Zorro gedijt uitstekend met passie en humor Serious Request levert bijna ton op KERSTSALE DELSCHER 'Vleeskuikens hebben geen effect op milieu' HEEL VEEL HALVE PRIJZEN 34 BEVELANDEN en THOLEN 66 Mannen zijn net vrouwen, maar dan zonder lef en zonder tieten Belangstelling voor kerstdiners Goes en H'zand K5M SRBEUUR ZEELHRD westkapelle - Toen de vraag over de eindopbrengst van Serious Re quest Westkapelle woensdagavond uiteindelijk was beantwoord - maar liefst 96.511,99 euro - volgde nog die andere prangende vraag: „En Jordy, staan we volgend jaar weer hier?" jordy Conté, één van de vier dj's die een week lang in het glazen huis in Westkapelle plaatjes draai den, aarzelde om in een bomvol Kasteel van Batavia onomwonden antwoord te geven aan spreekstal- meester Jan-Jaap Corré. „Ik ben geneigd ja te zeggen. Maar kun je dat nog een keer van iedereen ver langen? Het is heel zwaar. Ik denk dat we in het voorjaar moeten eva lueren en dan pas beslissen." Voor de initiatiefnemer van het Walcherse glazen huis, Hans Burgs, was het oordeel intussen al duidelijk. „Westkapelle, wat heb ben jullie mij verrast! Zo veel warmte, ondanks de koude wind. Het is gegaan zoals we gewild heb ben." Burgs begon in 2012 met een gla zen huis in Oostkapelle. Dit jaar stond het voor het eerst in West kapelle. De eerste editie van Serous Request leverde 118.000 eu ro op, de tweede 80.000. Dit jaar zat het er tussenin met een op brengst van 96.511,99 euro. Dat is evenwel een voorlopige eindstand, omdat vorige jaren bleek dat er nog behoorlijk wat geld later binnen kwam. De op brengst gaat via de landelijke Se rious Request naar het Rode Kruis en is bestemd voor de strijd tegen seksueel geweld tegen vrou wen en meisjes in conflictgebie den. Burgemeester Rob van der Zwaag liet de dj's jordy Conté, Jeroen Burgs, Sander Willemse en Jan Theune om 20.30 uur vrij. GOES - Musical-Vrienden brengen met 'Zorro' een productie die res pect afdwingt. De voorstelling ging op eerste kerstdag in première in De Mythe in Goes en wordt daar vandaag nog tweemaal opgevoerd. De kracht schuilt vooral in de pas sie waarmee cast en orkest zich manifesteren én in de humorvol le regie van Marcel van As. Hij ver luchtigt het spel met subtiele en soms wat vettere grappen. Mis schien moet hij daar ook in de wat serieuzere scènes nog een stapje verder in gaan om de val kuil van 'rode rozen rood kleuren' te voorkomen. 'Zorro' heeft van André Breed- land een lekker in het gehoor lig gende Nederlandse vertaling ge kregen, hetgeen lang niet altijd het geval is bij musicals. Verstaan baarheid is een ander punt. Bij de solozang is alles prima te volgen, maar in de ensemblenummers wil er wel eens wat tekst wegval len. Ondanks dat blijft de muziek van de Gipsy Kings wel heerlijk om naar te luisteren. Het gelegen heidsorkest met een hoofdrol voor de gitaristen onder leiding van Ludo Heesters voeren de com posities ook met zichtbaar genoe gen en inzet uit. Dramaturgisch krijgen de spelers niet veel ca deau. Het verhaal krijgt weinig lo gische voortstuwing. De voorstel ling moet het vooral hebben van de vele sprankelende scènes waar in het voltallig ensemble een ver rassend groot aandeel heeft. Ver der kan de cast bogen op klein en groot speltalent. POORTVLIET - De komst van een vleeskuikenhouderij met 85.000 dieren aan de Bitterhoekseweg bij Poortvliet heeft geen noemens waardige nadelige gevolgen voor het milieu. Dat staat in een notitie die is opge steld in opdracht van de initiatief nemer van het plan, een agrariër uit Sint-Annaland. Er zou worden voldaan aan de normen voor on der meer ammoniak, geur, geluid en fijnstof. Burgemeester en wet houders van Tholen nemen de be vindingen uit het rapport over. Steffen Brinkman geeft een uitste kende vertolking van Ramon, de verbitterde broer van Diego. Kim- berly Meuldijk manifesteert zich als een podiumdier met perfect gevoel voor performance in haar rol van zigeunerin Inez. Tamara van As vormt haar geloofwaardi ge tegenhangster als de ingetogen Luisa. Reinier Wondergem komt echt goed op dreef zodra hij mag schakelen tussen zijn twee uiteen lopende personages Diego en Zor ro. De rol van sergeant Garcia krijgt van Jan Verhoeven een lek- Dat betekent dat geen uitgebreide en dure milieu-effectrapportage (mer) hoeft te worden opgesteld. Er zou wel sprake zijn van enig ef fect op het milieu, maar lang niet genoeg om het opstellen van zo'n mer te rechtvaardigen. De vleeskuikenhouderij komt op de locatie waar eerst de komst van een intensieve varkenshoude rij was voorzien. De Brabantse varkenshouder Welvaarts zag ech ter af van zijn plan. De boer uit Sint-Annaland, die de locatie nu overneemt, is op zijn huidige plek tegen grenzen aangegroeid. De 85.000 vleeskuikens komen in drie nieuw te bouwen stallen. kere vette invulling zonder dat hij zich tot schmieren laat verleiden. Dat laatste wellicht mede door in vloed van de regisseur. De schermscènes verdienen een dik compliment. Training door ge vechtsinstructeur Martijn Hen- drickx werpt hier duidelijk zijn vruchten af. Onder leiding van Emmely Tunders moet keihard zijn gewerkt aan de choreografie. Zij legt de meetlat behoorlijk hoog voor een amateurgezel schap. In enkele dansen komt het heel erg aan op naadloos gelijktij dige bewegingen. Was er donder dag nog sprake van enige premiè respanning, bij de volgende opvoe ringen zit er ongetwijfeld nog wat meer vaart in de voorstelling. GOES - De kerstdiners op Eerste Kerstdag in de Blasiuskerk in Heinkenszand en in de Magdale- nazaal van de katholieke kerk in Goes zijn in totaal door tachtig mensen bezocht; 47 in Goes en 33 in Heinkenszand. Het gratis maal was voor die mensen die tijdens de kerstdagen ongewenst alleen thuis zitten. De organisatie was dik tevreden over de belangstel ling. „De blijdschap van de men sen en de dankbaarheid. Altijd weer mooi om te zien", zegt Ellen Kramer uit Goes. „Mensen gingen ook met elkaar in gesprek. De gast heren en -dames waren dus eigen lijk niet nodig." Grote Markt 11-13 Goes www.delscher.nl -0113 227607 FIJNE JAARWISSELING! Vanwege de feestdagen is ons kantoor gesloten op vrijdag 2 januari 2015. Op maandag 5 januari 2015 zijn wij u graag weer van dienst. Wij wensen u alvast een fijne jaarwisseling toe. In 2015 staan wij graag weer voor u klaar. Kennedylaan 14538 AE Terneuzen - www.sabewazeeland.nl Zorro (Reinier Wondergem) bewerkt zijn broer Ramon (Steffen Brinkhaus) het zijn 'Z' teken, foto Johan van der Heijden door Maurits Sep door Ali Pankow door Rob Paardekam Inez, zigeunerin in musical Zorro Vandaag, De Mythe, Goes, 14.00 en 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5