Kras Kortingsdagen Juvent en Jeugdzorg passen hun beleid aan na ernstige mishandeling van Vlissings meisje door stiefvader. Verder vandaag: Opgaan l^de optie voor Bal Gamenetwerken Korting op alle reizen! MIDDELBURG - Medewerkers van Ju- vent en Jeugdzorg gaan meer on aangekondigd op bezoek bij cliën ten die ze bijstaan. Vooral als er vanuit de omgeving van die cliën ten meldingen komen dat er spra ke is van kindermishandeling. De directeuren Nelleke Groenewe- gen (Intervence, voorheen Bureau Jeugdzorg) en Hein Abbing (Ju- vent) zeggen dat naar aanleiding van de ernstige mishandeling van de driejarige Vlissingse Anna. Dat meisje werd door haar stiefvader langere tijd mishandeld. Buren van dat gezin hebben meerdere ke ren alarm geslagen. De vader is door de rechtbank ver oordeeld voor het mishandelen Tijdens de rechtszaak haal de de officier van justitie hard uit richting hulpverle ning, vooral naar Jeugdzorg van Anna tot een celstraf van 24 maanden waarvan 6 voorwaarde lijk. Tijdens de rechtszaak haalde officier van justitie Jo Valente hard uit naar de hulpverlening, en dan vooral de Jeugdzorg. Hij stel de onomwonden dat medewer kers van die instelling 'hadden zit ten slapen' omdat ze niet tijdig merkten dat het meisje werd mis handeld. Hulpverleners kwamen vaak over de vloer bij het gezin dat destijds woonde in een portiekwoning aan de Vincent van Goghlaan in Vlissingen. Maar ze kwamen al leen op afspraak. Buren drongen aan om ook onaangekondigd te ko men omdat ze dan konden horen en zien dat het mis ging met de meisjes. Volgens de beide directeuren is onverwachts aanbellen feitelijk in strijd met het beleid omdat de hulpverleners een vertrouwens band opbouwen met hun cliën ten. Dat doorbreken, door onver wachts langs te gaan, kan volgens hen nadelig zijn voor de relatie die wordt opgebouwd. Deson danks zullen ze het vaker doen, zo is intern afgesproken. Buren drongen aan om ook onaangekondigd te komen omdat ze dan konden horen en zien dat het mis ging 6/7: Maffiaoorlog: alle ogen op Nederland 8/9: Superboer spe len met echte koeien 10/11: Angst voor zwarte man 29: Bouwbedrijf daagt hotel voor de rechter 50/51: Niki Terpstra 'vrij ouderwets' Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,5cPm WASHINGTON - De internetdien sten van de spelcomputers PlayStation van Sony en Xbox van Microsoft doen het goeddeels weer. Volgens Xbox werkt alles weer en ook bij PlayStation gaat het de goede kant op, meldden Amerikaanse en Britse media vrij dagavond. De diensten waren sinds woensdagavond ernstig ver stoord. Hackersgroep Lizard Squad claimt de diensten met suc ces te hebben verstoord met een cyberaanval. De 160 miljoen ge bruikers konden niet inloggen. Snel en eenvoudig professionele verkoopfacturen maken? Joost biedt hier voor een online tool en boekt de verzonden verkoopfacturen direct in de administratie. Joost werkt bij WEA Zuid-West www.hallojoost.n Word ook abonnee! www.bndestem.nl/abonneren Dagblad voor Zuidwest-Nederland, 153e jaargang Prijs: 2,70; abonneeprijs: BN Sneeuw en wind 1°C ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 Sneeuw en wind 1°C (CJb ZATE DeStem Jfc 200 f jaar Zeeuws-Vlaanderen 00 Jeugdzorg wakker na kritiek OM door Emile Calon Spectrum: Jeugdzorg sliep toen Anna werd mishandeld 3WERED BY WEA 9 1,07 Editie: ZEEUWS-VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72