechtbanken in Ne derland delen af en toe straffen uit aan mensen die zich schuldig maken aan paspoortfraude. Zo veroordeelde de rechtbank in Rotterdam twee jaar geleden een 57-jarige Irakees die hoofdverdachte was in een omvangrijk proces over mensensmokkel en paspoortfraude tot vijf jaar gevangenisstraf. Volgens het KNMI, Weerplaza en weeronline.nl gaat het sneeuwen, hard waaien en kan het glad wor den. Gisteren was het in het noor den van het land al plaatselijk glad. Vandaag is er af en toe spra ke van zware sneeuwval, waarbij in een uur tijd enkele centimeters sneeuw kan vallen, met name in delen van Brabant en Limburg, stelt Weerplaza. „De neerslag gaat samen met een vrij krachtige tot krachtige wind waardoor het zicht soms erg slecht is." Volgens weeronline.nl kan er zogeheten sneeuwjacht ontstaan. „Die kan automobilisten verblinden. De harde wind maakt bovendien dat de auto minder makkelijk onder controle te houden is. Dit in com binatie met een gladde onder grond kan tot ongelukken lei den." Volgens weeronline.nl doet iedereen die de weg op wil er goed aan de actuele waarschuwin gen te volgen en 'misschien wel van zijn reis af te zien'. Vanwege de verwachte sneeuw rijden op veel trajecten vandaag de treinen om het halfuur in plaats van ieder kwartier. Daarmee hopen de spoorwegen ruimte te hebben om eventuele storingen op te lossen. Voor Zeeland verandert er voorals nog niets. Door de vele geschrap te treinen zal het drukker zijn op de weg en in de treinen. Improvisaties D.V. ZAT. 3 JANUARI 2015 115.00 UUR LOS ANGELES - Hoewel hij donder dag slechts in een beperkt aantal Amerikaanse bioscopen te zien was, heeft de fdm The Interview al meer dan r miljoen dollar (onge veer 820.000 euro) opgebracht. In de fdm beramen Amerikanen een plan om de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te vermoor den. Sony trok de fdm in eerste in stantie terug na een grootschalige hack. Daarvoor was volgens de Amerikaanse federale recherche Noord-Korea verantwoordelijk. Veel - vooral grote - bioscopen willen de fdm niet vertonen, om dat zij met terreuraanslagen wer den bedreigd. LONDEN - Banken zijn nog nooit zoveel geld kwijt geweest aan schikkingen als in 2024. In totaal hebben zij 56 miljard dollar (46 miljard euro) aan boetes en scha devergoedingen betaald. Dat meldde de Britse zakenkrant Fi nancial Times gisteren. Veruit de grootste schikking was die van Bank of America met de Amerikaanse autoriteiten over misleiding van beleggers in op rommelhypotheken gebaseerde producten. Die kwestie, die nog stamde uit de kredietcrisis die tus sen 2007 en 2009 huishield op de financiële markten in de VS, kost te de bank een recordbedrag van 16,7 miljard dollar. Ook in een re center schandaal moest Bank of America diep in de buidel tasten, net als de branchegenoten JPMor- gan Chase, Citigroup, UBS, HSBC en Royal Bank of Scotland. Toe zichthouders in de VS, Groot-Brit- tannië en Zwitserland legden de banken boetes op van 4,3 miljard dollar wegens manipulatie van wisselkoersen. De Franse bank BNP Paribas kwam in mei een schikking over een ter waarde van 8,9 miljard dol lar met justitie in de VS. De bank werd gestraft voor het schenden van Amerikaanse handelssancties tegen Sudan, Iran en Cuba. ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 I Een volle vertrekhal op de luchthaven Istanbul-Atatürk. foto Ahmet Bolat/HH DEN HAAG - Automobilisten moe ten vanochtend rekening houden met winterse weersomstandighe den. De Nederlandse Spoorwegen schrappen vandaag ongeveer de helft van de treinen op de drukke trajecten vanwege de verwachte sneeuw. Deze zondag geopend Sliedrecht Si Zaandam Samenzingen het nieuwe jaar in met Op weg naar 40 jaar organist Psalmen gezangen met bewerkingen van Klaas Jan Mulder o.a. Ruwe stormen mogen woeden KWF KANKER BESTRIJDING Kaarten voor deze middag kosten in de voorverkoop 15,- (kinderen t/m 15 jaar 50% korting) (excl. bespr. kosten) Kaarten zijn ook op de middag van het concert tegen meerprijs aan de kerk verkrijgbaar. Deuren open 45 min. voor aanvang. Kerk is goed verwarmd. Ruime parkeergelegenheid. Bel voor kaarten: 0900-9203 (0,45 pm), van maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur of bestel online, 24 uur per dag, op www.laurenskerk.ntk.nl Als u via internet kaarten bestelt ontvangt u ter bevestiging een e-mail en kunt u veilig betalen via uw bankrekening met iDEAL of creditcard. Volgend nieuwjaarsconcert: D.V. zaterdag 2 januari 2016: Pieter Heykoop, 40 jaar organist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73